P.S.

P.S. https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267961/bmid_p-s-rvn-267961.jpg 4 1885 608

Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.... celý text

andy_nejedla
21.03.2021 1 z 5

Upřímně jsem měla od knihy mnohem větší očekávání a souhlasím s komentáři níže, že jako povídky v časopisu dobrý, ale jako kniha to vůbec dobré není.

V_Klarka
20.03.2021 1 z 5

Po castech do casopisu pro zeny asi ano, ale jako kniha ne, ne a ne.

Anyzz
15.03.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, vyprávěna samotnou autorkou. Aňa tímto kouskem nabízí čtenářům/posluchačům svěží, lahodné jednohubky ze svého života, ve kterých se každá žena chtě nechtě najde. Milé, laskavé, úsměvné a plné lásky, zejména pak té mateřské.

muf-rodrigo
12.03.2021 1 z 5

Měl jsem (bohužel) možnost přečíst si část tohoto díla. Kniha samotná vypadá skvěle, má velmi nadstandardně kvalitní a atraktivní zpracování, vazba, přebal, papír, ilustrace, a to je strašně velká škoda, protože takovou krásu by si zasloužila i v textech. Nevím, pro koho byla určena, ale asi jenom pro ty, co rádi čtou slova. Slova, to je totiž všechno, co uvnitř je. Měl jsem strašný problém přečíst víc než 5 stránek - ty rádoby myšlenky, volně poházené bez dějové linky, odpovídaly myšlení puberťačky (a to můžu s čistým svědomím říct, protože jednu pubertální kozu mám doma), ač bylo vidět, že autorka se v některých částech lopotně dřela, výsledek byl stále stejný - těžkopádná četba bez spádu, s prvoplánovitými obraty, primitivními, ale strašně hlubokomyslně podanými myšlenkami splácanými bez ladu a skladu, jak se autorce sypaly z hlavy. Tahle knížka člověku, hledajícímu něco víc než prázdné tlachání, nic nedá. Četl jsem už spoustu knih různých žánrů, a troufnu si říct, že poznám, kdy spisovatel má na psaní talent. Taky poznám, když ho někdo nemá, jako třeba já. Pak to psaní vypadá jako tahle kniha. Autorka by se měla věnovat herectví, to jí jakž takž ještě jde (poslední dobou překvapivě víc a víc), ale, prosím, hlavně ať už nic nepíše. Mimochodem - než budu nařčen z nějakého šovinismu - stejný problém se čtením měla i přítelkyně, která stráví jak odbornou, tak i lehčí literaturu, po dvaceti stránkách řekla, že se to nedá číst, jaká je to blbost o ničem, a knížku odložila. Ale možná jsme jenom naivně čekali něco, co nás obohatí nějakou nevšední myšlenkou ... tento typ literatury nás prostě minul.

akšuram37
11.03.2021 4 z 5

Zamilovala jsem si poslech audioknih! ♥

Kdybych si tuto knihu neposlechla, přežila bych to, ale jelikož jí chci zařadit do čtenářské výzvy a sehnala jsem ji jako audioknihu, tak jsem se na ní vrhla. Vyprávění Anny Geislerové se mi líbilo, i jsem se zasmála a při poslechu si říkala, že všichni jsme jen lidi, i když někdo je slavný, tak je to stejně pořád jen člověk jako všichni ostatní.

P.S. Včera jsem šla z práce domů na oběd a přemýšlela jsem, co si dám k jídlu, protože jsem neměla nic uvařeného (měla jsem chuť na rozehřátý hermelín), ale poslouchala jsem zrovna kapitolu, kdy Aňa mluvila o krupicové kaši. Tak jsem přehodnotila svojí situaci a dala jsem si k obědu tu. :-D Skončila jsem zhruba v půlce kapitole.
P.P.S Když jsem pokračovala v poslouchání, zakončovala to slovy: Kdo se po přečtení pustí do vaření, má mé sympatie. .... Vyhrává ten, kdo si po přetení udělá krupicovou kaši ..... :-D Tak při tomto jsem se od srdce zasmála :-D, protože mě na krupicovou kaši vážně nalákala :-D
P.P.P.S Jinak jo, kniha je napsaná obyčejně, obyčejné příběhy ze života. Ale přesto všechno se mi líbila :)

Hani_cerna
03.03.2021 5 z 5

Krásná... ♥

alkazemka
01.03.2021 5 z 5

Heeeeeeej! To neplatí! Tuhle knížku jsem chtěla napsat já! To je přece můj deníček.....
Nerada bych, aby to vyznělo příliš pateticky, ale když si dosadíte svoje proměnné, dostanete z řádek svou vlastní rovnici života jak z partesu. Je tam všechno. Radosti i smutky, vzlety i pády, vše nač jsme hrdí i to, na co méně, a to vše podáno vlídně, shovívavě, s nadhledem, humorem a láskou. Přečteno na jeden nádech. A ten výdech po přečtení navíc krásně voní.

P.S. "Chci vidět věci krásné a chci věřit, že všichni vidí to samé."

P.P.S. "Když láska začíná, když se přihodí, změní celý svět."

P.P.P.S. "Jednou za život se dá prožít právě jen ten jeden život."

