Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385495/bmid_pad-do-tmy-0Cn-385495.jpg 4 249 82

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval. Bezpečí najde ve slovinských jeskyních, kde začne pracovat jako průvodkyně v největším krasu Evropy a později se proslaví jako záchranářka. Petr Brašov, který mezitím udělal politickou kariéru, Terezu donutí vrátit se do Prahy, aby její popularity využil pro svou mediální kampaň. Netuší však, že právě to se mu stane osudným…... celý text

J.x
28.03.2019 4 z 5

Knížka se dobře četla, i když řeší závažné téma zneužívání a lidské moci, ale jakoby mi tam špetička něčeho chyběla, možná se mi zdálo, že ten konec byl nějaký rychlý, nevím. Každopádně stojí za přečtení.

Riccia
23.03.2019 5 z 5

Moje první zkušenost s románem této autorky a stála rozhodně za to. Těžko říct o knížce, že je perfektní, když se týká takového tématu, ale těžko jí to nepřiznat, když byla napínavá, čtivá, místy dobrodružná, jindy dojemná - nutno však přiznat že i děsivá a občas beznadějná. Po přečtení hodnocení mých předchůdkyň jsem se pečlivě vyhnula čtení informací na přebalu a dobře jsme udělala. Když to shrnu - knížku si určitě přečtěte, ale odstavec na přebalu knihy vynechte, nebo si ho nechejte až nakonec.

gudaska
14.03.2019 4 z 5

Napínavý a poutavý příběh. Je kruté, jak někteří se dokážou chovat, jako opravdová hovada :( Ale jak se říká, přece jednou pohár přeteče....

lenka33
05.03.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, za dva večery jsem ji zvládla. Téma je děsivé, nepřála bych nikomu zažít to, co mladé dívky v příběhu. Bohužel se potvrzuje i v životě, že vlivným a bohatým lidem leccos projde. Nebyla to moje první kniha autorky, ráda je čtu a souhlasím s názorem ostatních, že na přebalu této méně informací by bylo více zážitků ze čtení. Doporučuji přečíst.

josska
01.03.2019 5 z 5

Spisovatelku mám moc ráda,knížka se mě moc líbila,byla čtivá,téma příšerné....

medlovice
28.01.2019 4 z 5

Tereza se snaží utéct před svou vlastní minulostí , před démony , které v sobě nosí a ukrývá. Ale před svým stínem se neschováš, to už je mockrát ověřeno. Lákavé prostředí jeskyní , děj nás přenáší ze Slovinska do Zlína a Prahy. A všude potkáváme jen neštastné lidi. Stojí za tím jeden tyran krutý jak Stalin a chtivý moci ještě víc. Snaživý politik, který hraje muže z lidu , toho spasitele, ale je to sobec a násilník a navíc mu všechno prochází, Zničil život Terezy, Daniely, Petry i její macechy . A pořád mu je málo chce víc, ubližuje, znásilnuje , vyhrožuje a všecko mu prochází a získává na síle a popularitě. Zajímalo mě , kde se autorka inspirovala. Mám ráda silné ženy, nezávislé bojovnice, ale to Tereza nebyla .
Pád do tmy může symbolizovat oslepnutí a tady bylo spoustu slepých , protože když se nechce vidět , nepomůže ani světlo, ani brýle.
A docela dobrý konec pro Terezu jsem jí přála, jen se nějak zapomnělo na dobráka Dominika , který s jen nechat zneužívat , mohl být ten konec trochu víc propracovaný , a moje životní motto o tom, že každá svině jednou dochrochtá se nesplnilo. Pan politik to nějak zametl a může si klidně týrat další ženy.
Přečetla jsem za jeden den v posteli s chřipkou.

hzd
27.01.2019 5 z 5

Výborně napsaná knížka. Děj měl spád. Prostředí jeskyní se mi moc líbilo. Hlavní hrdinky mi bylo líto užila si chudák. Chování jejího otčíma bylo neodpustitelné.

Lenoulinka
27.01.2019 5 z 5

Čtivá kniha a děj se netáhne. Nevadilo mi, že velká část děje byla napsána na přebalu a neřešila jsem, jak mělo být správně příjmení Terezy... Pro mě byla kniha částečně dobrodružná i smutně intrikářská.. Nebylo to podle jedné šablony a mně se to líbilo.

Potolu
25.01.2019 3 z 5

Knihu mi půjčila manželova kolegyně z práce s tím, že stojí za přečtení. :-) Je pravda, že se četla jedna báseň a mít více času, tak ji přečtu klidně za den. :-)
Mrzí mě, že v anotaci na začátku knihy téměř všechno prozradili... Závěr nebyl moc překvapující. ;-)
Ale líbila se mi psychologická propracovanost postav... Myslím ale, že by se z toho dalo vytřískat více... :-)

em75
15.01.2019 4 z 5

Knihu jsem si koupila už jen z toho důvodu,že se část děje odehrávala v Postojné,kde jsem osobně nedávno byla. Jeskyně se mi moc líbily a obchůdek se suvenýry v podzemí mě samotnou moc překvapil. Tak jsem si místa,o kterých se tam psalo,dokázala vybavit v paměti. Příběh se mi líbil,říkala jsem si,jestli takový hajzl může vůbec existovat,ale určitě se takoví najdou. Jen je škoda,že nebyl nějaký epilog jak dopadly Petra a Sára a trochu mě zajímal i Dominikův život. Ale příběh byl zajímavý,napínavý a hltala jsem každou stránku. Přečtení nelituji,i když si od spisovatelky pravděpodobně další knihu nekoupím.

a.k
11.01.2019 3 z 5

Tereza je průvodkyně ve slovinských jeskyních. Tragédie, ke které dojde při její práci, jí zásadně změní dosavadní život. Musí se postavit svému tyranizujícímu otčímovi, před kterým ve svých osmnácti uprchla.
Líbily se mi pasáže, které se odehrávaly v jeskyních, nechybělo napětí ani barvitě popsané jeskynní komplexy.
Praktiky otčíma a Terezino dětství je téma samo o sobě smutné a strašné.
Bohužel jsem se nějak nedokázala vžít do komplikované povahy a celkového chování hlavní hrdinky. Pro mě zůstávají nepochopitelné některé její reakce.
Přesto se kniha moc dobře čte a má spád. Určitě stojí za přečtení.

Erlíšek
06.01.2019 5 z 5

Velmi dobře se četla.

alnahu
30.11.2018 4 z 5

V podstatě smutný román ze života opět ze zajímavou zápletkou, četla se dobře a má pěknou obálku.

zdehan
30.11.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila byla přečtena za jeden den.

zbožňuju_knihy
29.11.2018 3 z 5

Dobře se četlo, ale ten přebal.. ajaj. Doma jsem si to přečetla a říkám si, mám to ještě vůbec číst, když už všechno vím a tak hezky mi to shrnuli včetně všech zápletek o_O? Dám se do čtení a vážně už nic navíc, pro mne zklamání jako hrom. Kdybych ten papír odhodila, tak se kniha četla pěkně, měla pěkný svižný děj a celkem dobré zakončení. Proto dávám 4*

1alena1
29.11.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, má spád - žádné zdlouhavé popisování čehokoli, což mi v dnešní uspěchané době vyhovuje. Přečteno za 2 dny. Přiznám se, že mi nevadí, jestli je Brašová či Brašovová, vadí mi jiné hrubky, které se dnes občas v knihách vyskytují. Souhlasím, že je opravdu blbost vyzradit děj na přebalu knihy - naštěstí přebal před přečtením vždy sundám a dám si knihu do svého krycího obalu a dopředu jsem tento nečetla - za což jsem ráda.

bery11
25.11.2018 3 z 5

Není špatná,i když autorčin styl mi moc nesedí

4xbabča
18.11.2018 5 z 5

Docela pěkné čtení, mě se kniha líbila, příběh je napínavý a stojí za to si i tuto knihu přečíst.

ivka67
18.11.2018 3 z 5

Moje první kniha od této autorky,není to pro mně úplně top.

Dresia
16.11.2018 1 z 5

Spoiler: Hrdinka, která svojí lehkomyslností a neprofesionalitou jen tak mimochodem zaviní smrt klientky? Co to jako je? Celý příběh nevěrohodný.