Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385495/bmid_pad-do-tmy-0Cn-385495.jpg 4 249 82

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval. Bezpečí najde ve slovinských jeskyních, kde začne pracovat jako průvodkyně v největším krasu Evropy a později se proslaví jako záchranářka. Petr Brašov, který mezitím udělal politickou kariéru, Terezu donutí vrátit se do Prahy, aby její popularity využil pro svou mediální kampaň. Netuší však, že právě to se mu stane osudným…... celý text

Mudry
30.12.2019 3 z 5

Od Kláry Janečkové jsem četla již několik knih a tahle, bohužel, patřila mezi ty slabší kousky. Příběh samotný super, proto by si asi zasloužil více stránek nebo méně holých vět. Jakoby to autorka psala na čas. Zarazilo mě pár nelogických pasáží a neméně postava, jíž je v jedné části věnováno poměrně dost pozornosti, ačkoli pak z vyprávění úplně zmizí, aniž by nějak přispěla k vyvrcholení příběhu, i když by podle mého názoru mohla. Čtivost knihy se autorce ovšem upřít nedá.

JaKa1974
02.12.2019 5 z 5

Kniha se dobře čte, má spád a silný životní příběh.

Nočnípták
23.10.2019 3 z 5

Některým situacím jsem opravdu nemohla věřit, přesně jak niž píší Kočičáci. Knížka se však čte opravdu moc pěkně, děj se nezadrhává, rychle jste u konce. Název vystihuje úplně všechno o co v knize jde. Obálka je nádherná.

knihovniceS
17.10.2019 4 z 5

Dočetla jsem a je to síla ... Všechny knihy autorky, které jsem četla, mají silný příběh. Kde se to bere v tak křehké ženě?

Kočičáci
15.10.2019 4 z 5

Pád do tmy je velmi příhodným názvem pro tento sociální román. Jednak protože symbolizuje jeskyňářské téma, které se prolíná celým dějem a jednak proto, že silné téma zneužívání dětí, je samo o sobě velmi ponuré a bolavé. Některé situace pro mě byly málo uvěřitelné, například to, jak se už dospělá Tereza nechala bez zjevných příčin manipulovat svým přítelem a jak velmi poddajně podlehla nátlaku svého otčíma při odvlečení do Čech. Celkový obraz Brašova je podáván jako kdyby byl vládce světa. Chápu, že uzurpátoři a tyrani jsou drsní, ale čeho je moc, toho je příliš. Prakticky všechny hlavní postavy byly svým způsobem negativní a to nemám moc ráda. Taky jsem nepochopila, proč je na předsádce převyprávěn celý děj...?
Nebylo to dokonalé, ale bylo to dokonale čtivé.
Musím pochválit krásnou a zajímavou obálku.

Damato
10.10.2019

Trochu jsem se u čtení trápila, nějak jsem se nedokázala začíst. Ale vytrvala jsem a dočetla. Dávám tak 3,5 za knihu - za obsah , další půlka je za práci, kterou si autorka s knihou dala. Asi se ke knize už nevrátím, ale proto ji přece nebudu hanět.

Siege03
01.09.2019 5 z 5

Cetla jsem od teto autorky prvni knihu,a musim rict,ze to bylo vyborne,akorat mi porad neco chybelo.Mohlo to byt rozepsano vice do hloubky,prislo mi to jako by to autorka chtela mit za sebou.Vim,ze je to choulostive tema,ale kdyz uz se do toho pustila mela to vice rozebrat.Jinak kniha se cetla lehce,doporucuji ji

Aya81
08.08.2019 3 z 5

Kniha by si zasloužila možná tak 3,5 hvězdičky, ale nakonec jsem zvolila takto. Četla se lehce, i když téma vůbec lehké nebylo. Člověku běhá mráz po zádech... Mínusem pro mne bylo, že kniha nešla tak nějak do hloubky, že důležité momenty poměrně rychle "odbývala" a zdálo se mi jako, když už autorka chce mít knihu za sebou a příběh uzavřen. Je to možná jen můj dojem vzniklý mojí oblibou delších knih... ale bylo tam i pár pro mne méně logických míst. Celkově ale dobrý dojem.

