Ostrov Lhářů

Ostrov Lhářů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235671/bmid_ostrov-lharu-ypG-235671.jpeg 4 793 194

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

We Were Liars , 2014

Globuska
30.03.2017 4 z 5

Ke knize jsem přistupovala hodně zdrženlivě, protože jsem na ní slyšela tolik chvály, že to ani není možné. Možná jsem od ní čekala něco jiného, nakonec mě ale pohltila a četla jsem ji jedním dechem. Není psaná klasicky jako každá YA, snad právě ty útržky, krátké věty a jednotlivé myšlenky dodávají knížce šmrnc. A rozuzlení opravdu překvapilo. Myslím, že fajn změna mezi tolika jinými.

Heidi9
12.02.2017 3 z 5

Docela pěkná knížka, čtivá a vcelku napínavá, jen mi připadala trochu moc smutná. Většina postav má od začátku různé psychické problémy, složité (nejen) rodinné vztahy, a celkově to vyznívá jako popis dost kruté reality, která pak nemá žádný, ani částečný happyend, a všechny postavy dál pokračují ve svých smutných životech. Tajemná atmosféra pěkná, ale na podobné téma jsem četla i lépe napsané knihy, takže víc než 3 hvězdičky dát nemůžu.

NikaMirka
17.01.2017 5 z 5

Příběh je psaný čtivou formou. Neřekla bych, že se nelze vyznat ve jménech nebo ději, ani že by prvních 100 stran bylo o ničem. Ba naopak, v knize je krásně vyobrazeno, jak je naše psychika křehká a nevypočitatelná. Jak naše hlava a mysl dokáží utvořit naprosto jinou realitu, jen proto, aby jsme byli chráněni před hroznou skutečností. Dalším velkým plusem, je právě konec. Taková je skutečnost. Tak krutá může být realita, a tak tíživé může být procitnutí. Hlavní postava vůbec není nesympatická, je taková jako by byl asi každý v její situaci. Chvíli zlá, chvíli se lituje, chvíli si hraje na dospělou, která věci zvládne, ale pořád je to jen dítě, které svou roli v životě teprve poznává.

Sali88
10.12.2016 4 z 5

Zvláštní kniha, ale zvláštní dobrým způsobem. Nenapadlo by mě, že konec bude takový, jaký byl, u téhle knihy mě nenapadalo žádné rozuzlení, to jsem zjistila, až když jsem si ho přečetla.

hellena1523
03.12.2016 2 z 5

Nestává se mi to často, ale knihu jsem nedočetla. Styl mi absolutně nevyhovoval, byl naprosto nevyrovnaný (jako by knihu psalo víc lidí a zapomněli se dohodnout, v jakém čase a duchu budou příběh vyprávět), hlavní postava protivná, ostatní tak zoufale nepropracované, že jsem nebyla schopná si je ani pořádně zapamatovat, protože mě zkrátka vůbec nezajímaly. Do čtení jsem se většinu času musela nutit.
Možná jsem udělala chybu, že jsem ten odpor nepřekonala, ale momentálně mám pocit, že pro mě šlo o jedno velké šlápnutí vedle.
Jednu * dávám za obálku, která mě dostala (a pořád mi připadá moc hezká) a druhou * za pár světlých momentů, kdy jsem si pomyslela "Hm! :-)", kterých sice bylo jako šafránu, ale aspoň něco...Je mi líto, za mě zklamání :-(

Bublline
02.12.2016 4 z 5

Nejdřív se ptáte, co je na celém příběhu tak úžasnýho, když se prakticky vzato jedná jen o zápisky neuvěřitelný sebelítosti, při níž je vám hlavní hrdinka ustavičně protivná. Jenže pak... pak přijde ten konec. A vy zapomenete na všechno špatný a musíte uznat, jak je to jako celek geniální.

kalinkacz
15.11.2016 3 z 5

Tak tato kniha byla hodně velké zklamání, neříkám, že byla špatná, ale jelikož je přirovnávána ke "Smolné sezóně", kterou jsem četla v létě a která mě neskutečně bavila a napínala až do konce, tak jsem tak nějak čekala to samé i od tohoto příběhu.. Bohužel i přes velice čtivou formu, kterou autorka zvolila mě kniha nedržela v napětí a celkový závěr mě nijak nedostal... Takže škoda...

šneki
14.11.2016 4 z 5

Tři hvězdičky to mělo hned za čtivost a tu další protože je to určitě zajímavý konec, jen mi to bohužel bylo vyspoilováno takhle: No končí to stejně jako tahle a tahle knížka, kterou už si četla. Takže tak. Prostě si představte, že to má 5 hvězdiček, jen já je prostě dát nemůžu, protože konec jsem čekala.

