Zločin u kostela

Zločin u kostela https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268283/bmid_zlocin-u-kostela-dXG-268283.jpg 4 136 32

Hugh de Singleton, lékař a bailiff na panství lorda Gilberta Talbota, stojí před novým záhadným případem. Noční strážný městečka Bampton je nalezen mrtvý nedaleko kaple svatého Ondřeje. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí divoké zvíře, ale Hugh má jiný názor. Podrobné pátrání ho zavede na stopu dalšího zločinu. Detektivní román se odehrává ve středověké Anglii v oblasti Oxfordska.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

A Corpse at St Andrew's Chapel , 2009

Kerberos
17.02.2018 4 z 5

Trochu pomalejší než první díl,ale líbí se mi příběh Hugha a jsem zvědavá jak se bude dál vyvíjet.

Danuše7
10.11.2017 5 z 5

Kniha mě nadchla, v knihovně jsem si ji vybrala náhodou a nyní určitě vyhledám její předchozí i následující díly.

TeaPeter
23.10.2017 3 z 5

Kniha mi přišla o trochu slabší než první díl série. Nejspíše to bylo proto, že některé motivy a činnosti se dokola opakovaly (noční výpravy atd.) až to bylo únavné. A hrdinova nedovtipnost se také s přibývajícími stránkami stávala únavnou. Snad Kate vnese do dalších dílů trochu života.

Peršanka
16.08.2017 4 z 5

Pořád solidní, ale trochu zmatené a zdlouhavé. Hlavní postava se někdy chová až hloupě. Předchozí díl mě bavil víc.

cérka
24.10.2016 3 z 5

Při hodnocení této knihy jsem rozpačitá jako celá kniha. Nebylo to nejhorší, sem-tam se mi podařilo i začíst :-). Nicméně některé pasáže jsem musela přeskakovat a pořád donekonečna si opakovat, že se děj odehrává ve středověku.

wooloong
18.08.2016 4 z 5

Přišlo mi to o něco lepší než předchozí díl, trochu mi tam vadily pasáže, kdy hlavní hrdina někam šel, tam čekal celou noc až do rána, ale nic nového neobjevil. Ty byly zbytečné, daly se odbýt jednou větou a nikam děj neposouvaly.

Daku
15.08.2016 3 z 5

Nějak jsem si od téhle knihy slibovala víc. Asi jsem moc rozmazlená podobnými knihami VV.

majxik
05.07.2016 4 z 5

Hezky napsané, příběh poutaví, i když hlavní hrdina je na svoje povolání trošku prostější... ale to asi je úmysl, aby se čtenář cítil lépe :)

Liduka
13.04.2016 4 z 5

Příjemná kniha, stejně jako ta první. Tentokrát to bylo více zamotané, ale za polovinou knihy už čtenář věděl, kdo to udělal. Hugha mi bylo místy i líto, jak ho pořád někdo mlátil do hlavy :-D Také to vypadá, že si Hugh konečně našel tu pravou.

tereza2317
02.04.2016 4 z 5

@Ivusa007 - Pokračuje :). Tohle je 2. díl, v originále jich již vyšlo 8 - viz odkaz na mou recenzi na iDNES (odkaz zde v Recenzích).

Ivusa007
01.04.2016 4 z 5

Že by měla Tereza na mysli Vl. Vondrušku ? :-) Jinak lépe bych to nepopsala, oddechové historické čtení ze středověké Anglie, z okolí Oxfordu. Krvavé je hlavně středověké lékařství, z podrobného popisu je patrná autorova znalost v oboru. Mohlo by pokračovat.

tereza2317
22.02.2016 4 z 5

V popisu atmosféry doby, včetně dobových pokrmů, zvyků a obyčejů, autor, jež právě tuto problematiku sám nejen vyučoval, ale i studoval (včetně středověkého lékařství), exceluje. Co se týče detektivní zápletky, nečekejte nic složitého ani krvavého. Cílem je spíše provést čtenáře dobovým prostředím, možnostmi a praxí tehdejších lékařů a běžným životem lidí na různých stupních společenského žebříčku. Jde o příjemné, oddechové čtení, které sleduje cíl, ale zaměřuje se spíše na samotnou cestu. Typově lze dílo přirovnat k aktuálně populárnímu českému spisovateli. Jestli pak uhodnete koho mám na mysli? Iniciály jsou VV!

filozofie náboženství anglický venkov historické detektivky krimi středověká Anglie

Mel Starr
americká
2015  80%Neklidné kosti
2017  85%Inkoustová stopa
2016  79%Zločin u kostela
2019  84%Neposvěcená půda

Kniha Zločin u kostela je v