Ostrov Lhářů

Ostrov Lhářů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235671/bmid_ostrov-lharu-ypG-235671.jpeg 4 793 194

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

We Were Liars , 2014

Selena2000
23.06.2016 3 z 5

Námět zajímavý, krásná obálka, ale tento typ knihy asi není noc pro mě. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale znovu bych do toho už nešla. Pro mě byl děj zmatený, nejspíš i proto jsem se do knihy nemohla pořádně vžít, jestli to byl účel knížky, nevím, možná. Ale kniha ve mně nic nezanechala a už 2 týdny od jejího přečtení jsem si děj pamatovala jen matně. Za mě 3,5*.

Michelle2M
27.04.2016 3 z 5

Kniha je napsana nezvyklou formou. Tretinu zabira expozice do nestanardni rodiny s ponekud odlisnymi zivotnimi hodnotami. Tretinu zabira misty zmatene vypraveni pubertacky s anamnezou, slozene z popisu obcas pritomnosti, obcas udalosti z minulosti, tu a tam fabulaci pohadkovych nametu a to vse obsahuje stripky ukrytych indicii. Ty nakonec v posledni tretine dospeji do celkoveho prekvapiveho rozuzleni. Forma je zajimava, i jisty detektivni subzanr ma potencial a to napjate udrzovani ctenare v nevedomosti do posledni chvile ma sve kouzlo. Ale urcite to neni salek caje pro kazdeho.

Flower081
22.04.2016 3 z 5

Celkově docela pěkná knížka, nejvíce mě ale zaujal styl - psáno v krátkých a jednoduchých větách, krátké kapitoly. Navzdory vší té jednoduchosti byl příběh velice dobře promyšlený a konec víc než překvapivý.

TerkaM
08.04.2016 3 z 5

"Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě lžete!" Nu dobrá.
Takhle knížka byla vážně zvláštní. Byla na jednu stranu hrozně jednoduchá, tím myslím kratkými kapitolami, krátkými větami, naproti tomu pro mě bylo hrozně náročné se do ní začíst tak, že bych na ni celou dobu, kdy jsem ji zrovna nečetla, musela myslet.

I právě proto musím hodnotit třemi hvězdičkami. Kromě toho ono tajemství, lež, o níž se v knize mluví, zase takovým boomem nebyla, nic převratného, přesto musím uznat, že to bylo dobře vymyšlené. Až na pár drobností, které se však vážou ke konci, takže je tu zcela pochopitelně nemohu zmínit.

1v8na
31.03.2016 5 z 5

Spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Poukazuje na to, že peníze jsou velkým hybatelem všeho - dokáží způsobit velkou destrukci, hádky, nevraživost, žárlivost. Zajímavé, co vše dokážou způsobit.
Celá kniha byla vygradovaná a napínavá až do úplného konce. Určitě knihu doporučuju.
Jen by mě docela zajímalo, jak to nakonec dopadlo s hlavní hrdinkou.....

Alethea_k
27.03.2016 3 z 5

Jsem na rozpacích. Posledních 80 stran je velice zajímavých, ale celkově mně kniha připadala jako všechny - "na jedno brdo". Čekala jsem, že bude nějaký konec - epilog, kde se dozvíme, co se stalo s hlavní hrdinkou. A ono nic.

klarinka9974
22.03.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu mile překvapila a rozhodně na ni nikdy nezapomenu! Musíte si jí přečíst, protože tento děj vás prostě dostane.

Beky
19.03.2016 5 z 5

Tak tohle mě úplně dostalo, rozsekalo...
Emotivní, působivé, realistické čtení. Hluboce mě zasáhl celý příběh, pro mě určitě překvapivý konec a celkově jsem se nemohla od knihy odtrhnout, dokud jsem se nedopracovala tam, kde vše skončilo. Jsem ráda, že jsem si tohle mohla přečíst a je to má třetí BEST po Hvězdy nám nepřály a Všechny malé zázraky ... :-)

Heyhey
17.03.2016 2 z 5

Asi je třeba ocenit, že autorka popsala 210 stran o pocitech. A pak je tu ten překvapivý konec. Ale celek je velmi slabý.

londonbook
14.03.2016 5 z 5

Velmi emotivní kniha. Rozhodně jsem nečekala konečné vyvrbení situace. Kniha mě velmi příjemně překvapila. Postavy jsou jako skutečné, ale samozřejmě ten příběh je naprosto hlavní a velice dobře vymyšlený. Pokud někdo váhá nad přečtením této knihy, nemusí. Rozhodně si to přečtěte, nebudete litovat.

