Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7921 1698

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Miska9884
24.05.2023 5 z 5

Mě úplně udivuje tak nízké hodnocení. O téhle knize slyšeli snad všichni a taky ji četli. Byla to průlomová kniha v žánru erotiky. A dle mě žádná série nebyla tak dobře napsaná jako tahle. Proto mě udivuje nízký počet hvězd. Autorka dokonale vykreslila povahy postav,vzájemnou lásku a psychické problémy. Že to někomu přijde úchylné? No taky to není můj šalek kávy,ale to nic nemění na tom,že napsané to je dobře.

Tamirai
16.04.2023 3 z 5

Bol to tak nejaký hit a tak som knižku skúsila aj ja a nebolo to zlé čítanie, nebolo to ani nič prevratné, ale mne sa tam páčila tá začínajúca láska, keďže Christian nikdy nič také nezažila nepoznal a čo sa mu stalo s pani Robinsonovou bolo hrozné. Takže ja si rada prečítam aj ďalšiu časť a budem sledovať kam sa príbeh poberie ďalej. Anu som si v knižke obľúbila.

elinka8578
15.03.2023 3 z 5

Bohužel, knihu jsem se už jednou snažila číst, nedočetla jsem. Po několika letech jsem se ke čtení této knihy vrátila a musím říct, že žádné emoce ve mně nezanechala ani na podruhé. Děj mě absolutně nevtáhl a postavy jsem si nějak nedokázala oblíbit ani je akceptovat. I přečtení After ve mě zanechalo více dojmů, než tohle. S odstupem času tam nevidím ani tu červenou knihovnu. Když jde na věc, tak je to zkrouhlé do 2 vět a je to. Navíc Ana a ty její myšlenky, autorka u ní občas volí takové výrazy, jaké se do téhle knihy opravdu nehodí. Ale musím se autorce poklonit, že s tímhle dokázala obletět svět neuvěřitelnou rychlostí. Klobouček.

zaba.zuzla
10.02.2023 odpad!

Nemůžu knihu osobně zařadit do žádného chlívku. Nějak mi nikam nepasuje. Po shlédnutí prvního dílu filmu jsem si řekla, že je to celkem zajímavá tématika, příběh nebyl úplně špatný, leč nehorázně natočený potažmo zahraný, i když nutno podotknout, že protagonista šovinistického manipulativního narcisty, nebyl úplně k zahození. Držíc se pravidla, že film je tak z 10% dobrý stejně jako kniha, jsem si zakoupila rovnou dárkový booklet všech dílů za nehorázné prachy. Jaké to zklamání, když jsem dočetla prvních padesát odstínů tohoto literárního braku a další dvě knihy jsem neměla chuť ani otevřít, protože touha tuto sérii rituálně zakopat dva metry pod zem byla vskutku velmi silná. U značné části knih nabývám občas dojmu, že se špatně čtou nebo na mě působí jednoduše a slabě, díky špatnému překladu. V tomto případě musím říct, že sebelepší překlad by knize nepomohl. Jedině, že by sám překladatel byl spisovatel a celé by to pro nás do našeho jazyka proboha přepsal. Určitě u toho musel sám trpět, a několikrát se v google translate ujišťovat, že je to pravda. Autorka (aniž bych studovala před čtením její věk) na mě působila jako postpubertální nadržená blbka, neschopná se vyjádřit originálním způsobem. Celkem zajímavé téma (a to nejsem čtenář erotiky) naprosto utopila v plytkých frázích a rozkousala naději na zajímavý příběh stejně dementně, jako nechala Anastázii neustále ožírat její vlastní ret. Hlavní hrdinka, absolutně nemožná, k nevydržení protivná, panensky vlhne při pohledu na prachy, pro které jí vlastně nevadí, že ji ten idiot občas nařeže, když jí bude řezat, tak jak sama chce. On je to vlastně chudák, kterému někdo kdysi ubližoval a tak je v pořádku, když teď bude chodit po světě, klátit a mlátit ženské hlava nehlava. Na základě tohoto vzorce mne prosím omluvte, jdu okoupat děti v padesátiprocentním alkoholu, protože moje matka byla alkoholička.

