Padělané vraždy: Dvakrát pohřbený Napoleon / Mumifikovaný následník trůnu

Padělané vraždy: Dvakrát pohřbený Napoleon / Mumifikovaný následník trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85655/bmid_padelane-vrazdy-i-7hI-85655.jpg 5 5 1

Dvakrát pohřbený Napoleon a Mumifikovaný následník trůnu.Humorné detektivní případy řešené a prožívané dvěma umělci panem Aarem a panem Ralligem.Zemřel Napoleon Bonaparte na Svaté Heleně nebo ne?A co má společného dávný atentát v Sarajevu s atentátem na ropného magnáta?

Česneksmedem
29.04.2021 5 z 5

Žádný komentář, takže to musím napravit. Dva příběhy, které sám autor zařazuje mezi „komi-krimi“. Tedy trochu legranda. No a ta mimo jiné spočívá v tom, že na základě jistých historických spekulací se závěry poněkud zakvedlají.

Dvakrát pohřbený Napoleon
Zde se vychází z toho, že „kdekterý historicky kompetentní pumprdent měl dvojníka“. Zde jím měl být Francois-Eugéne Robeaud a poprvé se tato myšlenka objevila již v roce 1911.
Tento příběh je delší a čtivější. Ještě připomínám, že 5. května 2021 to bude 200 let od smrti Napoleona Bonaparta.

Mumifikovaný následník trůnu
Kdo hádal atentát na na Františka Ferdinanda d'Este uhodl a za odměnu si může otevřít láhev nějaké dobroty.

Celé je to taková lehká intelektuálština a to mám rád. Pokud se k této knize dostanete, neváhejte.