Osobní asistentka

Osobní asistentka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419873/bmid_osobni-asistentka-eze-419873.jpg 3 239 87

Od prvního dne je osobní asistentce Miny Appletonové jasné, co se od ní čeká. Absolutní diskrétnost. Dvacet let je Christine oddaná služebnice a tichý svědek všeho, co se v Minině životě děje. Den za dnem, rok za rokem tu Christine byla, neviditelná – sledovala, poslouchala a veškerá tajemství udržovala v bezpečí. Místo odměny se ale dočká kruté nespravedlnosti. Ovšem tak vytrvalou ženu, jako je Christine, není radno podceňovat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secretary , 2019

Januli
13.11.2021 3 z 5

Já si tak úplně nejsem jistá, co si o knize myslet. Čekala jsem asi trochu větší zápletku. Kniha se celkem vlekla a závěr? Takový malý šok.

Kekik
26.08.2021 2 z 5

Předchozí autorčinu knihu Dokonalý cizinec jsem četla před lety, ale pamatuji si, že se mi celkem líbila. Přesto jsem s nákupem této knihy otálela. Trochu mě odrazovala ta hodnocení. Jak se nakonec ukázalo, ani mně se kniha nečetla dobře.

Ježkovy zraky. To byla nuda. Téměř celou knihu se zde nic moc neděje. Jediná část, která stála za to, je když probíhá soud. Mé sympatie si získal žalobce James Maitland. Ten aspoň trochu rozvířil jinak nudnou atmosféru příběhu. Konec je také nevydařený. Čekala jsem od Christine něco opravdu velkého. A to bohužel nepřišlo.
Za mě velké zklamání.

Pralinka1910
14.07.2021 1 z 5

Zajímavý design obálky, ale obsah mi nic nedal. Takové jalové čtení.

vanilka231
07.07.2021 4 z 5

Tak za mě dobrý....podle komentářů jsem čekala, že to bude slabší, ale mile mě to překvapilo, četlo se to hladce a Christiny konec za mě teda pecka, já to klidně i doporucim dál, i když chápu, že někomu se to prostě líbit nemusí....

micha-ella
23.06.2021 3 z 5

Stejně jako Dokonalý cizinec - nebyla jsem úplně nadšená, ale četlo se mi to fajn. Nahlídla jsem do praktik podnikatelů, co patří mezi horních deset tisíc i do života jejich podřízených, kteří jim tvoří zázemí. Zajímavé. A hlavní postava, většinou zde v komentářích nesympatická? Když je někdo pracovitý, pečlivý, vytrvalý a spolehlivý - je to mnoha lidem protivné. Hlavně těm, kteří takoví nejsou. Línému jde pilný vždycky na nervy.
Až ten úplný konec byl nepravděpodobný, pomsta tímto způsobem k té povaze neseděla, vlastně se nechala definitivně ponížit.

LisaBella
23.05.2021 odpad!

Tohle ani trochu nestojí za přečtení. Zní to sice skvěle, no, skvělé to není. Není to ani dobré. Těšila jsem se na to téma jako malá holka a knížku jsem si nechávala až na den, kdy budu mít opravdu celý den volno, abych ji zvládla bez odkládání, ale nakonec jsem ji asi v polovině odložila a vrátila se k ní až za dva dny. V té polovině už je totiž naprosto jasné, co se stalo. Druhá půlka je jen soudní proces a hromada divných a velmi lítostivých myšlenek. Nebavilo mě to. Konec byl velkým zklamáním. Snaha tam byla, ale ani z daleka to nestačí.

SimonaP
20.05.2021 2 z 5

Dokonalý cizinec se mi líbil moc, tahle kniha byla opravdu nezáživná. Nebavila mě.

Makůvka
16.02.2021 3 z 5

No, tentokrát za mě nic moc. Sice se to dobře četlo, ale děj byl zdlouhavý a misty až nudný. Tak třeba příště

Ulrika
31.01.2021 4 z 5

Překvapivý konec, ale příběh trochu zdlouhavý.

Keporkakyně
16.12.2020 4 z 5

Nepochopím lidi, kteří obětují práci svůj život. Také nechápu, jak může někdo snášet ponižování a totální ztrátu sebeúcty (z vlastní vůle) . Proto mi hlavní postava ani nemohla být sympatická. Kniha je nicméně velmi čtivá a bavila.

lištička123
15.11.2020 2 z 5

Knížku jsem přečetla vlastně aby se neřeklo, ale popravdě mě moc nezaujala. Čekala jsem od ní víc.

bbara155
12.11.2020 2 z 5

Tohle jsem teda nedala. Dvě blbé a nemorální hlavní hrdinky. Roztahaný děj a konec zase až tak překvapivý nebyl.

cornetka
02.11.2020 3 z 5

Tahle kniha mě příliš nezaujala. Čekala jsem něco víc, obzvlášť, když má označení thriller.

zimolka
28.10.2020 2 z 5

Kniha se přečíst dala,ale čekala jsem něco víc.

Knihomolka97
26.10.2020 2 z 5

Od autorky jsem četla Dokonalého cizince, který se mi líbil, Osobní asistentka mě ale zklamala. Nejen, že se tam skoro nic nedělo, ale obě hlavní hrdinky mi byly strašně nesympatické. Za mě byly prostě špatné obě a těžko jsem mohla některé z nich fandit nebo s ní nedejbože soucítit.
Čekala jsem víc akce, napětí, nějaké zvraty a ono nic, převážná část knihy byla nudná. I když musím uznat, že konec byl překvapivý. Že bych si ale z něho sedla na zadek...hmm ne. Pro mě určitě nejlepší řešení. :D
2,5⭐/5⭐

Leniiis
26.09.2020 4 z 5

Jako ona tato knížka nebyla propadák. Jen prostě mě úplně k nepříčetnosti vytáčely obě hlavní postavy, takže to je pak těžký. Ale jinak knížka čtivá a zajímavá. Asi jsem nečetla nikdy knihu s takovým námětem. Takže bych asi normálně dala jen průměrný hodnocení, ale za tu originalitu přidávám jednu hvězdu navíc.

putpuda
22.09.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla celkem rychle. Dokonalého cizince si tedy, abych byla upřímná, moc nepamatuji, tak to nebudu srovnávat. Četla se dobře, ale pořád jsem čekala nějaký zvrat a ten se nekonal. Ani konec to nezachránil (trochu jsem nad tím, jak se Christine rozhodla, kroutila hlavou;)). Ale čtivé to je :)

LucaR8
20.09.2020 2 z 5

Nechápu jak jsem to dokázala dočíst. Jedna velká nuda s nesympatickou, hloupou a naivní hlavní postavou, která si člověka ničím nepřipoutá. Už nikdy více

baty
07.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zhltla jsem ji jedním dechem. Konec mě teda naprosto rozsekal, takové vyústění jsem vůbec nečekala. Za mě teda super kniha.

knihovna22
07.09.2020 2 z 5

Po knížce jsem sáhla, protože se mi kdysi dost líbil Dokonalý cizinec. Ale byla jsem zklamaná - nebavilo mě to.

pomsta thrillery pro ženy

Renée Knight