Legie plamenů

Claydon Torcreek přežil cestu džunglí plné draggů, střet s nepřátelskými klany i mrazivý dotyk zrady - jeho potíže ovšem teprve začínají. Bájný bílý dragg - všeobecně považovaný za pouhý mýtus - se totiž probouzí z dlouhého spánku a přemáhá ho palčivá touha sežehnout na popel celý lidský svět.
Jedno město už děsivým draggovým kohortám za oběť padlo. A další budou následovat, pokud se Clayovi nepodaří odhalit dávné tajemství, dosud ukryté pod jižním ledem. Clay musí opět čelit nepředstavitelným nebezpečím a tentokrát na bedrech nenese pouze břímě naděje svého vlastního lidu, nýbrž i osudu celého světa.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398786/legie-plamenu-V8Y-398786.jpg 3.729

Paměti draka 2.

ISBN978-80-7577-820-8

Kniha Legie plamenů

Skawin
02. prosince

Tak bohužel ani druhý díl série se mi příliš nelíbil. Natahovaný děj, dlouhé pasáže o ničem. Do třetího (pokud bude) už se asi nepustím.

Highlander
01. prosince

Moc nevím, jak se k tomu postavit.

První díl mi přišel, že moc nefunguje. Nevadí mi spojení s moderním světem (zas tak moderní není), magie je zajímavá, i když mě nijak extra nenadchla (vždy se najde další produkt, i když jde do tuhého a hrdinům se 'tenčí zásoby') - taky trošku proto, že mi přijdou výhody, které poskytují, trošku moc silné. Ale budiž, nějak uvěřitelné to bylo, nebo to aspoň byla zábava...
Tady, u druhého dílu, nevím, jestli mě bavil víc, nebo míň... Mělo to větší spád, ale zároveň mě to moc nebralo. Lizanne jsem měl rád, ale tady měla pro mě nudnou linku... i když smysl to asi dávalo. Nicméně se mi to asi četlo líp než první díl.
Ale je tady jedna věc, která mě kolosálně vytáčela, i když je to drobnost. Oči. Prostě snad v každé kapitole někdo někomu něco vyčetl z očí. Budiž, jsou to prý okna do duše, dá se poznat, když je někdo neupřímný a tak.. ale kolikrát mi přišlo, že jsou schopni z očí vyčíst i co měl člověk před týdnem ke snídani. Jednou dvakrát bych to překousl, ale bylo to až moc často a... přišlo mi to jako odfláknuté psaní - 'potřebuju, aby věděli to a to.. jak to udělat? Hmm, no tak mu to vyčtou z očí.'
Neboli z celkové rozporuplnosti pocitů a čtení z očí dávám hvězdu dolů. Srazil bych i dvě, ale přece jen mě to u čtení udrželo a spád tam byl, i když občas jiným směrem, než by měl být.

jxr
28. listopadu

Od A. Ryana jsem přečetl trilogii Stín krkavce a byl jsem z toho tak nadšený, že jsem autora zařadil mezi své oblíbence a všude ho doporučoval. Těšil jsem se na další knihy, a jakmile vyšla první kniha další trilogie - Oheň probuzení, hned jsem si ji pořídil a přečetl. Knížka se mi, až na některé výhrady, zase líbila. Jednotlivé dějové linky mě bavili, především jsem byl nadšený špionážní linkou Lizanne, ale i linky Claye, Hilemora a ostatních byly dobré. Jakmile vyšla druhá kniha – Legie plamenů – hned jsem ji objednal. Musím však napsat ( upozorňuji - je to pouze můj dojem ), že jsem byl po přečtení knihy zklamán…naprosto zdrcen. Na knihách mám rád uvěřitelnost - uvěřitelnost příběhu, prostředí, charakterů i situací, které i když jsou vymyšlené a fantaskní, přesto působí naprosto přirozeně. V této knize šla pro mě kvalita uvěřitelnosti strmě dolů – charaktery ztratily své kouzlo, situace a zápletky jsou často až absurdní, celkové prostředí a světy jsou stavěné tak, že sotva drží pohromadě, jako by byly šité horkou jehlou. Legie plamenů měla zřejmě působit velkolepě, myslím však, že si autor ukousl příliš velké sousto, které nemohl polknout a kniha spíše působí dojmem chaosu a plácání pátého přes deváté. Do čtení jsem se musel nutit a s každou další kapitolou jen kroutil hlavou. Myslím, že třetí díl si už pořizovat nebudu a je mi opravdu líto, že to musím tak napsat.

