Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385495/bmid_pad-do-tmy-0Cn-385495.jpg 4 249 82

Tereza Brašová uteče ve svých osmnácti letech z domova, aby se zbavila svého otčíma, který ji léta sexuálně zneužíval. Bezpečí najde ve slovinských jeskyních, kde začne pracovat jako průvodkyně v největším krasu Evropy a později se proslaví jako záchranářka. Petr Brašov, který mezitím udělal politickou kariéru, Terezu donutí vrátit se do Prahy, aby její popularity využil pro svou mediální kampaň. Netuší však, že právě to se mu stane osudným…... celý text

Danago
23.08.2018 5 z 5

Předpokládám , že Daisuke je muž. Kniha je jasně označená jako román pro ženy a tomuto ve všech směrech odpovídá. Ovšem červená knihovna to není.

Klára Janečková píše skvěle, mám od ní přečteno vše , co napsala a styl jejího psaní je v knize znát od prvních stránek.
Knížka je poutavá napínavá plná zvratů a bez hluchých míst. Od knížky jsem se nedokázala odtrhnout do 1 hodiny v noci.
Jeskyně Postojná je zde skvěle a správně popsána, části veřejnosti nepřístupné posoudit nemůžu, ale působilo to na mě velice věrohodně. Knížka je vedená celu naší republikou je zde zmíněno Brno, Zlín i festival ve Vizovicích , děj se neodehrává jen v Praze jak to u většiny knížek často je. Pro mě je to další plus. Zneužívání moci je v příběhu také věrohodně popsané a konec tomu všemu odpovídá.

Na knížku jsem čekala 4 roky a jsem z ní nadšená. Jsem ráda , že autorka píše raději méně, než aby sklouzla do nic neříkajících nudných knížek, psaných jako přes šablonu, jak se to u některých autorek stalo.
Už dlouho jsem neměla, tak dokonalý zážitek z knížky.

Daisuke
22.08.2018 2 z 5

Kdyby se kniha prezentovala jako červená knihovna, asi bych k ní přistupoval méně přísně. Bohužel jsem podle anotace očekával hlubší psychologický román, a to se mi vymstilo. Ploché, plytké postavy, které spolu nerozmlouvají, jen prkenně deklamují směrem k jiným postavám. Protagonistka, u níž jsem se nemohl rozhodnout, jestli mi více vadí, když je zticha, nebo když mluví - v předlouhých popisných pasážích je sice prezentovaná jako silná, nezávislá moderní superžena (pomaličku jsem se divil, že nevyrostla s vlčí smečkou; až tak nezávislá byla!), v ději se ale prezentuje spíš jako nebezpečně nezodpovědný lempl, se kterým všichni zametají.

Zdálo se mi navíc, že si tady autorka veřejně vyřizuje vlastní účty. Jako by zúčastnění měli tušit, o kom přesně píše... Bohužel nemohu hodnotit pozitivně, prostě to není dobře napsané. Doporučit mohu pouze velmi nenáročným čtenářům.