Pac & Pussy

Pac & Pussy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408930/bmid_pac-a-pussy-Rnj-408930.jpg 4 137 34

Pac & Pussy série

Víte, co je to Pussy? Teda Pac a Pussy? Pokud ne, pak vězte, že jde o dvě kočky z Facebooku, kde udělaly kariéru jako sarkastické existencialistické mrchy, které máte chuť umazlit k smrti. Úderné, nestydatě zábavné, ale zároveň vypovídající o podstatě života, vesmíru a smyslu existence misky na kočičí žrádlo. Poprvé na papíře a s hromadou bonusů, které se na Facebooku neobjevily a nikdy ani neobjeví. Knihu můžete navíc využít jako podestýlku pro křečka, ubalit si z ní cigarety nebo ji dát na hraní kočkám. Dnes jeden z českých kultovních webkomiksů Pac & Pussy vznikl v roce 2017 na Facebooku. Stál za ním reklamní textař a muzikant Albrecht Smuten, který udržel ďábelské tempo publikovat dvakrát týdně nový strip. Dvě kočky komentující otázky života, smrti, duchovna i běžných lidských starostí z pohledu koček se staly okamžitě fenoménem, který obletěl Facebook tam a zpátky. Jejich humor totiž nestojí na komentování aktuálních a tedy pomíjivých událostí, ale na úvahách, které dřív nebo později napadnou každého. Pac & Pussy ovšem témata našich životů brát s černým humorem a nadhledem, který je nejen nadčasový, ale dostane každého a ve své kategorii tak v Česku nemá srovnání. Nejvíc knihu, samozřejmě, ocení majitelé koček, protože podstatná část humoru Pac & Pussy se týká života koček a jejich specifického vztahu k lidem a světu.... celý text

Claudius
26.03.2020 4 z 5

Až překvapivě velmi, velmi temné a nihilistické. Možná jsem od toho čekal i hlubší myšlenku, než depresi, beznaděj a nicotnost a nesmyslnost veškerého života v kontextu vesmíru a jeho nevyhnutelné smrti. Pravda je ovšem ta, že po pár stránkách jsem se nevyhnutelně začal tlemit a nejspíš to pošlu dál, ať si užene depresi i někdo jiný.
Strefování se do náboženství mi vždycky přišlo malinko laciné, ale přiznávám, že to ke stylu a naprostému nihilismu těchto stripů docela pasuje.

Lenka.Vílka
25.03.2020 4 z 5

(Ke čtení si pusťte Bowling for Soup. Ať rušíte sousedy dvakrát. Muzikou a smíchem.)

Můj komentář bude prokládán reakcí významných osobností ze zadní strany knihy. Takže...pro citlivý srdíčka a dušičky...to je citace, tam můžou bejt i sprostý slova...

Tohle jsou moje druhé stripy. U těch prvních jsem psala, že to asi nebude pro mě forma, ale tohle bylo lepší. Tady jsou vždy jenom čtyři okénka a jede se dál.

"Vždycky když čtu Pac & Pussy, mám chuť někomu hrozně rozbít držku." - Mahátma Gándhí

Černobílá kresba obou protagonistů je tedy v podstatě stále stejná, jenom se trochu mění, pohledem do strany nebo přidáním potřebných propriet do vtipu.

"Pac & Pussy jsou na mě zlý, a proto nedostanou žádný dárečky a nepřijdou do nebíčka." - Ježíšek

Jo, bylo to zmíněno, takže humor. Dnes jsem měla náladu na něco vyloženě vtipného, ale v knihovně nic nepřečteného a zároveň vtipného už nebylo. Takže jsem se do knihy začetla ráda. Něco bylo vyloženě vtipné. Něco bylo tak trapné, až mi bylo studno, že jsem se zasmála. Ale to je ten smích, který rychle zapadne. A něco bylo vyloženě na reakci " Cože? Proč to jako?!?!". Sami to určitě znáte. Čili to je i dost sprostá kniha, tak ruce od ní pryč dětičky, jste naše budoucnost. Máte si to pos$#t sami, ne to potom svést na nás, že jste četly, co jste neměly ;)

"Pussy se mi moc nelíbí, ale Pac je pěknej bílej kluk." - Adolf Hitler

Vážně nevím, kdo je Smuten. Že je to dílo "facebook to book" jsem se dozvěděla až tady v diskusi (kniha byla přílohou časopisu, který jsem si koupila). Takže základní pointa knihy mě baví, ale snad další nebude stejná. Aby se to neokoukalo. Mluvím jako kacíř nebo ten, který jenom pluje kolem, co? Neva. Myslím mě... ;)

(Co je pussy podle Miloše Zemana vynechám, nechci tento komentář špinit...ale ups...jméno jsem už zmínila :( crap!)