Leído
05.02.2023 5 z 5

Je to už dlouho, co jsem tuto sérii četla. Pamatuju se, jak na mě knihy působily, stejně jako na obrovské množství žen po celém světě a proto mě překvapilo nízké hodnocení. Ale vlastně to dává smysl. Ne vždy je reklama přínosná. Knihy mají takový přesah, že se dostaly do rukou lidem, kteří je četli ze zvědavosti, aniž by byli cílová skupina. Jenže pokud nečtu horory, nepřečtu si nějaký jen proto, že ho milovníci hororů svatořečí. A nebudu pak knihu hanět. Vždycky je lepší se vyhnout hodnocení, pokud se ke knížce dostanu víceméně omylem. Když se ale podívám na hodnocení této série od lidí, které tu sleduji a kteří mají podobný literární apetit jako já, tak vidím, že NÁM se to líbí.

sulzsova.anna
29.01.2023 3 z 5

nevhodný dárek k narozeninám, rovnou všechny díly, abych neurazila manžela, tak jsem je přečetla a co na to říct... čekala jsem něco jiného, lepšího, zajímavějšího. Zřejmě jen další nafouknutá bublina, která sice obletěla svět, ale za dobré čtení bych ji nenazvala.

Ajinka126
26.01.2023 2 z 5

Zkoušela jsem to. Zvědavost je silná věc. A samotnou mě to mrzí, ale není to pro mě.

Postavy na mě působily hloupě, zápletka a love story absolutně neuvěřitelná a absurdní. Aby se on do ní zamiloval postrádalo rozum. Takže jsem u všeho kroutila očima a hlavou. Sex scény jsem přeskakovala. Jakmile nepůsobí knižní chemie mezi charaktery, tak nic dalšího nemá pro mě smysl.

Nicméně klobouk autorce, že dokázala prodat tolik výtisků a udělat z toho malý kult své doby.

Lucie21352
25.01.2023 3 z 5

Tuto sérii knih jsem přečetla spíše z "hecu". A na štěstí to bylo ještě před filmovou adaptací. Nepopírám, že sex hraje velkou roli, ale měli bychom se místo sebeukájení zamyslet spíš nad otázkou Proč? Po odstranění erotiky zjistíme, že se jedná o psychologický román o muži s velkým komplexem, kterého naučili léčit si tyto frustrace sado-masochismem při sexu. Doporučuji ke čtení, ale pamatujte na to, že sex není všechno. ;-)

mia.com
15.01.2023 3 z 5

Co si budem, žádné literární veledílo to není. Je to ve své době něco nového, co tu ještě nebylo. Já jsem se začetla do prvního dílu, v půlce mě přestal bavit a vrátil jsem se k němu asi po roce, kdy jsem zhltla celou sérii. Jako je to čtivé, ale fakt blbina. Sexuální scény už jsou pak na jedno brdo a nezajímavé.

Luci-_-
02.12.2022 4 z 5

Oddechové čtení

nevermore3
17.11.2022 odpad!

(SPOILER) I SPOILER! Překvapuje mě, že tak moc špatná knížka tady má 59%. To je neskutečný. Ani nevím, jestli k tomu mám ještě něco psát, už se tady vyřádilo spousta čtenářů pode mnou. Ale ve zkratce.

I já se nechal zlákat vidinou knihy, co láme rekordy, ale... Někdo LŽE! Fifty Shades of Grey se tváří jako kontroverzní román, nejde ovšem o nic jiného než prachsprostou červenou knihovnu, no vážně. Postavy jsou ploché, jak Země za starého vnímání světa a hlavní postava je natolik tupá, že ji snad nikdo nemůže mít rád. Celou dobu nám dává možnost nahlédnout jí do hlavy (a že je o co stát), kde pořád komunikuje se svou vnitřní bohyní (ta často dělá přemety, nebo se chová jak malé dítě) a podvědomím (v textu poznáte kurzívou). Jak originální.

Celá kniha má navíc velmi slabý sloh, takže i celková literární úroveň je hrůzná. Donekonečna omílané stejné věty. Ana musela mít asi do krve rozkousaný ret, když ji na to během celého románu Christian nejméně 100x upozorňuje; dále o šedosti jeho očí čteme zpravidla na každé desáté stránce, stejně jako vzájemné ujišťování, co všechno je pro ně poprvé.

