Legie plamenů

Legie plamenů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398786/bmid_legie-plamenu-V8Y-398786.jpg 4 240 42

Draconis Memoria série

Claydon Torcreek přežil cestu džunglí plné draggů, střet s nepřátelskými klany i mrazivý dotyk zrady - jeho potíže ovšem teprve začínají. Bájný bílý dragg - všeobecně považovaný za pouhý mýtus - se totiž probouzí z dlouhého spánku a přemáhá ho palčivá touha sežehnout na popel celý lidský svět. Jedno město už děsivým draggovým kohortám za oběť padlo. A další budou následovat, pokud se Clayovi nepodaří odhalit dávné tajemství, dosud ukryté pod jižním ledem. Clay musí opět čelit nepředstavitelným nebezpečím a tentokrát na bedrech nenese pouze břímě naděje svého vlastního lidu, nýbrž i osudu celého světa.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Legion of Flame , 2017

Povzneseny
01.11.2020 5 z 5

Vynikající. A ten konec...ještě že jsem měl 3.díl. :-)

Michelline
05.10.2020 5 z 5

Za mňa najlepší diel série. Celá kniha je čtivá, dej krásne napreduje s nečakanými zvratmi, ktoré vás nútia pokračovať v čítaní ďalšej kapitoly :D

denniys
20.09.2020 5 z 5

V poslední době je mnoho nových fantasy knih, mnoho spisovatelů se svými vyjímečnými prvotinami a před pár lety mezi nimi zářil pan Ryan. Hodně jsem si oblíbila jeho styl v trilogii Stín krkavce..Draconis memoria pro mě tudíž bylo něco jako Vánoce. A že první díl neměl chybu!..Legii plamenů jsem koupila hned, jak jsem jí viděla, na papírové knihy nemám bohužel moc čas, dočetla jsem ji až dnes v době, kdy už dávno mám v knihovničce i 3.díl...a jsem tak trochu rozpolcená..samozřejmě jsem nadšená, byla to jízda!..ale je to přece Ryan! Nemělo to být přece jen ještě trochu víc "wau"?!?...Autor ponechal vícero dějových linií a některé přidal..nemohu si pomoci - Sirus a jeho zkažení mi připomínali noční chodce v GOT, nicméně jeho pohled z druhé strany dával knize šťávu..z původní trojice hrdinů vede Lizanne, její příběh má grády od začátku do konce..Clayova linie je jak na horské dráze, vysvětlí jeden "nesmysl" a dva další přidá.....těším se na finále a doufám, že Ryan nám vytře zrak, tak jak to umí, že ví, jak to správně ukončit..i kdyby mu nevyšlo udělat z toho další famózní sérii, pořád je to nadprůměrné fantasy!.. k veliké smůle může být tento díl považován za "vatu", jelikož kvality prvního dílu bohužel stoprocentně nedosáhl..

Marushka27
17.08.2020 3 z 5

S Ryanem a touhle jeho sérií mám jeden velký problém: je to až moc zdlouhavé a nudné. Zajímavý svět a fungování magie, ale prostě prokousat se těmi kvanty nezáživného textu, to je spíš pro milovníky epické fantasy, kteří si v tom libují.

Elea
23.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, možná dokonce i o trochu víc než první díl.

linda_pauer
25.06.2020 4 z 5

Trošku jsme se bála, když jsem zjistila, že přibyla další dějová linka - Sirius. Nakonec mě ale jeho části bavily. Dokonce bych řekla, že by si zasloužil více prostoru.
Jinak se knížka nesla ve stejném duchu jako prví díl. A byla i stejně dobrá.

Anjin
05.05.2020 5 z 5

Původně jsem měl v úmyslu dát zase čtyři. Jak se zdá, tak autor má osobně nejvíc rád postavu Lizanne, jíž je věnována bezezbytku (možná o něco víc) polovina knihy, zatímco Clay, Hillemore a Sirius se dělí o zbytek. Pro mě naneštěstí, protože i když Lizanne ze začátku vypadala velmi zajímavě, od jisté chvíle to ztratilo grády. Ne že by nebyla zajímavá, jen v porovnání s ostatními mi to přišlo poněkud suché.
Nesl jsem to poněkud s nelibostí, poněvadž mě tuhle část táhl ponejvíce Clay, na jehož části jsem se vyloženě těšil a četl jsem je jedním dechem. Do jisté míry mu sekundoval Hillemore, třebaže jeho linka sklouzla, po dominantním začátku, do pouhé doplnění té Clayovi.
A Sirius… nápad dobrý a pochopitelný, ale prostě jsem v něm nedokázal najít zalíbení. Což je samozřejmě jen můj problém.
Ale potom mi došlo, že to už je druhý díl, který, mě uchvátil a přinutil odsunout všechny ostatní (i důležitější) věci stranou, jen abych se dozvěděl, jak to bude pokračovat. Bylo by tedy pokrytecké dát něco jiného než plný počet.

