Pamatuji si vás všechny ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

U ledového islandského fjordu leží vesnice duch. Královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci. Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno. Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne? V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna? Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli… Ale pokud byste si snad chtěli říct „Vždyť je to jen spisovatelčina fantazie“, nebuďte si tak jistí a vězte, že příběh je (přinejmenším zčásti) postaven na skutečných událostech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407609/big_pamatuji-si-vas-vsechny-6x4-407609.jpg 4.1609
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Metafora
Originální název:

Ég man þig, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (222)

Kniha Pamatuji si vás všechny

niki777
včera

Mám ráda její krimi romány, zápletky a překvapivá rozuzlení. Pamatuji si vás všechny ale určitě není její klasický krimi román. I přesto mě zaujal. Kniha měla spád a dobře se četla. A já jsem se místy bála :-)

zuzca.h
10.11.2021

(+ SPOILER) Yrsu mám ráda,ale víc líbí se mi její "tajemné" zápletky, v sérii s právničkou Tŕou, které pak vyustí v logické vysvětlení. Tady v té knize byl logickým vysvětlením duch/duchové, lépe řečeno duše zemřelých hledajících klid a pomstu nebo zadostiučinění.
Postavy jsou hezky vykreslené aněktré bych nejraději prohodila oknem, kniha je hodně čtivá a na čtivosti jí neubírá ani to že sledujeme dvě dějové linky, které se postupně proplétají až se na konci spojí. Lépe se mi, ale četla linka Freyera. V lince Katrín, Líf a Gardara bylo od začátku jasné, že si zažijou peklo na opuštěném ostrově a ještě uprostřed zimy... Vztah mezi Líf a Gadarem pro mě nebyl překvaní co mě překvapilo, byl snaha Gadara zabít Katrín a to už dlouhodobá když si to tam všechno tak hezky připravil. A co mě fakt naštvalo bylo to, že z této trojice přežila mrcha Líf.


midloch
27.10.2021

I když duchařině moc neholduji, tak v minulosti jsem četl od autorky sérii Huldar&Freyja a byl jsem spokojený. Teď, během čekání než na mě s novou knihou ze zmíněné série vyjde řada v knihovně, jsem se tedy rozhodl zkusit tuto duchařinu. Musím říct, že přes všechny blbosti (např. chování některých postav) mě příběh bavil a čtení jsem si užil. Atmosféru to má skvělou a knížka je tak dobře čtivá. Ovšem už se těším víc na klasickou scandi-krimi bez nadpřirozena :-)

Raddkaa
29.09.2021

Kniha má velmi zajímavou anotaci. Kniha má skvělý námět, prostředí a strhující příběh. Kapitoly končí otevřené a nutí vás číst dál, neboť skončí v tom nejlepším. Příběh je napínavý, čtivý a je skvěle napsaný, že jsem knihu nemohla číst v noci. Souvislosti mezi případy, které jsem se na konci dočetla, jsem vůbec nepředvídala a nečekala. Konec mne opravdu překvapil. Těším se až si přečtu zbytek knih od autorky. Knihu určitě doporučuji všem.

chaera
17.08.2021

Strávila jsem víkend v přírodě a když už mi stín nestačil, rozhodla jsem se zchladit nějakou tou duchařinou. A byly to vcelku solidní dva dny čtení. Námět není nikterak originální (skupina se rozhodne odjet do neobydlené oblasti, o které kolují nejrůznější zvěsti bez jakékoliv pořádné přípravy) a popravdě jsem si k žádné z postav nevypěstovala nějaký hlubší vztah a jejich osud mi byl více méně lhostejný (což u hororu činí docela závažný problém). Jejich chování bylo místy nelogické a stejnou výtku mám i k samotné zápletce. Svést všechno na duchy mi přijde jako laciný způsob jak se vyhnout vysvětlování (a že spousta věcí nebyla nikdy vysvětlena). Hodnotím 3 hvězdičkami, protože i přes veškerou mou kritiku kniha splnila svůj účel a já se i několikrát během čtení bála. Jinak ale vcelku průměrná duchařina. 3/5

m_martina
12.08.2021

Tahle Yrsina kniha mi moc nesedla, proto pouze 3*.

gabriela8049
31.07.2021

(+ SPOILER) Ja som sa teda nebala, ale koniec s Katkou som tiez nepochopila, ci sa stala duchom. Inak to nebolo zle, mna viac bavila cast s psychiatrom, ako ti traja v dome. Inak bohovsky napad v zime ist opravovat dom, a kto by tam aj tak chodil, ked uz z toho hotel chceli spravit.. Mam radsej knihy s Huldarom a Freyou

mi-380
11.07.2021

Dalo se to čekat, Yrsa se odhodlala. Duchařinou probublává většina jejích detektivek, vždy se ale nakonec objeví racionální řešení. Tady nechala autorka vybuchnout pravou islandskou sopku, co vystřeluje duchy po západních fjordech a nechává čtenáři volný průchod skrz hranici mezi thrillerem a hororem. Obě linie příběhu jsou přinejmenším zajímavé, po jejich splynutí se napětí rychle stupňuje a dostává na maximum, kdy četba odkládá spánek na jindy.
85 % (aktuálně 584 hodnocení s průměrem 81 %).

1 ...