No a o příběhu, tak to už by bylo lepší snad vůbec nemluvit. O BDSM se nedozvíte nic (jak byste nejspíš čekali), jenom snad to, že se běžnému sexu říká vanilka - autorka s potěšením tuto informaci hojně zmiňuje. A to je vše...
Jinak takové to sci-fi, jako nejkrásnější, nejbohatší muž, který je navíc štědře obdařen, poté co Anu odpaní, jí přivodí hned několik orgasmů (jasně :D). Při konci knihy z ní vytáhne tampón, načež Ana vzrušeně prohlásí "Svatá matko boží!" Stačí vám to takto?
Netrestejte, prosím, nikoho tím, že mu tuto knihu doporučíte, nebo nedejbože dáte jako dárek. Není to nic jiného, než záměrně na 600 stran nafouklá bublina o ničem, pořád se tam jen přemýšlí, rozplývá, dojímá, rozjímá, odtušuje, atd. do ztracena

Ale! jednu věc jsem se dozvěděl, autorka totiž označila Toxic od Britney Spears jako "rytmickou techno hudbu". =D Hotovo dvacet..

Poslední věc. Po tom pekle, co jsem prožíval při čtení, jsem se na konci dozvěděl, že to je konec prvního dílu a čeká nás ještě minimálně jednou tolik stránek jako rozuzlení. Juj. ANI ZA ZLATÝ PRASE bych si nepřečetl víc.

Trhni si Jamesová, a užij si ty peníze, všechnys nás pěkně napálila, nebo mě teda určitě...

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost. Není to čtení pro každého. Ale kdo má rád román se sexuální tématikou, tak se zde určitě najde. Doporučuji!!

moon3922
14.11.2022 odpad!

Zvládla jsem jen tři kapitoly, jak je to neuvěřitelně nudné a blbé, hlavní hrdinka především. Ani jsem se nedostala k zajímavějším pasážím, ale to se prostě nedá.

vercatko20
10.11.2022 1 z 5

Podobnost s Twilight čistě náhodná? :D Jen v upíří sáze nebylo SM a sex (aspoň ne v takové míře).

Jako u týhle knihy jsem strašně rozpolcená :D
Na jednu stranu je to mega trapný, všechny ty dialogy, hloupá Ana, kterou neustále překvapuje jeho chování, opakující se situace, které jsou vždy stejné a ničím už nešokují ani nepřekvapí.. dále výrazy typu: vnitřní bohyně, kalhoty splývající z boků TÍM způsobem, a Ana samozřejmě dostává orgasmus jen z jeho pohledu, jen z toho, že se na ni Grey podívá.. a tak bych asi mohla pokračovat :D
Na druhou stranu se občas k týhle trilogii vracím jako pro oddychovku :D

Jedna hvězda jen za čtivost ve smyslu, že to rychle ubíhalo (ale to bude jen formátem knihy) :D

wimim
01.11.2022 2 z 5

Za mě zbytečný povyk okolo téhle série. Já bych si knihu už neprecetla. Musela jsem se nutit abych ji vůbec docetla.

miskaseverliska
05.10.2022 3 z 5

četla jsem až po filmu, ale neurazí ani nenadchne, takový průměr.

adabraz
29.09.2022 4 z 5

Tuhle knížku jsem četla až po tom, co jsem viděla filmy. Za mě je to kniha která neurazí ale ani nenadchne. Přečtu si všechny díly ale asi jen jako odpočinkové čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet.

Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla ještě před tím, než vznikl film a ta hysterie ohledně této série. A i když jsem cílovou skupinou, mě osobně tato série příliš neoslovila. 1. Díl série byl ještě celkem dobrý, dobře se četl. Film jsem neviděla.

Janizoun
14.08.2022 2 z 5

Tak jak kolem těchto knih bylo "humbuku", tak to byla bída. Sexuální části no, budiž. Ale ten zbytek... , druhou hvězdičku dávám autorce jen za práci "kolik tomu dala stran" :-), stačilo by tak asi pro mě v této knize maximálně 150 stran :-)

zuzankac
08.08.2022 1 z 5

Číst se to dá, ale spíš jen ty sexuální části - omáčka okolo je neskonale nudná.

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů šedi je v

Přečtených13 637x
Knihotéce1 954x