pepa3rd
10.04.2020 5 z 5

Zatímco u prvního dílu se mé očekávání naprosto minulo s realitou, tak zde jsem už věděl do čeho jdu a od první kapitoly jsem si to neskutečně užíval. Zůstává zachováno vyprávění z pohledu všech tří hlavních postav a k nim přibude Sirius, díky kterému se podíváme na tento fascinující svět zcela nečekanýma očima. I když jsem měl pocit, že mě jeho příběh bude zbytečně odvádět od hlavních postav, nakonec jsem i tyhle kapitoly četl jedním dechem a vlastně jsem si ho svým způsobem oblíbil. Ač čtu téměř výhradně klasické fantasy a historické romány, tenhle mix žánrů má prostě své osobité kouzlo, spád a především gradaci, kdy se na konci každé kapitoly nemůžu dočkat až bude příběh za pár stránek opět pokračovat.

Chápu lidi, kteří po přečtení Stínu Krkavce očekávali něco jiného, patřil jsem mezi ně i já, ale je potřeba se neuzavřít a dát tomuhle románu šanci, i když je potřeba se naladit na trochu jinou vlnu a přijmout třeba i sci-fi prvky, které jsou ovšem do světa zapracovány velmi citlivě a uvěřitelně.

Co do kvality je tahle série s tou první minimálně srovnatelná a to hodnocení tady vlastně moc nechápu. Já hodnotím, a to bez sebemenších pochybností, 100 %.

PS: Ohledně hodnocení. Nedávno jsem dočetl sérii Skleněný trůn (fakt celou) s hodnocením všech dílů přes 90 %. Zkuste první díl a po něm musí tahle kniha připadat jako adept na Pulitzerovu cenu uplně každému :)

PS2: Kniha končí v nejlepším, vědět to, tak se čtením série počkám do června na poslední díl :)

BrozaM
07.04.2020 4 z 5

A mně se to líbilo. Nevím, kde máte ty nudné pasáže - když jdu do jiného světa, musí tam být popis; když se schyluje k bitvě, je potřeba tam nějak dojít. Život není jen bum,bum,bum ... jsou i okamžiky, které tomu BUM předcházejí. A bez těchto popisných částí by žádné bum nebylo.
To jsem se zase nechala unést, teď ke knížce.

Super, jiný svět, vysvětlení jak nám ten Bělák vznikl, Clay už začíná být trochu superhrdina, ale nevadí. Lizanne zase dostává čím dál lidštější obrysy a teď vůbec nemá kontrolu nad situací.
Jediný, co fakt nesnesu jsou kapitoly se Siriusem. Ty pro mě byly utrpením, ještěže jich je tak málo (i když pořád zbytečně moc), právě kvůli nim dávám jenom 4*.
Už protože Sirius je jenom jeden(HPfans), ale celkově mi ta jeho postava vůbec nesedla a děj v těchto kapitolách mě vůbec neoslovil.

Deia
28.02.2020 3 z 5

V knihe sú opäť jednotlivé kapitoly písané z pohľadu jednotlivých postáv, pričom každá sa nachádza niekde inde. Clay opäť pokračuje v dobrodružstvách a dostáva sa do nepreskúmaných končín. Lizanne sa snaží nájsť človeka, ktorý by mohol zachrániť svet a to ju dostáva do nebezpečných situácii a bojov. Hilemore sa snaží udržať nažive seba a aj svoju posádku. A pribúda nám Sirus, ktorého kapitoly sú dobrým ozvláštnením knihy.
Kniha sa mi páčila, čítala sa mi dobre. Ale neviem, nejak ma nezaujala. K žiadnej postave som si nevypestovala vzťah a v podstate mi bolo jedno, ako to s nimi dopadne, takže mi chýbal pri čítaní ten pocit, že musím čítať ďalej a dozvedieť sa to. Tiež som sa v tom svete a jednotlivých výrazoch dosť strácala, som si myslela, že oproti prvej časti to bude lepšie.
Svet je to ale zaujímavý, dej je akčný, len ma to veľmi nebralo. Tretiu časť si prečítam (keď vyjde), ale k tejto sérii sa už vracať nebudem.

Axii
07.02.2020 5 z 5

Knižka semi líbíla a přečtena byla za par dnu . Už se nemužu dočkat až vyjde poslední dil

Tiny24
05.02.2020 2 z 5

Legie plamenů mne nechává chladným. Ryana pravděpodobně po prvním díle Stín krkavce opustila múza.

martina1199
04.01.2020 5 z 5

První díl Oheň probuzení se mi líbil hodně, druhý ještě více. Je akční, čtenář se nenudí, společně s hrdiny se ani na chvilku nezastaví. Vyprávění je napínavé, líbila se mi každá dějová linka. Konečně se dozvídáme něco více o původu draggů, a jak to všechno vlastně začalo. Samozřejmě vše skončilo otevřeně a já se těším na další díl :-)

tonysojka
15.12.2019 5 z 5

Naprostá spokojenost. Tenhle mix steampunku a fantasy je dokonale propracovaný a vyvážený. Obavy z toho, že druhý díl bude jen vata, vzaly za své hned po přečtení prvních stran. Jak níže uvedeno, dostal jsem tři v jednom a celá trojice byla pro mne dechberoucí dobrodružství, v němž se intriky střídají s válečnými scénami a, ano, trochu patetickými vztahy. Ale to k tomu patří. Doufám, že závěr vyjde zítra.
:-)

Skawin
02.12.2019 2 z 5

Tak bohužel ani druhý díl série se mi příliš nelíbil. Natahovaný děj, dlouhé pasáže o ničem. Do třetího (pokud bude) už se asi nepustím.

