Legie plamenů

Legie plamenů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398786/bmid_legie-plamenu-V8Y-398786.jpg 4 239 42

Draconis Memoria série

Claydon Torcreek přežil cestu džunglí plné draggů, střet s nepřátelskými klany i mrazivý dotyk zrady - jeho potíže ovšem teprve začínají. Bájný bílý dragg - všeobecně považovaný za pouhý mýtus - se totiž probouzí z dlouhého spánku a přemáhá ho palčivá touha sežehnout na popel celý lidský svět. Jedno město už děsivým draggovým kohortám za oběť padlo. A další budou následovat, pokud se Clayovi nepodaří odhalit dávné tajemství, dosud ukryté pod jižním ledem. Clay musí opět čelit nepředstavitelným nebezpečím a tentokrát na bedrech nenese pouze břímě naděje svého vlastního lidu, nýbrž i osudu celého světa.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Legion of Flame , 2017

evilunicorn
08.11.2023 5 z 5

Jo, tak tohle by šlo! Oproti prvnímu dílu je tohle akčnější,čtivější a mnohem rafinovanější. Začetl jsem se hned, příběh mě chytnul a přikoval ke knize.Bavilo! Lehkou výtku lze mít snad jen ke stále se opakujícím stejným útokům draggů, které se po chvíli okoukají..

Panpalapax
29.08.2023 3 z 5

Jakože jo, celkem dobře napsané. Přesto se nemohu ubránit dojmu takovému umělému a až příliš okatému navazování událostí. Takže dej do sebe pěkně zapadá, ale mám z toho takový rozpačitý dojem. I když jsou některé nápady dobré a potěšily mě. Hodnocení bylo na hraně 3 a 4. Nakonec jsem dal nižší počet *, protože jsem prostezod Ryana čekal víc.

martisek21
16.07.2023 5 z 5

Po tom,jak jsem se nutila do čtení většinu prvního dílu, tak dvojka mě chytila od začátku. Jak už tu někdo napsal - už jsem byla v tomto fantasy světě zorientovaná a seznámená s postavama, tak to šlo dobře. Což ale neznamená, že když došlo asi po milionté k nějakému útoku kohokoliv , nepřeskočila jsem pár stránek :-)

lenka1942
18.01.2023 5 z 5

Druhý diel série hodnotím ako obrovský krok dopredu oproti prvému dielu.
Úžasným spôsobom rozvíja svet a objavovanie jeho histórie v priebehu knihy je dobre rozložené a človeku vždy dáva nejaké otázky ktoré ho zaujímajú a udržujú pri čítaní.
Postavy mi tu tiež prišli sympatickejšie a uveriteľnejšie hlavne skrz ich vzájomné interakcie a prehlbovanie vzťahov. Veľmi oceňujem pridanie novej (novo-starej) postavy skrz ktorú môžeme sledovať dianie v nepriateľskej armáde a hlbšie pochopiť koncept skazenosti a myslenie "záporáka".
A páči sa mi aj umiestnenie výňatkov z novín počas celej knihy.

Kikulka97
01.01.2023 5 z 5

Dala jsem sice pět hvězdiček, ale hodnotím to tak na čtyři a půl.
Oceňuji nabité dějové linky Claye i Lizane. Stejně tak snahy o vtipy, které sice ne úplně vyšly, ale pokus se cení.

Carolxc
28.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Styl psaní Ryana mi sedl už od jeho Písně krve a zde tomu nebylo jinak. Ráda jsem se ponořila do jeho světa draků. V druhém díle jsem doufala, že postavení draků se trochu změní a nebudou to jen bytosti využívány pro krev. To se nestalo, tak jsem zvědavá na poslední díl.
Z postav můj favorit zůstal jednoznačně Clay. Jeho dobrodružná cesta mě baví a on má nejblíže k tomu, aby hleděl na draky trochu jinak, než jako na zdroj síly.
Lizanne mi nevadila, ani předtím a Hillemore pro mě v druhém díle byl o něco sympatičtější. Jediný, kdo mě tam z postav nebavil, byl Sirus. ( MOŽNÝ SPOILER ) Jeho linku bych si odpustila, i když pohled na druhou stranu barikády nebyl zlý.

toni-az
17.12.2022 2 z 5

Strašně roztahaný, půlka linií tam byla úplně mimo hlavní děj. Linka Lizane mě bavila nejvíc, ale jen než začali tažení. Pak už to bylo všechno takové nějaké plácání odnikud nikam. Beru to jako přechodový díl a doufám, že ve trojce to bude lepší. I když mám pocit, že Ryan konce moc neumí.

