Pamatuji si vás všechny

Pamatuji si vás všechny https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407609/bmid_pamatuji-si-vas-vsechny-6x4-407609.jpg 4 714 251

U ledového islandského fjordu leží vesnice duch. Královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci. Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno. Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne? V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna? Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli… Ale pokud byste si snad chtěli říct „Vždyť je to jen spisovatelčina fantazie“, nebuďte si tak jistí a vězte, že příběh je (přinejmenším zčásti) postaven na skutečných událostech.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

Ég man þig , 2010

tom_kladno
05.07.2018 3 z 5

Musím přiznat, že toto byla moje první kniha se štítkem "duchařina". Nevěřil jsem, že se budu bát. A jo... pár momentů bylo zajímavých. Hodnocení bohužel ubírá věc, která mě dost vadila, konkrétně z mého pohledu komerční přechody mezi kapitolami. Na konci jedné postava visí ze skály, držíce se stromku, jehož kořeny nakonec povolí... čtenář přeběhne kapitolu z druhé dějové linky, je napjatý a co následuje? Postava sedí u krbu a čte si knihu. Tímto příměrem samozřejmě přeháním, ale působilo to na mě jako přechody mezi díly nějaké televizní soap opery. Ale jinak se mi to líbilo!

yvette3
11.06.2018 4 z 5

Duchařina jak se patří...trvalo mi dlouho než jsem to přelouskala, tento žánr nemám ještě "osahaný". Ale rozuzlení na konci se mi líbilo.

jandula76
01.06.2018

Knižka se četla velmi dobře.Napínavá a strašidelná.Ale konec se mi nelíbil.Rychle ukončené a domysli si sám...

anko57
08.05.2018 5 z 5

Napínavé, strašidelné, dvě dějové linie, čtivé. Spisovatelka opět nezklamala, za mě skvělá kniha.

Privilegius
30.04.2018 5 z 5

Výborná atmosféra, byl jsem fakt napnutý. Ani s duchařinou jsem neměl problém. Bravo!

Synysterka
30.04.2018

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá. Zaujala mě hned během prvních stran a přečetla jsem na dva zátahy. Příběh byl zajímavý, v určité části jsem pojala určité podezření a ono se fakt potvrdilo.
Jen jsem čekala, že se na konci napíše více o jedné postavě, jak dopadla, ale to si asi každý domyslí sám.
Mám ráda knihy s duchařskou tématikou, takže za mě spokojenost.

Kerberos
05.04.2018 3 z 5

Série s právničkou Tórou se mi líbila mnohem víc.Proti duchařině celkem nic nemám,ale bylo to zdlouhavé a konec tak nějak do ztracena.

Ajrad1981
05.03.2018 3 z 5

Po dočtení jsem ani netušila, jak tu knihu ohodnotit. Byla čtivá, napínavá, strašidelná, kapitoly důsledně přeskakovaly z opuštěné vesnice k Freyrovi, což dodává na požitku, ale spousta věcí mi neseděla. A když jsem si je vypsala a shrnula, jsou z toho 3*.
Sice duchařiny přímo nevyhledávám, ale zas až tak moc výhrady proti nim nemám – i když tohle asi přehodnotím. Od začátku roku je to již druhá knížka s paranormálními jevy, co jsem četla, a ani v jedné nebylo racionální vysvětlení. A já mám radši, když se to dá logicky vysvětlit a ukáže se, že strach má velké oči. Ale budiž, jednou za čas se to snese – ale tady těch duchů bylo zbytečně moc, jeden by stačil, aby to bylo strašidelné a napínavé.
Další mínus je za ten nápad jet rekonstruovat barák na opuštěné místo bez elektřiny a bez signálu, notabene v zimě, v podmínkách, kdy se nerekonstruuje. A ani ta barva nemohla schnout, když netopili. Zavřela bych je na psychiatrii, všechny tři. Letní období by sice postrádalo tu dramatičnost, ale i tak.
Moc se mi ani nelíbily některé náhody, ale o tom se moc rozepisovat nemůžu, pokud nechci nic prozradit. Spousta věcí zůstala nevysvětlených a nechtějte po mně, abych všechny přičetla na vrub duchům. Navíc, i kdybych přijala motiv pomsty, tak nevím, proč by se s tím mělo čekat tak dlouho. Kromě toho ani pomsta nevysvětluje vše. Poslední věc asi můžu vyčítat spíš sama sobě, třeba si sedím na vedení, ale vůbec jsem nepochopila konec, tu část s Katrín. Pokud je tady někdo chápavější, mohl by mi to vysvětlit? Třeba do zpráv…

