Osudy dobrého vojáka Švejka I/II

Osudy dobrého vojáka Švejka I/II https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161534/osudy-dobreho-vojaka-svejka-i-ii-UjV-161534.png 4 300 45

Michaela91
11.07.2013 2 z 5

Nebýt maturity tak se této knihy ani nedotknu, já vím že je to takový český poklad ale mě to prostě nebavilo. Bylo to zdlouhavé a musela jsem se velmi přemáhat abych to dočetla.

mautina7
01.03.2013 odpad!

Přidávám se k negativním komentářům. Nelíbí se mi to, nebaví mě to a nemám žádnou motivaci to dočíst. Ani kdybych byla na opuštěném ostrově a žádná jiná kniha tam nebyla...

Malin
29.11.2012 2 z 5

Švejk je poměrně vtipný a zábavný, vadí mi ale, že se jeho povaha udává jako typický příklad povahy Čechů. I kdyby to byla pravda (což snad není), nemáme žádný důvod to vytrubovat do světa, natož se tím chlubit.

seiwaa
07.11.2012 3 z 5

Švejk není má parketa, ale každopádně obdivuji Haška za jeho osobitý a nezaměnitelný projev. Není divu, že si tuto knihu objevila spousta čtenářů.

Estephania
09.10.2012 4 z 5

Tento Haškův román je plný laskavého a jednoduchého humoru, kterému snad rozumí všichni. Je to klasika, která již neodmyslitelně patří do našich srdcí. Na Švejka musí mít člověk náladu a chtít si ho přečíst. Vydání s obrázky Josefa Lady, které ke knížce neodmyslitelně patří, je už je jen neodmyslitelným bonusem.
Prvotní boom vyčerpávajícího humoru se již v druhé třetině knihy pomalu upadá, až se nakonec propadne na úplné dno, z kterého se snaží, ač neúspěšně vyškrábnout opět na pomyslnou špici. I tak si drží průměrný stav a lze ho číst jako odpočinkovou četbu. Výrazná vtipnost některých historek se často dostává do křížku se zdlouhavostí, únavou, a je možno říci, že rozvláčné a nepatrné zkrácení by ji neškodilo. I tak lze román číst několikrát, a pokaždé se při něm velice pobavíte.
Je to kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně.