Pád titánů

Pád titánů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366606/bmid_pad-titanu-b48-366606.jpg 5 888 185

Století / Storočie série

2. Vydání První část monumentální historické ságy Století, v níž bestsellerista Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků) poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku – první světovou válku. Sto let staré historické události – a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše – znovu ožívají…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Fall of Giants , 2010

Boggy
05.01.2014 3 z 5

Tato kniha pro mě byla vcelku zklamáním a tři hvězdy dávám za čtivost. Pokud vůbec můžeme hovořit o historickém románu,tak obsahově místy hodně naivní i na fikci a hlavně využita notoricky známá a omílaná fakta. Druhý díl nazvaný Zima světa bude zřejmě v podobném duchu,proto nyní budu číst něco jiného.

marlowe
03.01.2014 5 z 5

Názorná (a dechberoucí) ukázka toho, jak TAKÉ lze seznamovat čtenáře s nedávnou historií: pomocí košatého příběhu, kde do sebe všechny detaily zapadají jako kostičky lega.
Velké uznání panu autorovi.

laydee
29.12.2013 4 z 5

Krásná kniha, napínavá. Určité pasáže jsem prožívala s postavami a držela jim palce a pak se to zvrtlo a já měla chuť zakřičet: Ne!!! jak to???
Každá postava měla něco do sebe a já to s nimi opravdu prožívala. Ken Follet je vážně mistr- dokáže sepsat knihu v níž si nemůžete rozhodnout držet palce jen jedné postavě, ale prostě více, každý má něco do sebe a ještě když se jejich osudy prolínají- boží kombinace!!! Ještě nebyla kniha od Folleta která by mě nebavila od začátku až do konce a já pak necítila stesk po postavách.

Jajullka
18.11.2013 5 z 5

Úžasně čtivá kniha. Těším se na další.

helenkan
28.10.2013 5 z 5

Skvěle napsané,nemohla jsem se od knihy odtrhnout a když tak jen na chvilku.
Moc se mi libila.:)

Lydka
16.10.2013 5 z 5

velmi čtivá kniha, fascinující období 1. sv. války, nemohla jsem se od ní odtrhnout :)

fraste
03.10.2013 5 z 5

pro mě fantastická kniha mapující začátek minulého století, rád si počkám na dobu,kdy už jsem byl její součástí

Atuin
29.09.2013

Přes čtivost, protože napsané je to opravdu dobře, a takovou tu povedenost to má přece jen malý nedostatek a to je že se mu tam vloudil šotek současnosti, který ochuzuje o představivost. Ale odvedl mistrnou práci, jak v dolech - o čem bych klidně mohla číst celý román - tak jinde, byla to živá freska se vší tragikou,pasivitou i rozechvěním a opravdu velice dobře podtrhl aburditu podniku který však dost zamával s evropskou šachovnicí a pohádkovou iluzí klidu a míru. Na některých situacích je znát že je dost těžké v obsáhnout takové teritorium, protože pak nezůstanete nestraným vypravěčem.

DanV.
23.09.2013 3 z 5

Zatím se mi to z knížek od Folletta líbilo nejvíc, i když mi tam vadily ty samé věci, co v jeho jiných dílech... Ale zase- čtivé to je, navíc se to odehrává v pro mě zajímavé době.

Alma-Nacida
05.09.2013 4 z 5

Knih - ság je poměrně hodně a poslední dobou se objevuje i dost knih - dějin v příběhu. Tahle je rozhodně napsaná velmi dobře, čtivě a zajímavě. Jen občas mi připadala symblika poněkud polopatická, jako v závěru, kde Edith se synem stoupá v parlamentu po schodech vzhůru a potkává Fitze, který naopak směřuje dolů... Ale třeba jsem jen vztahovačná ;-). Za přečtení kniha jistě stojí.

Yorika
13.08.2013 4 z 5

Tato kniha se čte doslova sama.Je neuvěřitelné, jak Follett dokázal popsat toto složité období a na osudech několika rodin ukázat nesmyslnost celé války..Obyčejný člověk je jen figurkou v rukou mocných.Jen mi vadí občas přiliš vyhraněné postoje postav a autorův sklon nahlížet na věci pohledem levice..Dělník = kladný utiskovaný hrdina, aristokrat= odporný zlý kapitalista. Nic přece není tak černobílé nebo snad ano?Chtělo by to větší odstup.

kattyV
17.06.2013 5 z 5

Follett opravdu dokáže strhnout a současně přimět k zamyšlení. Mne konkrétně v otázce toho, jak velkou roli sehrála první světová válka (a nepochybně i ta druhá, ale k to mu se dostaneme až v příštím díle) v oblasti sociální. Je to možná smutné, paradoxní nebo nevím co ještě, ale faktem je, že právě to, že muži byli na frontě a ženy se musely starat samy o sebe, o rodinu a nakonec i o svou zemi, přispělo k tomu, že mohly být uznány za mužům rovné. A nakonec i jiné nerovnovážné oblasti to mělo svůj význam - to, že se člověk narodil jako syn horníka přestalo znamenat, že je odsouzen k tomu fárat až do smrti. Schopný člověk najednou dostane svou příležitost. Škoda jen, že se to časem přehouplo do pozice, že dělník je více než "odporný" aristokrat nebo "hnusný" buržoust. Ale asi to tak musí být, že chvilku trvá, než se nám to ustálí v rovnovážné poloze.
No, ale to byla vlastně jen vedlejší myšlenka. Důležitý je vhled do prvních dvaceti let 20. století. O růstu a zrání mnohých postav. O tom, jak se dějinné události podepisují na jejich osudech i charakterech, ať už v dobrém, či zlém. O tom, jak "slepota" politiků na všech stranách vede k přesvědčení, že moje pravda je lepší než pravda těch druhých ak mému údivu nad tím, jak jsou strašně překvapení, že si ta druhá strana myslí něco jiného. Nad neschopností se domluvit. Nad tím, jak z dnešního pohledu jasně vidíme, jak byly uspořádáním po 1. světové válce solidně založeny kořeny té druhé.

