P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

MagicKleeo
13.01.2021 4 z 5

Tuto herečku sice moc nemusím, ale kniha je moc hezká s příjemnými ilustracemi. Lehké, čtivé. Za mě super.

RadkaV.
07.01.2021 4 z 5

Bavil mně styl psaní, bavilo mne nahlédnout do způsobu uvažování Ani Geislerové, které si jako osobnosti i herečky velmi vážím. Bavilo mne poodhalit tajemství "velkého filmového světa a festivalů" a zjistit, že ve spoustě věcí je to svět úplně normální ženy a matky. Škoda, že spousta myšlenek zůstalo jen v náznacích, i když chápu, že záměrně. 1 hvězdičku přidávám navíc za nádherné provedení knížky i obálky. Tak moc se mi dlouho žádná kniha vizuálně nelíbila.

Maevie
06.01.2021 3 z 5

Kdybych fejetony četla v časopise, asi by ve mně žádný dlouhodobější efekt nezanechaly. Jako kniha ovšem vytvářejí deník, prostřednictvím kterého můžeme s autorkou sdílet zážitky, myšlenky i pocity, které za pět let zažila. Psaní Geislerové je typické svou rozvláčností, množstvím přirovnání a přívlastků a především zmínkami o jídle, kdo však hledá pohodové a milé čtení (především pro ženy), bude spokojen.

Rudolf14
27.12.2020 5 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala a překvapilo mě jak neuvěřitelná pohoda to byla :)

Andulino
26.12.2020 5 z 5

Pro mě osobně překrásná kniha, kterou si hrdě vystavím v knihovničce a budu se k ní ráda vracet. Moc se mi líbila forma fejetonů, které Aňa psala několik let. Bylo tak vidět, jakými životními fázemi si procházela, co se měnilo v jejím okolí i v ní samotné. Jednotlivé fejetony jsem si dávkovala, a mohla jsem se tak těšit na chvilky s Aňou po téměř celý jeden rok.

Ačkoliv byla Aňa vždy mou oblíbenou slavnou osobností, po přečtení knihy jsem ji začala mít vyloženě ráda. Spousta dalších čtenářů zmiňuje, že se jednalo o odpočinkové příběhy ze života Ani, ale já jsem v knize našla hluboké pravdy a pasáže, které mě dojaly až k slzám (jako například dopis tatínkovi).

Moc ráda bych rovněž vyzdvihla nádhernou grafickou stránku knihy, Leliny ilustrace mě bavily a tento konkrétní umělecký styl plný lehkosti a pastelových barev mi zážitek z knihy jen umocnil.

MatoLenka
04.12.2020 4 z 5

Prostě něžná knížka - vizuálně i obsahově. Radost číst.

Luluhappy
27.11.2020 3 z 5

Kniha byla vtipná, celkem čtivá a vizuálně krásná. Aňa popisuje vtipné okamžiky svého rodinného života.

mi-380
26.11.2020 4 z 5

Manželka ji nesnáší, dcera, studentka filmové vědy, ji nesnáší, já ano. Připadá mi, že filmové role zvládá přesvědčivě. Zajímat se o magazín Elle by mě jen tak nenapadlo, tak teď z něj budu znát alespoň něco. Knihu mi čte sama Aňa a provádí mě svým umělecko-ženským světem. Ten svět je pro mne takový… no, očekávaný. Autorka čte a vypráví stejně jako když hraje, je to další její podařená role. Občas vtipný postřeh, občas mírné ušklíbnutí, něco ze života, z rodiny, mrknutí, převládající pozitivismus. Zajímavý zážitek, u mne si Aňa tímhle dílkem nepohoršila.
75 % (1571 hodnocení, dosavadní průměr 71 %).

kap66
04.11.2020 4 z 5

Ty by se nenechaly opít rohlíkem, myslím si o svých oblíbených milary, Chesterton a ajasin. Ty by tolik hvězd povrchní blbůstce nedaly.
Radši jsem se stejně přesvědčila sama. A vida. P.S. jsou chytrá a něžná zamyšlení plná trefných postřehů, v audioverzi profesionálně a zároveň (samozřejmě) s osobním zaujetím podaná samotnou autorkou. Názorově nemusím s Aňou souznít vždycky, taky by bylo divné, kdyby ano, ale oceňuji její odvahu niterně se odhalit. Jednu věc ale sdílíme určitě: máme rády češtinu – a ona s ní umí zacházet. Inteligentní žena napsala inteligentní knížku a já to oceňuji.