Highlander
01.12.2019 4 z 5

Moc nevím, jak se k tomu postavit.

První díl mi přišel, že moc nefunguje. Nevadí mi spojení s moderním světem (zas tak moderní není), magie je zajímavá, i když mě nijak extra nenadchla (vždy se najde další produkt, i když jde do tuhého a hrdinům se 'tenčí zásoby') - taky trošku proto, že mi přijdou výhody, které poskytují, trošku moc silné. Ale budiž, nějak uvěřitelné to bylo, nebo to aspoň byla zábava...
Tady, u druhého dílu, nevím, jestli mě bavil víc, nebo míň... Mělo to větší spád, ale zároveň mě to moc nebralo. Lizanne jsem měl rád, ale tady měla pro mě nudnou linku... i když smysl to asi dávalo. Nicméně se mi to asi četlo líp než první díl.
Ale je tady jedna věc, která mě kolosálně vytáčela, i když je to drobnost. Oči. Prostě snad v každé kapitole někdo někomu něco vyčetl z očí. Budiž, jsou to prý okna do duše, dá se poznat, když je někdo neupřímný a tak.. ale kolikrát mi přišlo, že jsou schopni z očí vyčíst i co měl člověk před týdnem ke snídani. Jednou dvakrát bych to překousl, ale bylo to až moc často a... přišlo mi to jako odfláknuté psaní - 'potřebuju, aby věděli to a to.. jak to udělat? Hmm, no tak mu to vyčtou z očí.'
Neboli z celkové rozporuplnosti pocitů a čtení z očí dávám hvězdu dolů. Srazil bych i dvě, ale přece jen mě to u čtení udrželo a spád tam byl, i když občas jiným směrem, než by měl být.

jxr
28.11.2019 1 z 5

Od A. Ryana jsem přečetl trilogii Stín krkavce a byl jsem z toho tak nadšený, že jsem autora zařadil mezi své oblíbence a všude ho doporučoval. Těšil jsem se na další knihy, a jakmile vyšla první kniha další trilogie - Oheň probuzení, hned jsem si ji pořídil a přečetl. Knížka se mi, až na některé výhrady, zase líbila. Jednotlivé dějové linky mě bavili, především jsem byl nadšený špionážní linkou Lizanne, ale i linky Claye, Hilemora a ostatních byly dobré. Jakmile vyšla druhá kniha – Legie plamenů – hned jsem ji objednal. Musím však napsat ( upozorňuji - je to pouze můj dojem ), že jsem byl po přečtení knihy zklamán…naprosto zdrcen. Na knihách mám rád uvěřitelnost - uvěřitelnost příběhu, prostředí, charakterů i situací, které i když jsou vymyšlené a fantaskní, přesto působí naprosto přirozeně. V této knize šla pro mě kvalita uvěřitelnosti strmě dolů – charaktery ztratily své kouzlo, situace a zápletky jsou často až absurdní, celkové prostředí a světy jsou stavěné tak, že sotva drží pohromadě, jako by byly šité horkou jehlou. Legie plamenů měla zřejmě působit velkolepě, myslím však, že si autor ukousl příliš velké sousto, které nemohl polknout a kniha spíše působí dojmem chaosu a plácání pátého přes deváté. Do čtení jsem se musel nutit a s každou další kapitolou jen kroutil hlavou. Myslím, že třetí díl si už pořizovat nebudu a je mi opravdu líto, že to musím tak napsat.

Pravda.Shin
06.11.2019 1 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání. Místo hlavního příběhu se skoro celou knihu řeší problémy ve vězení a občanská válka. Musel jsem dost přeskakovat, jak jsem se nudil. Celé se to jen protahovalo a něčeho kloudného jsem se dočkal až na úplném konci. A i to jsem si skoro všechno domyslel už u minulé knihy.

LahwaCZ
06.11.2019 5 z 5

Anthony Ryan nezklamal. Za mě skvěle vybalancovaný příběh, který drží čtenáře napnutéhu a musím souhlasit s Tartanem, že dostáváme v podstatě tři romány v jednom. Během prvního dílu jsem si musel trochu zvyknout na trochu netradiční steampunk svět, ale teď jsem knihu vzal a neodložil a jsem zvědav, jaké zvraty přinese poslední díl, snad tu bude co nevidět.

CharlesWard
02.11.2019 1 z 5

Viz můj komentář k 1. dílu.