Načtení knihy průměrné, trochu mi vadí Holého intonace. Překlad je hodně mizerný, ten stál knížku jednu hvězdičku.

nai.ivka
29.09.2022 4 z 5

Už jsem byla orientovaná v dračím světě a tak mi ty "drogy" hlavních hrdinů tolik nelezly na nervy. Kniha mě držela po celou dobu čtení. Ještě že mám po ruce další díl a tak rovnou skáču na pokračování.

Jordison
14.06.2022 5 z 5

Bavilo mě to o něco víc než první díl. Celý svět mi přijde velmi zajímavý, originální, trochu jiný než s jakými jsem se doposud setkala. Všechny dějové linky se mi líbily, vyprávění z pohledu Siruse mi přišlo hodně osvěžující, hlavně ze začátku (čtěte lépe lidi, není to žádný Sirius :D ). Jsem hodně zvědavá na poslední díl, snad to bude mít rozumné zakončení, které vysvětlí některé dosud nezodpovězené otázky.

Vzhledem k obřímu cliffhangeru na konci doporučuju mít po ruce třetí díl :D

AlexandraBane
08.05.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. A i pak jsem měla trochu problémy chvilkama mě to nebavilo. Nejvíc mě u toho asi drží Lizanne a pak trošku Clay, ostatní jsou mi vlastně šumák

picetka
01.04.2022 3 z 5

Do knihy jsem se musela už před polovinou docela nutit. Ztraceny svět pro mě velmi nudný. Ale stále mě u knihy držela neuvěřitelná Lizanne.

cziss
29.03.2022 4 z 5

Na druhém dílu se mi líbí, jak zamíchal kartami našich postav i tamního světa. Postavy mají navíc solidní vývoj. V závěru knížky padne pár informací z historie planety, které sice něco vysvětlí, ale zase vyvstanou nové otázky. V tomto díle se poměrně hodně bojuje, ale to už je Ryanova specialita. Každopádně se jedná o kvalitní fantasy na pozadí zajímavě vymyšleného světa.

Poeta.kno
26.11.2021 4 z 5

Druhý díl je příprava příběhu na finále, hned si beru třetí díl ...

Mabie
24.10.2021 3 z 5

Prvotina Anthony Ryana byla výjimečná a já po jejím dočtení očekávala u nové série další WOW. Nebylo to tak úžasné jako Stín Krkavce, ale po prvním dílu jsem se naladila na svět draggů i krvožehnaných a užívala si nový, fantaskní svět. První díl po trochu pomalejším rozběhu neměl chybu, ale u druhého jsem trochu rozpolcená. Toho rozvláčného tu bylo nějak moc, i když Sirus a jeho zkažení byli opravdu “šťavnatá” linka. Lizanne byla klasicky bezchybná, trochu se z ní sice stala superžena a její příběh přebil linie Claye i Hillemorea. Což je škoda.
Takže shrnutí: až moc zdlouhavé, spousty nezáživného textu, ale zajímavý svět i fungování magie. Jak už tu dříve zaznělo v jiném komentáři - spíš pro milovníky epické fantasy. Třetí díl si neodepřu, ale určitě nemám přílišná očekávání.

Aaron Lewis
18.08.2021 4 z 5

No první díl byl lepší. Asi mi vadí, že hlavní zloduch je bílý drak. To mi je prostě proti srsti. Ten výlet Claye a spol taky nic moc. To vysvětlení Kriz pro mě nebylo nic bomba a celý ten dolní svět na jižním pólu taky nic moc. Z toho Sigorala se taky dalo vytřískat víc a vůbec, mám ráda, když se takhle různí jednotlivci dají dohromady, ale tady cítím nevyužitý potenciál. Ráda bych o nich věděla víc, o Lori, Braddonovi a dalším, přijde mi to škoda. Je to takový suchý.

Lizanne mi tady byla zase celkem nesympatická, asi jak se chovala vůči Abrasovi (njn, nemůžu si pomoc, proč jsou všechny ženský postavy v perech chlapů tak necitlicý, chladný potvory?). To vězení sice nebylo tak špatný, i když to bylo hodně divný vězení, ale proč prostě Kurfiřtku neoddělala? To mi nedává smysl. A proč nechala tu Sifku (či jak se jmenuje, divný jméno) naživu?

Sirusova linka mě nebavila. Nemám ráda, když jsou nepřítelem masy lidí. To už měl autor v třetím díle Krkavce a to mě tam štvalo. Mám ráda, když jsou protivníci chytří a mají lepší důvody než ovládnout svět a všechny zabít. Tady mi to bylo jedno. Lidi se prostě masakrují ve velkém a nic.

Raději bych víc o kapitánovi Hilemorovi a spol a té pirátce. To mi přijde jako fajnej příběh.

No, jsem zvědavá na třetí díl. A ty ženský jména na L mě jednou trefí, když to není na E, je to na L…

Hellboy12
08.08.2021 5 z 5

Tak 2 diel úspešne za mnou . musím priznať že ma zaujal viac ako prvý diel. hlavne časti s Lizanne boli parádne a ako tu písali už viacerí Sirus ma tiež moc nezaujal až na tie záverečné 2 kapitoly,tie boli super :-D Teším sa na tretí diel ... A áno to s Clayom v podzemí

Tesset
30.03.2021 4 z 5

(SPOILER) POZOR OBSAHUJE SPOILERY. Četlo se mi líp než první díl, asi proto že jsem už znala trochu ten svět a postavy, i když mi to pořád občas přišlo mírně zmatené, a úplně jsem nevěděla, o co jde. Linka Siruse byla dost podivná a taková nijaká, no třeba z toho bude něco víc v třetím díle. Hillemore mě bavil asi nejvíc. Clay a celé to podzemní město už mi přišlo malinko přitažené za vlasy. No, uvidíme, co další díl.

Claudius
21.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Překvapivě o něco horší než první díl, a to zejména kvůli Clayově lince. Co započne jako vítaná objevitelská linka směřující do neznáma, bohužel skončí v jakémsi podzemním dómu, který mi jako koncept moc nesedl a nedokázal jsem si vůbec představit, jak to tam vlastně vypadá nebo jak to sakra musí být velké.
Linie kapitána Hilemorea standardně velmi dobrá, jenom se bohužel nikam moc nehýbe a nic moc se v ní neděje.
Lizanne začne výborně, kdy se konečně dostane do Korvusu a ukáže nám další významný kus světa. I následný přesun do vězeňského města, ba i její pobyt tam s odhalováním záležitostí vězeňského systému gangů je velmi zajímavý. Bohužel následný útěk a celý ten jakýsi převrat je trochu umělý, křečovitý a člověk se diví, jak to může proboha fungovat. Banda trhanů bez výcviku porazí armádu jen za pomocí jedné lepší krvožehnané a vynálezce? Nepřátelští krvožehnaní se nechají vyřadit extrémně jednoduše?
Linka Zkažených je prostě divná. Se Sirusem nijak zvlášť necítíte, protože jeho působení v prvním díle je krátké a chová se v něm jako pitomec. Navíc zde není žádný zvrat, prostě Bílý dragg postupuje na sever, všechno ničí, je to hrozba, a to je vše.
Trochu mě to mrzí a doufám, že třetí díl nabídne nějaké pořádně strhující vyvrcholení.

KubaHanzelin
20.01.2021 3 z 5

Rok jsem se dokopával k prvnímu dílu, rok a skoro půl k druhému (shame), zbožňuju Ryanovu trilogii Stín Krkavce a nemůžu se dočkat druhého dílu Volání Vlka, ale s Draconis Memoria je to složitější. Sem tam mi příjde, že Ryan upřednostňuje některé postavy před těmi ostatními, bohužel ty nudné, před těmi zábavnými (Lizannina linka je prostě od čtvrtky do 3/4 knihy poměrně zívačka). Takže jsem se občas přistihl, jak některé kapitoly čtu a nevnímám co se v nich děje a musel jsem se k některým větám vracet, což mě štvalo. Bohudík, autor ví jak čtenáře nechat napnutého a kniha se od jisté části špatně odkládá a to díky poměrně slušným cliffhangerům, které ze začátku fungují perfektně, později méně, ale napětí udrží.
Shrnutí? Kvalitně je na tom podobně jako díl první, možná místy lehce slabší, místy naopak silnější, takže je to opět lehce lepší průměr, s tím, že doufám, že závěr vysvětlí spoustu nedořešených věcí, které se už táhnou od první knihy
A ano, vrhnu se na něj hned, jinak to bude tentokrát na dva roky:)

8722
30.12.2020 3 z 5

Horší než první díl série. Druhá polovina se docela táhla, místy jsem přeskakoval odstavce.