Osobní asistentka

Osobní asistentka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419873/bmid_osobni-asistentka-eze-419873.jpg 3 239 87

Od prvního dne je osobní asistentce Miny Appletonové jasné, co se od ní čeká. Absolutní diskrétnost. Dvacet let je Christine oddaná služebnice a tichý svědek všeho, co se v Minině životě děje. Den za dnem, rok za rokem tu Christine byla, neviditelná – sledovala, poslouchala a veškerá tajemství udržovala v bezpečí. Místo odměny se ale dočká kruté nespravedlnosti. Ovšem tak vytrvalou ženu, jako je Christine, není radno podceňovat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secretary , 2019

janasim
17.03.2020 2 z 5

Upřímně si musím přiznat, že ačkoli se kniha dobře četla, byla o ničem a nebo jsem jí špatně pochopila, to netuším. Určitě se nejedná o thriller, ale o vhled do myšlení dvou žen. Na přebálce knihy stojí, že sekretářka může být nebezpečná, no ale Christina byla nebezpečná především sobě. Jediný závěr knihy bych označila za zajímavý, byť ne uvěřitelný. A to Dokonalý cizinec byl skutečně výborný. Ne,toto mě zklamalo a dočetla jsem s přemáháním.

Pavel_luke55
06.03.2020 4 z 5

Kniha byla fajn, možná jsem čekal trochu něco jiného, ale jo, za mě dobrý! Koupě určitě nelituju.

farfalla13
03.03.2020 1 z 5

Přečetla jsem asi do 1/3 knihy, do zbývajících kapitol jsem jen nahlédla, děj i konec mě zcela přestal zajímat. Neuvěřitelné, co je dnes označeno jako bestseller. Naprosto neodpovídající zařazení (Thriller), spíše jde o pokus o psychologický román, hlavní postava k neuvěření hloupá, čtení bylo utrpení, škoda času. Tohle se vůbec nepovedlo.

reňa30
03.03.2020 4 z 5

Kniha mne bavila, nazvala bych ji psychologickým románem a nemám co ji vytknout. Oddech od všemožných vražd a násilí.

Ticiana
29.02.2020 3 z 5

Muzu dat jen 3*. Kniha se mi cetla hůř i přes krátké kapitoly. Christine mi prisla úplně hloupá a jakoby byla jen stroj co plní rozkazy a nad ničím nepremysli. Mina zas úplně sebestredna a zahledena do sebe. Konec mi přišel úplně nerealni. No od světového bestselleru to ma pro mne hodně daleko.

Bonbonierka
23.02.2020 3 z 5

Prvnich sto stran nuda, pak zdlouhave liceni soudniho procesu, az konec knihy me nadch a donutil premyslet, ale kratke kapitoly se dobre cetly, kniha o tom, ze dulezitejsi je rodina nez oddanost v praci.

bookcase
23.02.2020 4 z 5

Za mě supr, já jsem fanda takových pomalu plynoucích příběhů. To napětí tam bylo, ale negradovalo, sílilo hooodně pozvolna. Paráda.

Peetullka
17.02.2020 3 z 5

Čtivé ale ... Nic moc. Thrillerem bych to opravdu nenazvala. Chybělo napětí , spád, zápletka.

TereVy
16.02.2020

Knihu jsem dočetla, jelikož nerada odkládám nedočtené knížky, ale nijak zvlášť mě nebavila - až snad ten konec začal být zajímavý, 3/4 spíš uspávala

VasnivaCtenarka
15.02.2020 2 z 5

Je mi líto, ale po dočtení této knihy nemůžu říci, že bych měla pozitivní pocity. Kniha pro mne byla, stejně jako po řadu dalších čtenářů, spíše zklamáním. Měla jsem velká očekávání. Protože co si budeme povídat, osobní asistentka může opravdu být nebezpečná, ale tohle... tohle mi přišlo nudné, táhlé, bez energie, bez spádu, bez napětí. Je mi líto, ale dvě hvězdičky knize dávám spíše za snahu.

Danago
14.02.2020 2 z 5

Za mě celkem zklamání. Ano taky mi to připomínalo knihu Ďábel nosí Pradu a ta mě taky nebavila.

katule1992
11.02.2020 2 z 5

Po Dokonalém cizinci jsem čekala, že bude Osobní asistentka stejná pecka a jaké zklamání přišlo se nedá ani slovy popsat. Detektivka? Ani náhodou. Thriller? No jen tak tak.

Přestože kniha se zabývá poměrně zajímavým tématem, autorka ho neuchopila příliš dobře a já nechápala tu slepou oddanost asistentky k někomu tak povrchnímu jako byla Mina. PO celou dobu čtení jsem měla před očima film Ďábel nosí Pradu a přestože film se mi docela líbí, zde ta chemie nenastala.