Ale kolem a kolem dobrá kniha. Ale...pošlu klidně dál...

orson
22.02.2020 5 z 5

Pac a Pussy už dlouho sleduji na facebooku, na vánoce jsem si nadělil jejich knížku a bavil jsem se královsky. Stejně tak mé děti, i když spousta těch stripů pro děti rozhodně není :)))

sgjoli
12.02.2020 4 z 5

Řízné, hodně syrové, s notnou dávkou ironie a sarkasmu. To jsou hlavní atributy kratičkých stripů Pac & Pussy. A já se u toho docela dost bavila. Jasně, některé vtípky jsou trochu slabší (tomu se vyhýbá asi dost těžko, neboť ne každému sedne všechno), ale je tu i velké číslo těch, které mne tzv. dostaly. Autor reaguje na řadu současných trendů v našich životech, strefuje se do našich řad, dělá to s nadsázkou a přitom dost nekompromisně. Asi to nebude úplně humor pro každého, autor si totiž nebere servítky (nemluvě o tom, že pro sprosté slovo nejde daleko). Na to, že jsem tuto knihu objevila zcela náhodou v knihovně, jsem nakonec ráda, že jsem si Pac & Pussy půjčila. Lepší 4 hvězdy.

Medvědářka
27.10.2019 5 z 5

Víte kdo jsou Pac & Pussy? Jsou to dvě facebookové kočičky, které trefně komentují dění kolem nich. Jen nečekejte žádná roztomilá koťátka, které vám občas budou sami podsouvat.
Nakladatelství Epocha vydalo malý, ale obsahově velmi povedený komiks od Albrechta Smutena, který tyto dvě kočičky stvořil. Tento dnes již fenomentální webkomiks vznikl v roce 2017 na facebooku Pac & Pussy a našel si silnou základnu fanoušků. Nejen díky jednoduché kresbě kočiček, ale hlavně díky jejim mnohdy hodně úderným hláškám, kterými komentují dění kolem nás.
Já jsem s tímhle dílkem naprosto spokojená. Doma jsem ho přečetla za chvilku. Stačila mi na to má soukromá chvilka ve vaně, kde si tak ráda čtu. Jenže tady jsem si musela dávat pozor, abych se smíchem neutopila. Humor, občasná roztomlost, ale hlavně velká dávka škodolibosti a to je ještě mírně řečeno, si tu podávají ruku na každé stránce. Je to trefné nejen na naší dobu, ale myslím, že bude bavit i další, co po nás přijdou.

Ditules
06.09.2019 5 z 5

Moje sarkastické já si libuje. :D

martin6849
27.08.2019 1 z 5

Pseudofilozofický komix dobrý k přečtení během jedné seance na záchodě. Pár dobrých vtípků, ale jinak prachy spláchnuté do hajzlu...

May
18.07.2019 5 z 5

Setkala jsem se s PAC a PUSSY až "zde", tedy v knize a hned si je zamilovala :) A rozhodně trpím toxoplazmózou, protože věřím, že dvě mňoukající kočky skutečně vedou smysluplný rozhovor (mám doma tři mňoukající důkazy :-).

Morbidus
15.07.2019 4 z 5

Jednoduché a skvěložasné. :-D
Vyvážená kombinace sarkasmu, postojů k existenci a postřehů z kočičího života. Témata jsou nadčasová, životní postoje koček (zejména Paca) se mnohdy shodují s mými vlastními. Jedinou chybou je, že knížka je tak krátká.

Po dočtení se mi vybavila hláška z Červeného Trpaslíka: ,,Jsme sami v bezbožném, pustém, nepřátelském a nesmyslném vesmíru. Přesto se musíte smát, viďte?''

iceVS
27.06.2019 5 z 5

Nádherně pesimistická moudra :-)

Jen nevím, jestli někdy v reálu najdu odvahu uskutečnit fakt, že lízat si pr*** je naprosto relevantní reakcí na cokoliv :-D

Bublinka.
13.06.2019 4 z 5

Kočičky opovrhující milujícím vesmírem já ráda. Takže jakmile jsem na facebooku zmerčila, že kočičky neopovrhují papírem a míří na stránky knihy, hned jsem si je v předprodeji objednala.
Většinu vtipů jsem z jejich facebookových stránek znala, ale i tak jsem si je s chutí znovu přečetla.

Jenom tam chybí jednonohý Pete.

Pac ho nejspíš sežral.

SlamLenka
08.06.2019 4 z 5

Kočky jsou mrchy! Ale boží mrchy hodné uctívání! A v každém z těchhle stripů najdete naprostou pravdu - čirou kočičí pravdu! Třeba (jo, asi je to SPOILER):

Pac: Vysoký procento lidí nakaženejch toxoplazmózou fakt ulehčuje řadu věcí.
Pussy: Jak se pozná, že má člověk toxoplazmózu?
Pac: Třeba tak, že čumí na dvě mňoukající kočky a je přesvědčenej, že vedou smysluplnej dialog.

nebo

Pussy: Není trochu škoda spát šestnáct hodin denně?
Pac: Lidi spěj osm a maj ze života to samý, co my?
Pussy: A co?
Pac: Depresi.

Prostě mě to bavilo a tak je sleduji dál i na FB. =)

niki-chan
21.05.2019 4 z 5

Super vtipné a ironické komiksy :D

Shindo
18.05.2019 5 z 5

Stručné, jasné, úderné a drsné. Autorove komiksy na Facebooku mám fakt rád, takže som sa na vydanie knihy celkom tešil. Veľkú časť komiksov som už poznal, no niektoré boli pre mňa nové. Nenašiel sa však žiaden, ktorý by nezaujal.
Nevýhodou je hrúbka knihy, prelistujete ju za hodinu.

kočky komiksy stripy

Albrecht Smuten