Tarrei
05.11.2016 3 z 5

Knížka se hezky a rychle četla. Největší zajímavostí je děj, který je (dle mého) docela originální. Člověk dost dlouho neví, co se vlastně děje, k čemu autorka směřuje a dozví se to až na konci, což nutí číst, číst a knížku neodkládat.

Foxie89
24.10.2016 3 z 5

Moc nevím, co si o té knížce myslet. Konec byl pro mě nečekaný, ale prokousat se prvními 100 stránkami bylo celkem namáhavý. Nejspíš by to šlo napsat a zpracovat líp no :D

janyska13
18.10.2016 2 z 5

Mám z toho rozporuplné pocity. Námět zajímavý, konec jsem nečekala, ale.......

Mufka
10.10.2016 4 z 5

Četla sem, četla, hezký příběh a rozuzlení.. No ty bláááho... :-) Stojí za to, vážně bych to nečekala.. Ještě chvíli před koncem sem přemýšlela, jestli to jako vážně je tak, jak to vypadá... Nooo.. pěkně... :-)

zdenek5887
23.08.2016 5 z 5

Tyvole. o_O

Vissena
19.08.2016 3 z 5

Chtěla jsem si přečíst, abych si udělala vlastní názor. Už před nějakou dobou jsem na tuhle knihu narazila na Goodreads... ale nezaujala mě natolik, že bych se ji snažila v angličtině shánět (ještěže tak), celkově bych to shrnula jako utahaný příběh bez nějaké pointy.. Škoda, že celé vyuzlení bylo poměrně odfláknuté. Co se mi líbilo byla v náznacích snaha autorky, aby si z knihy čtenář něco odnesl, aby se díval na svět trochu jinak, ale myslím, že se jí to nepovedlo tolik, jak chtěla.
Hvězda za zásady - buď milejší trochu víc než musíš, nikdy nejez nic většího než tvůj zadek - asi tak jediné co mi z knihy utkvělo ;)

Nicola.k.
18.08.2016 2 z 5

Knihu jsem četla v angličtině. Šla jsem do ní s tím, že jsem se těšila na konec, který bude BUM! Ale toho jsem se nedočkala. V průběhu knihy jsem trpěla. Nebavila mě a dočítala jsem jí jenom kvůli toho konce. Jak nastal konec, tak jsem to nechápala. Říkala jsem si, že jsem si to určitě blbě přečetla v té angličtině a naprosto jsem to nechápala, jako by v té knize ani ten BUM! nebyl. Tak jsem si přečetla spoilery. A až potom jsem to pochopila, ale kdybych si ten spoiler nepřečetla, tak o tom ani nevím. Ten BUM! byl schovaný a to tak, že si ho máte složit, z toho, co se stalo v knize. Až potom jsem na to přišla. Prvně jsem si říkala, že se asi ztrácím v časové ose, ale ne.

Takže pro mě byla kniha zklamáním a to proto, že ten BUM! jsem si musela přečíst ve spoileru a i potom, jak jsem si ho přečetla, tak to vlastně ani nebyl BUM! a vůbec jsem na knihu nezírala s otevřenou pusou, jak jsem měla v plánu.

2 HVĚZDY.

andyval
09.08.2016 5 z 5

Tahle kniha není úplná typická a to je možná důvod proč se mi tolik líbila. Někde jsem slyšela, že kniha vypráví příběh, který vám bude dávat smysl a celý se objasní až na konci. A s tím jsem do toho šla. Příběh se mi líbil a konec měl ten správný wow efekt. A prosím řekněte mi někdo, že se vám taky líbily ty ''pohádky''. Musím dát 5*.

MayaBu
25.07.2016 4 z 5

Dobře, nejdřív jsem se trošku ztrácela v rodině Sinclairových (která teta má které děti, kdo je čí bratr/sestra,...), rodokmen na konci knihy jsem samozřejmě našla až po jejím dočtení...
Jinak to bylo velice jednoduše a stroze napsáno, což vyvažoval děj, který byl trochu zmatený (jednou bylo léto patnáct, pak současnost, pak zase jiné léto,...)
A co se týče konce, ten se povedl, byla jsem překvapená, jak to nakonec autorka "rozmotala".

Mišíí
23.07.2016 5 z 5

Kniha se mi od začátku líbila a četla se opravdu sama. I tak jsem z ní byla dost zmatená. A konec mě ani nijak nezval, možná i pro to, že mi to nějak celé nedávalo smysl. Ale i přes toto všechno hodnotím 5-ti hvězdami.

Zuza7
20.07.2016 4 z 5

Knížka mě zaujala na první pohled. Název. Vzhled. Tajemství kolem knihy. Ze začátku jsem byla z knížky zmatená, ale postupně jsem se začetla a nakonec....wow
Ta kniha stojí za přečtení!

28401
18.07.2016 odpad!

Nelíbil se mi styl psaní, kniha se četla obtížně, nebavilo mě to.