Poměrně krátká kniha, která přestože se velmi rychle čte, nechápu proč se tak dlouho natahovala. Dle mého 230 stran by úplně stačilo, protože pak mi přišla kniha o ničem.

Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale je to průměrná kniha, na kterou velmi rychle zase zapomenu..

Dela111
10.02.2020 2 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala a bohužel jsem se nemýlila. To "nic" rozhodně převažuje ;-)
Není to thriller, spíš hodně jednoduché psychologické drama. Příběh nemá spád, dlouho chybí pořádná zápletka a zajímavý děj, napětí je nulové. Je to slabší příběh o tom, kterak nezdravě oddaná osobní asistentka, která si prací zničila i rodinu, k rozumu přišla a vymyslela, jak všechno "napravit"... Závěr by dělal velkou čest každému béčkovému filmu.
Předchozí kniha autorky byla lepší, tato se nepovedla.

Hope80
10.02.2020 1 z 5

Kniha byla opravdu slabá a o ničem...Možná posledních 50stran...Jelikož knížky neodkladam dočetla jsem ji...

anája
09.02.2020 4 z 5

Před touto knihou jsem četla akčnější a svižnější thrillery, takže nemohu dát pět hvězdiček, rozjíždělo se to pomalu,ale konec byl překvapivý. Nebylo mi líto ani jedné z nich, protože, jejich postavy nebyly ničím sympatické, spíš naopak.. Hlavni hrdinka nezklamala ani na konci, kdy opět myslela jen na sebe....

Terez25
02.02.2020 2 z 5

Za mě tentokrát nic moc, Dokonalý cizinec se mi líbil víc. Polovinu knihy mi Christina lezla na nervy, coby naivní loutka, která udělá, co se jí řekne a v druhé polovině zase tou neuvěřitelnou drzostí a chladnokrevností. Sama sobě zničila život i rodinu neochvějnou loajalitou, kterou chovala k práci a svou zaslepeností. Příšerná matka i člověk, vůbec mi jí nebylo líto. :-D
Celkově však knize chybí spád a celé to vyznívá jako jedna velká nuda.

Adris
31.01.2020 4 z 5

Začátek knihy byl napínavý. Christine vzpomíná (a bere to pěkně od úplného začátku, coby brigádnice) na své první setkání se svou budoucí milovanou i nenáviděnou zaměstnavatelkou Minou, majitelkou obchodního řetězce. Popisuje vývoj svého nezdravého vztahu k ní, který pomalu přerostl v naprostou oddanost na úkor vlastního života. Postupně odhalujeme pravou tvář Miny a sledujeme, jak se s tím Christine vyrovná. Konec se mi moc líbil, takový jsem nikde neviděla a má koule. Jediné, co bych vytkla, je zhruba ten prostředek, který u mě navozoval pocit, že se snad ten popis vývoje vztahu mezi hlavními postavami potáhne ještě dalších sto stran. Naštěstí jsem se dočkala rychleji.
Pro ostříleného čtenáře thrillerů to bude průměr, pro lidi jako já (sváteční čtenáře thrillerů) je to tak akorát.

Ivuska.09
31.01.2020 3 z 5

Přemýšlím, jaký dojem z knihy vlastně mám. Nebylo to špatné a čtení mě bavilo. Ale nebyla jsem úplně pohlcená jako u jiných thrillerů. Příběhu chybělo něco, co by ve mě pořádně rezonovalo a nutilo mě číst kdykoli to jde. Souhlasím s tím, že je těžké si zde najít nějakou oblíbenou postavu - pořádně totiž nebudete vědět, kdo je ten hodný a kdo zlý. Závěr vlastně nebyl špatný, ale celkově příběhu něco chybělo.

Pípasek
29.01.2020 5 z 5

Pro mne je kniha opravdu bestseller. Parádní psycho.

Šánka
29.01.2020 4 z 5

Autorčin debut Dokonalý cizinec byl (aspoň podle mne) dokonalý, byť skončil v modrých číslech. Osobní asistentka mě také bavila a rozhodně nenudila.
Je to temný příběh o bezbřehé loajalitě, která je hluchá a slepá, ale může být velmi nebezpečná, když je zneužitá. Přála jsem si fandit aspoň jedné z hlavních postav, bohužel, tohle je typický moderní psychothriller, tady své sympatie nemáte komu věnovat.....
Ale číst se vám kniha bude jistě dobře, pokud vás baví dobře promyšlená ženská pomsta :-).

pomsta thrillery pro ženy

Renée Knight