Othello

Othello https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352251/bmid_othello-Jos-352251.jpg 4 1177 97

tereza5413
24.06.2019 5 z 5

Miluji knihy od Shakespeara a, i když jsem věděla jak to celé dopadne, přečetla jedním dechem a nemohla se od knihy odtrhnout. Jedině doporučuji :).

heliiinka
18.06.2019 5 z 5

Ze začátku se to trochu vleče, ale konec má úžasný spád. Typická tragédie, zkazí se všechno, co čekáte i to co nečekáte. Miluju tahle stará dramata, tu vyšroubovanost na konci a ten složitý jazyk se spoustou inverze. Mistr Yoda se má co učit. :D
A Jago je opravdu odporně zlý.

pismenkovyJoe
01.03.2019 4 z 5

První kniha od Shakespeara a líbila se mi. Přečtena je za chvilku a příběh je silný, velmi přehledný a čtivý, plný lidských hříchů a tragédií, ze života.. :)

princesse
20.01.2019 3 z 5

Začátek hodně, hodně těžký na orientaci v osobách a ději. Samozřejmě tomu příliš nepomohl krkolomný jazyk a složení vět. Když se člověk trochu zorientuje, tak pecka v podobě naprostého zavrhnutí manželky hlavním hrdinou, který tak učiní pouze na základě ... jeden pán povídal ... nic jí nevěří a hned má jasno co s ní. Nevím. Pro mě ukvapené a nepochopitelné jednání s fatálními následky. A taková to byla láska??? Žárlivost některých jedinců prostě nezná mezí.

GabrielleT.
16.01.2019 5 z 5

Jedna ze Shakespearových nejlepších a nejsilnějších tragédií. První, která mě opravdu dojala.

monishek
03.01.2019 4 z 5

Zacatek mi prisel zmateny a nevedela jsem o co presne jde. Potom to bylo lepsi. Nejvic me prekvapilo, jak nastvany Othello hned manzelce nadaval, ze je devka :-\

LucyBrand
09.12.2018 4 z 5

Je to první kniha co jsem přečetla od Shakespeare a moc se mi líbila. Jen se musím přiznat, za to že jsem nebyla schopná přečíst knihu dokonce. Na začátku knihy mi trvalo se začíst a dlouho mi to trvalo, tak jsem od poloviny knihy přeskočila a pak jsem knihu dočetla. Bylo vidět kam až dokáže zajít žárlivost. Příběh, který za to stojí opravdu přečíst. Nemůžu se už dočkat až si přečtu knihu Romeo a Julie.

Erudite
17.11.2018 4 z 5

Shakespeare znovu pracuje s lidskou zbrklostí a dělá z ní prostředek, co všechny zůčastněné pomalu a jistě - nebo spíše zbrkle a jistě - veze do končin, odkud není návratu. Ruku v ruce s žárlivostí se tak zbrklé jednání stává smrtelnou zbraní.
Po zkušenosti s Romeem a Julii není těžké odhadnout hořkosladký konec - i tak se ale nelze odtrhnout oči od děje, dokud nás autor nedoveze stále stupňující se rychlostí až do cíle.

Lucik100
11.11.2018 5 z 5

Další skvělá tragédie od Shakespeara.

ElleNora
07.10.2018 2 z 5

Příběh byl zpočátku dosti zmatený, takže jsem se trochu ztrácela. Ale po vymotání jsem se ponořila do děje. Kvůli slovům a intrikám se stala ze hry tragédie. Je to poučné, naznačuje to, že komunikace je dost zanedbaná a to i v dnešní době.

Ajda300
17.09.2018

Othello se mi líbil mnohem více než Romeo a Julie (to bylo takový přeslazený). Myslím že by se mohl stát i v přítomnosti

intelektuálka
01.09.2018 5 z 5

Návrat k dílům Shakespeara je vždy emotivní..

Co tady dodat - slova Martina Hilského říkají vše...

Drama vášně, žárlivosti a smrti...řeč lásky a řeč zrady...

"Othello: Když růži urvu, živoucí růst jí vrátit nedokáži a musí zvadnout ..."

K dílům Shakespeara se dá stále vracet.

Natali692000
06.08.2018 5 z 5

Tato kniha mě neskutečně vzala za srdce. Vyvolala ve mně opravdu silné emoce. I slzička ukápla. A to vše jen kvůli lžím, žárlivosti, touze po moci a pomstě.

Noita
15.05.2018 5 z 5

Když jsem to četla ve třinácti, bylo to stejně skvělé jako dnes.
Miluji Třasooštěpovu nadčasovost ve všech ohledech, i když dnes by mu Othella nevydali, stejně jako Kupce Benátského :-p
Vždycky se pak ptám:
"A co je ještě nového?" :-)

Kuža007
03.04.2018 4 z 5

Další skvělé drama od Shakespeara. Na Hamleta mu chybí bohužel pro mě jedna hvězda.

rarášek
12.02.2018 5 z 5

Zase skvělá tragédie od Shakespeare, tentokrát o žárlivosti, pomstě, vině, přetvářce a neschopnosti rozeznat, kdo klame a kdo říká pravdu. Četla jsem ji dlouho po čtení komedie Zkrocení zlé ženy a i když to bylo opravdu dobré čtení, došla jsem k názoru, že mi více holdují tragédie. :)
,, Panebože! Je to k víře, že si lidé lijí do úst nepřítele, aby jim ukradl mozek? Že se s veselím, s výskáním a s vyváděním proměňujeme v zvířata!"

dedliipf
30.11.2017 4 z 5

V podstatě renesanční verze reality show Survivor odehrávající se na Kypru.

cat5
24.11.2017 5 z 5

Dokonalé.

nelly2712
12.11.2017 4 z 5

dobra kniha k maturite, cte se snadno a dej je celkem dobry, kratka :)

domino1701
28.10.2017 5 z 5

Takovouto věc může napsat prostě jenom Shakespeare!! Dokonalé a smutné.