P.P.P.P.S. Netradičně jedna zcela osobní vsuvka..... Eli, děkuju za krásný dárek, pochopila jsem, proč jsi mi ji dala. Mám tě ráda ❤️

Kjeta
27.02.2021

Moc se mi líbila, darovala jsem taky kamarádce :-)

misatrix
22.02.2021 2 z 5

Kniha nebyla vylozene spatna, dokonce si myslim, ze tyto sloupky mohly byt velice oblibene. Presto si nemyslim, ze by si zaslouzily knizni vydani.

osman111
17.02.2021 2 z 5

Pro mě bylo zajímavější Anino autorství více, než samotný obsah knihy. Některé pasáže mě zaujaly, ale jak už bylo řečeno, kdyby knihu napsal někdo odkudsi...

Jassalana
16.02.2021 5 z 5

Hezky se čte, odpočinková, vtipná, dojemná, uvědoměnlivá... Příjemná.

jprst
14.02.2021 1 z 5

Knížka jen dokazuje, že ani výborná herečka nemusí být zrovna dobrá autorka. Její výtvor se dá stručně ohodnotit jako nudný a jeho přečtení byla pro mne ztráta času, takže již nikdy více.

Leona333
11.02.2021 3 z 5

Tak tady dost zapůsobilo známé jméno, jako reklama a marketing. Jinak, kdyby tohle chtěla vydat, třeba nějaká ,,Renáta Vomáčková" odkudsi..., tak se tato knížka - fejetony rozhodně u čtenáře nechytnou. Takové běžné povídání o nijak důležitých, neoduševnělých věcech. Tak jak uvažuje kdejaká paní v naší čtvrti. Jen tady se to dalo na papír a zformulovalo do knižní podoby. Kniha se přečíst dala, ale potřebu se k ní znovu v budoucnu vrátit rozhodně nemám. Kniha ničím neurazila, ale zároveň ani ničím neobohatila - nenadchla.

Monya.grch
09.02.2021 4 z 5

Milé příběhy, nádherné ilustrace. U některých příběhů jsem se i pobavila. Doporučuji také jako audioknihu, s hlasem Ani to má svoje kouzlo.

NaiTenshi
06.02.2021 4 z 5

Aňu miluju celý život, ale po její knížce jsem sáhla až teď, když jsem potřebovala nějakou oddechovku. Knížka mě naprosto nadchla, svůj podíl na tom mají i nádherné ilustrace Lely Geislerová. Aňa v SJK říkala, ať si to radši lidi jenom prohlíží a já říkám - To by byla škoda Aňo. Zápisky mě pobavily, dojaly a donutily mě se zamyslet. Většinu času jsem se ale musela usmívat, jazyk mi moc sednul a byla to pro mě příjemná změna. Moc za tuto knihu děkuju, přesně tohle jsem teď potřebovala.

Gilnien
05.02.2021 1 z 5

Tak tohle ne, ne, ne. Je to spleť myšlenek a slov a tady něco plácnu a tamhle zase něco jiného. Takový z toho mám pocit, což by asi nebylo zase tak špatné, když jde o fejetony, ale autorka to zabila tématy. Prostě plkání o ničem, sex, děti, láska, jídlo, děti, jídlo, láska, sex, jídlo.... pořád dokola. Oceňuji, že šla autorka z kůží na trh, protože to skutečně vyznívá jako jednotlivé osobní zpovědi, ale nějak mě vadilo, jak pořád píše o své nedokonalosti a zdánlivě tak podsouvá, že je vlastně dokonalá, protože nakonec všechno zvládne, i péči o děti, i milovat svět i milovat ten svůj zadek zvětšený po dětech (což každý, kdo ji zná, musí považovat za blbý fór, protože snad nikdy nadváhu neměla). Prostě díky této knížce je mi teď trochu nesympatická.
Já jsem poslouchala jako audioknihu, díky čemuž byla kniha o něco snesitelnější. Četla sama autorka, což je na jednu stranu super tah, když se jedná o její osobní zpověď, na stranu druhou to měl možná číst někdo, kdo to umí. Celý přednes je prostě bez emocí, přitom kniha je psaná jako smršť emocí.
Tu jednu hvězdičku dávám za pěknou výslovnost (autorka nemá žádnou vadu řeči a takovou velmi ostrou a srozumitelnou výslovnost). Dále za odvahu jít s kůží na trh a asi za 3 místa, která mě buď pobavila, nebo potěšila.

vikidala
28.01.2021 3 z 5

Občas jsem se trochu ztrácela v přehršli slov a souvětí, ale s něčím jsem naopak velice souzněla :). P. S. Závidím všem, kdo mají možnost spát třeba jen 3 hodiny bez přerušování.
- No tak to mi mluví z duše :D

katallinka
26.01.2021 4 z 5

Dostala jsem to, co jsem od knihy očekávala. Nahlédnutí do hereččina života, která nám ukázala, že je stejná jako my. Trápí se a raduje z každodenních maličkostí. U knihy mi bylo občas smutno a občas jsem se musela smát. Velmi příjemné a rychlé čtení. P.S. Ilustrace a obálka jsou naprosto dokonalé.

annatenta
19.01.2021 2 z 5

Takové jednohubky, které se přejí.

Pavlina50
15.01.2021 1 z 5

Tak toto nebyl můj šálek kafé. Jednotlivé fejetony byly sice docela prima, ale kniha jako celek už mě prostě nebavila. Možná právě to byla chyba...že jsem ji četla v kuse. Kdybych asi četla třeba jen jeden fejeton denně, jakoby takovou časopisovou formou, nepřišlo by mi to tak nudné. Jsem prostě spíš "příběhový" typ...baví mě to, kde se něco děje, kde je napětí a hlavně kde je právě ten příběh. Oceňuju moc hezké ilustrace, ale kniha jako taková je pro mě naprosto zapomenutelná.