Acinore
11.03.2016 4 z 5

Za ten konec hvězda navíc.. jinak průměr :)

teresinha
23.02.2016 3 z 5

Takže. Vlastně docela dobrý. Ten konec mě opravdu zaskočil, to musím autorce přiznat. WTF moment na konci je fakt veliký.
Ale jinak
je to celé psané tak nějak
na efekt
občas s přesně takovýmhle členěním
odstavců
což mě neskutečně točilo :)

InFinito
14.02.2016 5 z 5

Knížka mě nejdřív zaujala názvem. Pak obálkou a anotací. Tak nějak jsem věděla, že se mi knížka bude líbit, ale něco takového jsem vůbec nečekala.
Je nepředvídatelná, jiná, ale hlavně krásná. Postavy jsou zajímavé, jen jsem si nikoho nedokázala tolik oblíbit, jako u jiných knih, ale to není chyba spisovatelky.
Celé je to promyšlené, velmi čtivé a já nemůžu dát jinak než 5*.

natalka21
09.02.2016 5 z 5

Pokud si už myslíte, že víte jak to dopadne,mýlíte se. Je to skvěle promyšlený příběh plný lásky, tajemnosti a přátelství. Když jsem knihu dočetla, ještě hodných pár minut jsem jen tak zírala do zdi, než jsem se vzpamatovala.

Anna 13
07.02.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem neměla v plánu vůbec číst, ale když ji sestra přivezla z tábora s tím, že ji kniha rozbrečela a že je prý dokonalá, tak jsem ji tedy podlehla.
Včera jsem s ní ulehala do postele a četla až do půl jedné... Z konce jsem tedy byla hotová. Bylo to brilantní, překvapující, skvěle promyšlené a napínavé. Vlastně i dojemné... Ukáply mi asi jen dvě slzy...

Ke konci jsem se bavila, ale začátek byl hodně slabý. Spoustu jmen, nedá se v tom ze začátku moc vyznat, ale pak se to rozjede a vy si zamilujete ten ostrov. Ostrov, který skýtá tragické tajemství...

Je to kniha o teenagerech, které si nelze neoblíbit. Kniha lží, slunce, léta, přátelství, lásky a pohádek... Bude vám v ní dobře...

Terez.a
30.01.2016 5 z 5

Hořko-sladký příběh vyprávějící o bohaté rodině Sinclairových. Kde nic není takové, jak se na první pohled zdá. Příběh plný přetvářky, lží, ale i lásky.
"Neměli bychom přijmout zlo, které můžeme změnit."

papi
24.01.2016 4 z 5

Knížka je napsaná velmi zvlaštním a odlišným stylem narozdíl od většiny knih. Popravdě nevím, co si o ní mám myslet... Ale klobou dolů před autorkou, protože tohle napsat, mít takovou představivost a talent popsat ruzné věci a situace, jen tak každý nemá.

jakulka
21.01.2016 3 z 5

Nejprve jsem zde chtěla napsat o knize, že si nezaslouží tak negativní komentáře, které tady jsou, ale...konec mě velmi překvapil a nějak mi neseděly poslední kapitoly s 3 lháři, nezapadaly mi. Na druhou stranu, odpočinkové čtení, četla se mi dobře a celkem jsem se i těšila, jak příběh skončí. 3 hvězdy hlavně i za to, že jsem podobné téma četla před Ostrovem lhářů, kde bylo lépe zpracované a nemělo mezery :))

Selfinka
18.01.2016 4 z 5

Kniha je super, četla se dobře, autorka píše zajímavým, jednoduchých stylem..Ale ten konec mě trochu zklamal, čekala jsem něco trochu jiného.

ikul
15.01.2016

Dočetla jsem Ostrov lhářů a byla jsem v depresi. Jestli to mělo úžasný úspěch, pak jen díky bravurní stylistice a šílenosti, která z toho vypadla. Dnes autor musí za každou cenu šokovat, aby uspěl. Běžný život je nuda a vlastně se nedá žít. Chápu psychické stavy v pubertě, chápu chování hrdinů v prostředí rozpadajících se rodin, ale napravovat rozvrácenost dalším šíleným nevratným krokem.... Do nového dne mi to nedalo přemýšlení o nápravě světa, dodalo mi to nechuť cokoliv dělat.