Vojslava
21.05.2013 5 z 5

Výborné románové zpracování velmi složitého historického období, a to s velkým množstvím naprosto životných postav (a naprosto mne nadchla ta nápaditost zcela reálně možných okolností, jak je svést dohromady). Autor je opravdu rozený romanopisec velkého formátu a velmi se těším, jak se budou rozvíjet jejich příběhy (a jak se vpletou do reálné historie). Kdyby mohl mít román "o hvězdičku víc", ode mne by ji jistě měl.

Christo
20.04.2013 5 z 5

Neuvěřitelně uchopeno složité období první světové války a různých ideologii na počátku 20. století. Je až s obdivem, že k popisu stačilo jen 750 stránek a ještě k tomu nejsou opomenuty románové linky. Už se těším na druhou světovou válku a i na události vzpjaté s Československem (Mnichov, atentát na Heydricha atd.)....

lazarus
18.04.2013 5 z 5

Veskrze epické dílo o přerodu lidské společnosti na začátku dvacátého století, kdy rudý satanáš začal pomalu a jistě vystrkovat růžky.
Provázanost osudů lidí stojících na opačných pólech tehdejší společnosti je skoro až neskutečná.
Pád titánů připomíná jak málo stačí k rozpoutání světové války a jak malá hrstka zabedněných vládců dokáže svou bezohledností a touhou po moci zasáhnout do dění celého světa.
Měl jsem strach, že půjde o politický román, který mě nebude bavit, ale nakonec se z toho vyklubala nejčtivější "učebnice dějepisu"
jakou jsem měl možnost kdy číst.
Těším se na pokračování trilogie, protože Follet je výborný vypravěč.

hadak
15.04.2013 3 z 5

Výborné, doporučuji všem milovníkům Folletta:)

dalimoni
28.03.2013 5 z 5

Skvělá rozsáhlá kniha. Follett se opět ukázal jako dokonalý vypravěč. Několik vystavěných příběhů, které se krásně propojují během první světové války ve mě vyvolaly touhu po dalším pokračování této trilogie. I přes velké množství postav musím konstatovat, že orientace je velmi přehledná, Follett krásně příběhy spojuje, čtenář netápe a kromě smyšlených fiktivních příběhů hlavních hrdinů se dozví o historických faktech, které vedly k 1. světové válce, jejím průběhu a stručně i o době po ní. Kniha končí v polovině 20. let 20. století prvním nepodařeným pučem v knize jen jednou zmíněného Adolfa Hitlera, ale autor jasně naznačuje, kam povedou cesty našich hrdinů z první části trilogie. Už ať je tady druhý díl :-).

Rozmarýna Rozm
16.03.2013 5 z 5

Výborná kniha, dokonce mě Follet i rozplakal v pasáži "den telegramů". V této knize se hodně věnuje historii a jak mě nikdy nezajímala 1. světová válka ani VŘSR, neboť mi to bylo znechuceno školním dějepisem, tak jsem ráda, že jsem se o 1. světové válce dozvěděla spoustu zajímavých věcí a dokonce i o Leninovi. Kdo se o to zajímá, asi ví, že si Lenina platili Němci, pro mě to však byla překvapující informace.

VěrčaŘ.
01.03.2013 5 z 5

Opět mě Follett nezklamal. Četla jsem od něj už pět knih a každá z nich je vynikající!

hankapimi
28.12.2012 5 z 5

Vzhledem k tomu,

Hups ! To se mi tedy "povedl" komentář... Pokusím se to napravit...
Vzhledem k tomu, že Ken Follett je mým oblíbeným autorem, stavěla jsem s kingsbridgeským převorem Philipem a stavitelem Tomem katedálu, prožívala osudy Tomovy rodiny, lady Alieny, Ellen i jejího syna Jacka v nádherné knize z Anglie 12. století Pilíře země.Líbilo se mi i seriálové zfilmování barvité představy o středověké Anglii a vykreslení osudů lidí. kteří zasvětili život výstavbě katedrály a politicko-náboženských sporů mocných.
Pak jsem se vrhla na volné pokračování Pilířů země, z doby asi po 150 letech, odehrávající se ve stejné oblasti středověké Anglie městečka Kingsbridge. Spory mužského a ženského kláštera, sdílející péči o slavnou katedrálu, osvícená správa místního špitálu jeptiškami kontrastuje s nevědomostí a zaslepeností mnichů. Úspěchy i neúspěchy vlnařského cechu, osudy dcery cechmistra Caris, stavitelů Merthina či jeho bratra Ralpha. Souboj dobrých úmyslů a prospěchářství, lásek i nenávistí, vášně, touhy po poznání, ale i pomstě. Životní cesty všech však zkříží největší tehdejší pohroma: morová epidemie.
A třetí mou Follettovou knihou byl Pád titánů, o politických ambicích několika velmocí, které nenávratně změní dosavadní svět, osudy obyvatel carského Ruska, německého císařství, britského impéria i amerických demokratů, kterými zamíchá první světová válka. Sto let staré události propojí životní cesty vešských horníků, amerických zbohatlíků, ruských dělníků a britské i německé aristokracie. Všechny knihy se skvěle při čtení "prožívaly", doporučuji !!!