Osudná liečba

Osudná liečba https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345191/mid_osudna-liecba-3Gp-345191.jpg 4 211 28

Do pokojného mestečka Barlet prichádza manželský lekársky pár Angela a David Wilsonovci. Manželia dúfajú, že život mimo veľkomesta prospeje najmä ich dcérke Nikki. V nemocnici v Bartlete im núkajú lepší plat, takže sa im črtá možnosť vybŕdnuť z dlhov, do ktorých sa dostali počas finančne nákladného štúdia. Nemocnica však postupne ukazuje svoju odvrátenú tvár. Davidovi začnú zdanlivo bez príčiny umierať pacienti a nemocnica mu kladie rúzne prekážky, keď žiada pitvy nebohých. Takisto Angelinin šéf zďaleka nie je taký sympatický ako pôsobil na začiatku. Nakoniec obaja prédu o prácu. Tušia, že za všetkým, čo zažili, sa skrýva špinavá hra a púšťajú sa do dramatického pátrania a odhaľovania.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Fatal Cure , 1993

adelinka
21.04.2024 5 z 5

Čítala som Cooka, keď som bola mladá. Stále aj po rokoch má baví...

Belanna
22.09.2023 5 z 5

Další velmi povedená knížka od pana Cooka.
Nový začátek mladých manželů lékařů a jejich dcery se postupně mění v děs.
Napínavé, čtivé, nemohla jsem se dočkat rozuzlení.
Opět tu narážíme na velmi citlivé téma, úspory a vliv ve zdravotnictví a jeho dopad na pacienty.
Doporučuji k přečtení.

iLuciferie
31.05.2023 1 z 5

Ten začátek mi tedy přišlo, že snad ani nečtu Cooka. Tato knížka je spíš rádoby detektivka, bohužel však jsou děj i zápletka dost předvídatelné. Bavila mě asi jen tak třetí čtvrtina, začátek byl naivní hrůza a konec vlastně taky..

PepkazDepka
03.04.2022 3 z 5

Trošku iný Cook ako ostatné jeho knihy, neviem či mi to vadilo, alebo nie. Každopádne čítal sa dobre.

petulik330
09.11.2021 5 z 5

Tato kniha se podle mého názoru odlišovala od ostatních knih tohoto autora.
Stejně jako ostatní byla mistrně napsaná, obsahovala napětí, které mohl čtenář cítit z každé stránky. Během celé knihy jsem se těšila na konec a to proto, že jsem čekala na celé rozuzlení případů náhlých úmrtí.
Autor opět nutí čtenáře zapřemýšlet nad tématem. Jak jsme zvyklí byl hlavním motivem peníze a moc ve zdravotnictví.

Lily101
23.06.2021 5 z 5

Pan Cook to prostě umí. Tato kniha mi nepřišla na “jedno brdo” jako některé další a přečetla jsem ji celou (skoro 400 stran) za jeden den, což se mi obvykle nestává (+ si tak i šetřím oči, neb cca 400 stran už může být pro oči min. trochu záhul).

Napětí bylo, bát jsem se bála (ale jsem spíš bázlivá) a sice se v knize vyskytlo pár “překlepů”, ale rozhodla jsem se i tak pro plný počet hvězdiček, neb prostě toto bylo skvělé (takže 4,5 /obsahové “překlepy”/zaokrouhluji na 5).

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

georginaa
27.09.2020 4 z 5

Změna je život, vybrat si správně je vždy vstup do neznáma. Opustit starý způsob života když se nabízí tak skvělé doporučení na novou práci, nové bydlení, začít jinak a jinde. Vše vypadalo skvěle, dokud se neobjevil velký problém. Záhadné úmrtí pacientů které se stále navyšuje. Je za tím něco víc ?

cukrovka
02.04.2020 5 z 5

Za mě měla knížka trochu pomalý rozjezd, ale v závěru jsem se nemohla odtrhnout. Ukázka toho, jak by mohlo vypadat zdravotnictví řízené lidmi zaměřenými pouze na zisk, mi nahánělo hrůzu.