Pravda.Shin
06. listopadu

Tak tohle bylo velké zklamání. Místo hlavního příběhu se skoro celou knihu řeší problémy ve vězení a občanská válka. Musel jsem dost přeskakovat, jak jsem se nudil. Celé se to jen protahovalo a něčeho kloudného jsem se dočkal až na úplném konci. A i to jsem si skoro všechno domyslel už u minulé knihy.

LahwaCZ
06. listopadu

Anthony Ryan nezklamal. Za mě skvěle vybalancovaný příběh, který drží čtenáře napnutéhu a musím souhlasit s Tartanem, že dostáváme v podstatě tři romány v jednom. Během prvního dílu jsem si musel trochu zvyknout na trochu netradiční steampunk svět, ale teď jsem knihu vzal a neodložil a jsem zvědav, jaké zvraty přinese poslední díl, snad tu bude co nevidět.

CharlesWard
02. listopadu

Viz můj komentář k 1. dílu.

tartan

Druhý diel Ryanovej steampunkovej dračej fantasy drží obdivuhodne epický kurz. Opäť tu máme v podstate tri romány v jednom. Jeden dobrodružný, jeden špionážny a jeden mierne apokalyptický. Posledne menovaný je oproti prvému dielu nová dejová línia, ktorú odráža aj názov tohto dielu. Légia plameňov je dračia armáda doplnená "Skazenými" - ľuďmi, ktorých mentálne ovládol a fyzicky znetvoril Bielokožec, jedinečný a exemplárne nebezpečný druh draka. Aby tejto armáde hrôzy zabránili zničiť svet, vydáva sa najlepšia agentka do najhoršieho mesta na svete, ktoré je samo o sebe obludným a prísne stráženým väzením bez možnosti úniku, ale ktoré možno ukrýva tajomstvo, čo by tejto skaze mohlo zabrániť, a zároveň ďaleko v južnom polárnom mori iná skupina hrdinov narazí na ešte väčšie tajomstvo.

Len udržať pohromade takýto rozvetvený román je skvelý výkon. Napísať ho tak, aby ho čitateľ nedokázal odložiť, kým nedočíta do (opäť) otvoreného konca, je ešte väčší výkon. Netvrdím, že pre každého fanúšika fantasy (o iných čitateľoch ani nehovoriac) to bude rovnako výnimočný zážitok, nie každému môže sedieť takáto dobrodružno-dračia a špionážno-vojnová kombinácia v steampunkovej forme, ale mne čitateľsky sadla ako uliata. Skvelé postavy, autorov cit pre dynamickú a prehľadnú akciu, pre tú vojnovú i individuálnejšiu špiónsku, epický rozmach a zároveň dôraz na množstvo pozoruhodných detailov z tohto zvláštneho sveta tvoria neodolateľný mix. Aby som aj niečo vytkol, občas to Ryan mierne preháňa s rôznymi dejovými "náhodami" a dramaticky otvorenými koncami kapitol, prostredníctvom ktorých strieda jednotlivé línie, ale treba uznať, že to má svoj efekt.

"Nedostáva se mi slov," Lizanne se do hlasu opět dral žár, který cítila před chvílí, "jmiž bych dokázala popsat míru své lhostejnosti vůči vašemu zklamání," hovorí v skvelej replike jedna z hlavných postáv tohto príbehu. A mne sa už nedostáva slov, aby som ešte viac dokázal opísať mieru svojej spokojnosti a nadšenia, takže ak to niekoho zaujalo, tak smelo plnou parou do toho! Tretí, záverečný diel tu bude čo nevidieť.

Leachim_

Jako, uz u Lawrence mi to zkazilo cetbu, u Temneho Bratrstva to same! Proste tohle prolnuti fantasy s high-end modernim svetem tam nepatri a otravuje me to.