Jirinamac
01.11.2020 4 z 5

A. G. moc ráda nemám, ale většina filmů ve kterých hrála jsou pěkný a perfektně zahraný. Od knížky jsem nic neočekávala, ale bavila mě.Takový popis běžných věcí, ale cítila jsem z jejího vyprávění cit a lásku v rodině. Líbily se mi ilustrace její sestry i celkově zajímavý vzhled knížky. Taková příjemná oddechovka. Text za 3* ilustrace za 5*, celkově 4*

čtenářka301
30.10.2020 2 z 5

Vizuálně atraktivní, stejně jako jméno autorky. Jinak ale texty po třetí povídce začaly být nudné, stejnavé, bez nápadu. Časopisecké výkřiky, je mi líto.

Svatka63
29.10.2020 2 z 5

Neurazí ale ani nijak nezaujme, milé čtení na zkrácení času v čekárně u lékaře :-)

capricorn__
23.10.2020 1 z 5

Já moc nemusím knížky od celebrit, protože je jasné, že vydavatelství od nich vezme všechno, protože je jasné, že knížku budou lidé rádi a hodně kupovat, a podle toho taky často vypadá kvalita. P. S. není nutně špatná knížka, docela mě i bavila, je poměrně oddechová a klidná, jenže jsem si nevšiml žádné převratné literární hodnoty. (Magnesia Litera?!) Nějak nechápu, proč se o knize jednu dobu tolik mluvilo. V knize jsem nepřečetl nic, co by mě nutilo přemýšlet... Fejetony mi jen tak projely hlavou a nic víc.

Kdyby P.S. napsal kdokoliv jiný, nakladatelství by se rozhodně texty nezabývala...

PS: Ilustrace jsou moc hezké! Proti nim nic!

mfajmanova
09.10.2020 5 z 5

Krásná knížka s postřehy ze života, v nichž se nejeden najde. Byla bych moc ráda za pokračování!

novina
08.10.2020 4 z 5

Aňu mám jako herečku moc ráda. Žádná spisovatelská senzace se nekonala, ale fejetony byly zábavné, vtipné, občas ze života. A ty ilustrace ? Nádherné

Anetka03
27.09.2020 5 z 5

úžasná kniha, vtipná

Guepp
08.09.2020

Naprosto me okouzlily ilustrace Lely Geisleové. Krasne barvy, rada si knihou listuji pro potechu oka. Do textu jsem se nezacetla.

Booksaddict
22.08.2020 3 z 5

Fejetony mi trochu připomínají vykradené sloupky Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě (hlavně její typické řečnické otázky). Témata se hodně opakují, a některé pasáže (historky) jsou ve více fejetonech. Autorka bourá předsudky v tom, že i herečka se základním vzděláním dokáže pěkně zformulovat text a oslovit tolik čtenářů. Přiznám se, že některé fejetony jsem přeskočila, protože mě jejich začátek neoslovil a raději jsem si dlouho prohlížela ilustrace, které se opravdu povedly.

barbora5058
19.08.2020 5 z 5

Nebudu lhát, kniha mě především zaujala svým obalem, vzhledem - je prostě nádherná. Slova v ní také, nádherné myšlenky a postřehy nad kterými je čtenář nucen zamyslet snad i kdyby nechtěl :D. Výborná oddechovka, krásně zpracovaný každý detail. Doporučuji na odpočinkovou dovolenou v jakémkoli ročním období.

Arkagas
19.08.2020 5 z 5

Kniha ve formě krátkých fejetonů, a la zápisky z deníku týkající se běžného života ženy - snění, studu, lásky, strachu, pokory, bezmoci, naděje, vzpomínek a rodiny jsou velmi čtivě napsané, že se u nich člověk nejen zamyslí, ale velmi často i zasměje.
Někteří možná konečně pochopí, že i slavná herečka je doma jen obyčejná žena a máma od rodiny, která nejraději lenoší v teplákách na gauči a která sice sní o tom, jak by mohl obyčejný den s malými dětmi vypadat, ale většinou to není pravda.

Toto je kniha, kterou by si měla přečíst každá žena - at už matka, nebo nematka, protože pro obě kategorie je tady hromada myšlenek, které za to rozhodně stojí.

Jako bonus je kniha prostě nádherná - obrázky Aňiné sestry, které ilustrují celou knihu jsou nádherné a dodají úsměv na tváři.
Oceňuji taky pár zadních volných stran k vlastním poznámkám a vydání s vázáním na gumičku, kdy kniha vypadá opravdu jako deník.

Celé tohle dílko je krásné a já jsem si ho zamilovala na už na 1.straně.
Dostává u mě čestné místo v knihovně a jedná se pro mě zatím o nejkrásnější ženskou literaturu za rok 2020 :)