Paměti kata Mydláře

Paměti kata Mydláře https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5718/mid_pameti-kata-mydlare-15A-5718.jpg 4 475 91

Výbor ze čtyřsvazkového cyklu J. Svátka Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze. Připravila a text literárně upravila Jana Štefánková. Kati vždy patřili k rozporuplným, opomíjeným osobnostem české společnosti. Knížka barvitě popisuje nejen katovu každodenní rutinu (mučit, sekat, popravit), ale líčí i životní příběhy dvou katů, kata Mydláře a jeho syna, v Praze na přelomu 16. a 17. století. Rozevřete-li tuto knihu, nic vám nezůstane utajeno z krvavé práce v zájmu spravedlnosti.... celý text

habakkuk
19.12.2012 5 z 5

Parádní čtení, zase jsem se dozvěděl něco z historie.

Lenka Žofka
13.11.2012 4 z 5

Hodně zajímavé....přeci jen řemeslo o kterém se asi nemluvilo ani tenkrát....zvláštní je, že bylo spousta katovských rodin, ale zrovna ten nejznámější - Mydlář, se k tomuto řemeslu dostal celkem netradičně.

Dandulka
26.09.2012 5 z 5

Moc hezky podaná knížka, spousta historických dat. Kniha však není vůbec nudná!!!!!! Doporučuji.

Miranda
26.04.2012 5 z 5

Na tuhle knihu byla alergická má profesorka češtiny. Že je to brak a kdesi cosi. A co jsem udělala já? Ihned si jí sehnala a přečetla. Tušila jsem totiž, že bude stát za to. A taky že stála. Doporučuju, spoustu nového se dozvíte a nudit se rozhodně nebudete.

Peggy.SRG
06.01.2012

Moc pěkná knížka, chytlavá, záživná, nenudila jsem se u ní.

jprst
21.11.2011 4 z 5

Kniha mě natolik zaujala, až jsem si řekl, že mi tento výbor z původního Svátkova čtyřdílného díla "Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze" nestačí a rozhodl jsem se Paměti... přečíst celé. Vzhledem k tomu, že autor ve své původním díle používal zastaralou češtinu a dost archaický sloh, byla to docela šichta. Ale nelituju toho, stálo to za to.

Jack Bauer
14.11.2011 4 z 5

Krásná kniha ze středověké Prahy o zajímavém řemesle.

anyzek
31.01.2011

Určitě stojí za to si tuto knihu přečíst, mohu doporučit.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Líbilo, líbilo. :) Příběh byl poutavý a katovský meč tomu dodával zvláštní příchuť. Docela jsem se divila, že Mydlářovo řemeslo nic nezměnilo na jeho osobě. Já bych se s tím asi psychicky nesrovnala,kdybych někomu musela brát život (zvláště pokud bych věděla, že je nevinný) nebo jej měla mučit.

Spyware
30.11.-0001 5 z 5

Kniha mě naprsoto uchvátila. Skvělě zpracované poměry tehdejší společnosti, zejména pak katovského řemesla a jeho postupné proměny v očích lidu.

stellina
30.11.-0001

poutavý výlet do naší dávné minulosti..