pingu1
08.03.2019 5 z 5

Nic není tak pěkné, jak se na počátku zdálo ... Pěkný, napínavý thriller :-)

čef
12.09.2018 5 z 5

Tato kniha mne bavila. V jedné chvíli skoro jako horror, ale celkově napínavě stupňovaný příběh se základem v nesmyslném systému zdravotnictví USA. V takovém měřítku hrůzy se tento příběh sice mohl podle mne stát pouze ve fiktivním světě této knihy, ale kdo ví, jak se bude problém stále starších a více nemocných lidí v budoucnu řešit. Doufám, že u toho nebudu.

FishTailTea6
06.06.2018 4 z 5

Starý dobrý Cook. Tentokrát se mi kniha četla velice dobře. I když Cooka beru jako oddychovku, a slouží mi k procvičení angličtiny, tak se mi líbí, že dokáže ve svých knihách nabídnout pohled na odvrácenou tvář medicíny. Na jedné straně se dají jednotlivé metody využít, ale i zneužít. Zde do extrému ukazuje kam až může člověk zajít, pokud je přesvědčen, že hlavní věc je výdělek.
Možná akorát škoda, že v některých případech nedošlo k většímu rozvinutí příběhu. Mohl se více zabývat psychickým rozpoložením některých postav, motivem a popisem některých scén, které v příběhu nejsou, ale je jasné, že se staly.

123.Iveetka
16.07.2017 4 z 5

Napínavý román z lékařského prostředí, místy trochu přitažený za vlasy, ale jinak pěkné čtení. V čem je háček, jsem odhalila už v půlce knihy, ale až konec s vysvětlením proč mě uspokojil. :-)

Helena378
15.07.2017 3 z 5

Dělalo mi problém se prokousat úvodem, ale příběh se rozběhl a zbytek knihy už se jedná o napínavou detektivku. Za mě dobrý. :)

majík1
06.07.2016 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila a hodně napínavá

JiříM
07.06.2016 3 z 5

Začátek nuda, od půlky to celkem šlo a konec by mohl být jinačí.

lavazza
17.11.2015 3 z 5

Precitala som niekolko knih od tohto autora a mozem povedat, ze tento pribeh sa mi zatial pacil najmenej. Vsetky ostatne diela som citala nepretrzite, ale v tomto pripade som mala problem docitat suvisle jednu stranu bez prerusenia. Co sa tyka pribehu, fajn, ale pokial ide o hlavne postavy, tak rodina Wilsonovych mi neskutocne liezla na nervy a ich spolocne dialogy ma neskutocne iritovali.... Cook ich predstavil ako uplnu utopisticku rodinku, ktora bola uplne tupa a naivna.... asi to bolo sposobene, ze pribeh je z roku 1989 a ja som to citala v roku 2015. Keby nebolo tak dokonalo dokonalej rodinky a nudnych pasazi tak by to bolo za 5 hviezdiciek....

ovpana
20.12.2014 4 z 5

Hezký triller z lékařského prostředí,napínavá až do konce.

Illaa
15.10.2014 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, ze začátku jsem se děsila toho, že příběh bude postaven jen na úřednických pasážích. Nakonec se to velice slibně rozjelo, kniha byla vyprávěna z pohledu jedné rodiny, která se všem tajemstvím v nemocnici i v městečku snaží přijít na kloub. Vysokou úroveň si kniha udržela až do konce. Dávám čtyři hvězdičky a určitě si od Robina Cooka přečtu další knihy.

Skripi
05.08.2014

Kniha bola pútavá ako aj ostatné od Cooka ale aj v tejto je neúrekom situácií ktoré sa priečia zdravému rozumu a reakcie hlavných postáv sú sem-tam pritiahnuté poriadne za vlasy. Ale odporúčam, čítala sa dobre. :)

lékařské prostředí lékařské thrillery

Robin Cook