sabca
25.06.2019 5 z 5

Tak jako předchozí knihy Kláry Janečkové i tato se mi moc líbila a těším se na něco nového co napíše. Bylo ukázáno, jaký je problém odsoudit pedofila, který se schovává za politickou funkci. Má peníze a známe díky čemu mu vše prochází. Kniha se dobře četla. Hlavně bylo zajímavé, že jsme se mohli seznámit s práci průvodců slovinských jezkyní, která nám není úplně známá. Knihu doporučuji

i.stefany
17.06.2019 5 z 5

Příběh o tom, jak zničující následky může mít vliv a moc v rukou násilníka. Autorka vytvořila napínavý a celkem reálný příběh ze současnosti, který vás zaručeně strhne jako mě a díky krátkým kapitolám přečtete za jeden den.

MoniVyka
13.05.2019 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, napínavé a čtivé. Určitě doporučuji.
Od Kláry Janečkové jsem jsem přečetla všechno a tato kniha společně v první knihou Ďábelská tvář se mi líbí nejvíce.

koki.veru
08.05.2019 5 z 5

Velice povedená knížka. Nejprve se mi do ní moc nechtělo, ale jakmile jsem přečetla prvních pár stránek, tak jsem se začetla. České knížky nějak extra moc nemusím, ale tahle se mi velice líbila, takže si myslím, že se k této autorce ještě vrátím :) Velice se mi líbilo, že se kniha neodehrávala pouze v ČR, ale i v cizí zemi a ve velice netradiční prostředí :) super :)

VulpesVulpes
05.05.2019 4 z 5

Atraktivní prostředí, napínavý děj a skvěle napsaný příběh. Těším se na další knihy od této autorky!

oluskace
27.04.2019 3 z 5

Dala se číst, ale něco tam chybělo

Nazli
18.04.2019 3 z 5

Nebylo to špatné.

petronella1
16.04.2019 5 z 5

Kniha je perfektně napsaná, ale to téma...hrůza. Takovou úzkost a bezmoc jsem při čtení snad ještě nikdy necítila

Knižní střípky
10.04.2019 5 z 5

Nejnovější kniha od paní Janečkové nás zavádí do zajímavého prostředí slovinských jeskyň, kde na začátku příběhu působí naše hlavní hrdinka Tereza Brašová. Již několik let zde působí coby jeskyňářka a dá se říci, že se zde tak trochu ukrývá před světem. Nejenom před světem jako takovým, ale hlavně před svým otčímem, krutým mužem, který ji léta sexuálně zneužíval. Nicméně tragická nehoda, která paradoxně udělá z Terezy na chvíli mediální hvězdu, způsobí to, že Brašov Terezu vypátrá a donutí ji k návratu do Prahy, aby mu pomohla v jeho předvolební kampani. Tak se Tereza poprvé setkává se svými nevlastními sestrami a při prvním pohledu na starší z nich -Petru, je jí hned vše jasné. Brašov s tím nepřestal. Dokáže Tereza překročit svůj vlastní stín, postavit se tyranovi a žít v normálním partnerském vztahu? Autorka dobře vykreslila pocity zneužívaných dívek a jejich snahu se s tím vyrovnat a najít cestu ven ze tmy. Kniha je skvělé napsaná, jako ostatně všechny knihy od paní Janečkové. Mám tuto autorku moc ráda.

Martiiiik
09.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla skvělá. Plná napětí, výborný příběh, poutavě napsaná. Jistě vřele doporučuji :-)

Hela74
06.04.2019 5 z 5

Moc hezká knížka. Nechybí napětí, dobře se čte.

ovecka535
01.04.2019 5 z 5

Velice čtivý, napínavý, pěkný příběh.