Barbaanek
10.02.2018 5 z 5

Moc příjemná duchařina, na pozadí ledového Islandu. Krásně jsem se bála a s napětím čekala na vyjasnění vztahů. Otevřený konec to pak korunoval. Paráda.

Marekh
04.02.2018 3 z 5

Bohužel mne tato kniha příliš neoslovila. Od knihy jsem očekával mnohem více. Asi neplánuji číst další knihy od této autorky.

Mia07
04.02.2018 5 z 5

Yrsa nikdy nezklame. Přečteno jedním dechem. Je to místy i dost strašidelné, ale tak čtivé že se člověk nedokáže odtrhnout.

mironeta
11.01.2018 5 z 5

Napínavé a místy strašidelné. V me knihovně je v top 10 nejoblíbenějších knih.

pinussilv
08.01.2018 4 z 5

Když jsem tuto knihu otvírala, domnívalajsem se, že budu číst detektivku. Nakonec jsem četla duchařský horor. Musím však přiznat, že i když tento žánr nepatří k mým nejoblíbenějším, nemohla jsem se odtrhnout. Napětí opravdu nechybělo, skvělě napsáno.

Zuzaček22
31.12.2017 5 z 5

Moc dobře se kniha čte. Od nějaké 100 stránky jsem měla sevreny žaludek, opravdu jsem se chvilkama bála, jako bych tam byla sama. Spojeny těch dvou dejovych linek bylo super promyšlený, opravdu nečekaný konec. Moc se mi líbila.

hs777
30.12.2017 4 z 5

Výborně napsané a mistrně rozehrané dva nezávislé příběhy, ke kterým se připojí třetí z hodně dávné minulosti a začne tuhnout krev v žilách. Přesto mám raději ta rozuzlení, která nelítají někde mezi nebem a zemí.

Zoy
29.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem, nedalo se od ní otrhnout. Spisovatelku mám ráda a kniha je podle mne nejlepší ze všech. K samotné knize raději nebudu nic psát, musíte ji prostě přečíst. Stojí to za to

Lady Jane
25.12.2017 5 z 5

Bála jsem se celou dobu až do poslední řádky...skvěle, čtivě napsané, dva zdánlivě nesouvisející příběhy odehrávající se v pochmurných islandských kulisách, které se začnou pomalu proplétat až k závěrečnému mrazivému vyvrcholení. Kam se hrabe Stephen King ;)

teniska_rotter
24.12.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Běhal mi mráz po zádech a to se mi stalo snad poprvé. Islandské prostředí je bravůrně vykreslené, vyhovoval mi i počet postav, člověk se dobře orientuje, za mě super.

Tereziee
22.12.2017 5 z 5

První kniha této autorky, kterou jsem četla a můžu říct, že teď jsem ještě větší fanda severské literatury. Dokonale spojený žánr krimi a hororu. Při čtení mi běhal mráz po zádech, ale nemohla jsem přestat číst a druhou část knihy jsem přečetla téměř v kuse. Čte se to velmi rychle a celý děj je napínavý, že vám nedá spát. Za mě naprostá pecka!

harvan69
16.12.2017 5 z 5

Mám rád všechnx knihy Yrsy o advokátce a tato je jednoznačně nejlepší. Mám rád, když se vyšetřuje nějaký dávný zločin.