Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3083 779

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

katves
13.05.2021 1 z 5

Bohužel jsem se v průběhu nedokázala zorientovat, odradilo mě to a knihu jsem nedočetla.

tynka8t
05.05.2021 4 z 5

Mně osobně prostě Radka sedí, sedí mi její styl psaní, sedí mi, že příběh není nikdy přímočarý a má spoustu odboček a zápletek. Četla jsem Veselí, které já vnímám jako nejpovedenější její dílo. Nepředčily to ani vychvalované Bábovky.

valeria0031
02.05.2021 2 z 5

Náročné si zapamatovat kdo je kdo zpočátku. Musíte si tu vztahovou motanici v hlavě srovnat.
Zároveň možná až moc dlouhé napětí a pak uspěchané rozuzlení.
Zezačátku jsem byla naprosto nadšená - propracované postavy, šílené, ale zároveň skutečné životní situace, zajímavá zápletka.
Ale po půlce a hlavně ke konci mě kniha zanechala zklamanou.

Tereza457
28.04.2021 4 z 5

Mě se kniha líbila, autorka má takové pohodové psaní,nic složitého,taková oddechovka. Příběh sám o sobě nijak zvláštní, kapitoly trochu zvláštně srovnané, ikdyž mi to ani nevadilo. Co mě nejvíc zklamalo byl asi konec a třeba pořádné vysvětlení. Jinak je kniha fajn.

kika_
18.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla taková nijaká. Ze začátku jsem se špatně orientovala v časových linkách. Kapitoly přeskakovaly bez vysvětlení, trvalo mi, než jsem si to zařadila.
Připadalo mi, že všechny hlavní postavy měly docela vážné psychické problémy a všichni všechny podváděli..zvláštní příběh.
Žádné složité čtení, žádná hluboká myšlenka. Neurazí, nenadchne.

tadobra
05.04.2021 4 z 5

premyslim nad 3-4 hvezdickami. mela jsem to prectene rychle, moc me to bavilo, ale detektivka to fakt nebyla. plus to odhaleni vraha se mi zdalo extremne spatny- tady to bylo nedotazeny, porad jsem zmatena jak to teda vrah udelal atd. no nic, kdyby to byl nejakej obycejnej roman a netvarilo by se to jako detektivka, dala bych vic bodu.

Dataline
04.04.2021

Nudný příběh na letní dovolenou k moři. Za chvíli ani nebudete vědět, o cem kniha byla. Nezanecha ve vás žádnou stopu.

Vatter83
03.04.2021 4 z 5

Mé druhé setkání s touto autorkou. První kniha, kterou jsem četla, Veselí, mě příliš nenadchla, poměrně nudný a liknavý děj. Oproti tomu bylo toto dílo čtivé, napínavé, se zápletkou, ... Ale i tak už se asi k této autorce nevrátím.

JmenujiSeZuzla
02.04.2021 3 z 5

S knihou Osm jsem to měla dost nahoru a dolů.
Od Radky Třeštíkové jsem už něco přečetla, věděla jsem, co od ní můžu čekat. Paní Třeštíková píše čtivě, zajímavé příběhy cílené hlavně na ženské publikum. Chtěla jsem se obeznámit i s tímto jejím průlomovým dílem. Obecně se mi její tvorba většinou líbí tak 50:50. Bábovky se mi líbili, Veselí naopak za mě dost hrůza.
Hned ze začátku si myslím, že Radka neuvedla knihu úplně šikovně. Po prvních 30stranách jsem absolutně netušila kdo je kdo, co se děje a už vůbec jsem neodhadla o co vlastně v knize půjde. Nevím jestli to byl záměr, ale podle mě to bylo nešikovné.
Jak jsme začali více poznávat postavy i jejich historii a příběhy, kniha se mi začínala líbit. Co si myslím, že Radka Třeštíková umí, je tvořit na první pohled sympatické a reálné postavy. Všechny jsem si skvěle dokázala představit a měla jsem pocit, jakoby to nebyli knižní fiktivní postavy ale reální lidé.
Zakomponovaný příběh majorky s praporčíkem Novotným docela zbytečný. V souladu s příběhem mi nedával moc smysl.
Jak jsem se blížili do finále začalo se toho dít až moc absurdit. Místy až překombinované spletité zápletky a úplná emoční horská dráha mi docela znevážili knihu samotnou. Snaha o vyvrcholení děje byla moc! A co je moc to je moc. Někdy míň je prostře víc.
Takže ve zkratce; první 3/5 knihy fajnové, zbytek směšný. Konec docela zkazil to, co vypadalo celou dobu tak nadějně.

Vendula0808
16.03.2021 5 z 5

Uprimne se mi knihy od pani Radky T.moc nelibi ale tahle kniha me moc mile prekvapila. I kdyz tu ctu docela negativní hodnoceni tak ja musim rict ze se mi kniha opravdu libila a prisla mi hezky napsana.Opravdu zajimavy pribeh, celou dobu jsem byla napnuta a moc me to bavilo. Za me -nejlepsi kniha od pani Třeštíkové :)

Mathiola8
06.03.2021 odpad!

Tak tahle spisovatelka opravdu ne. Tato kniha byla sice o trochu lepší než ta první, ale další už rozhodně ne. Občas jsem měla pocit, že jsem něco přeskočila, protože to nenavazovalo. Touhle knihou splním bod výzvy a s radostí ji předám dál.

Maci752
05.03.2021 3 z 5

Do půlky to šlo, pak nuda.

MartinkaSl
01.03.2021 3 z 5

Kniha mne ze začátku moc nezaujala, ale od poloviny se četla sama.

Odpočinkový příběh s detektivním pozadím.

Bynatali
23.02.2021 1 z 5

Začátek vypadal slibně, ale docela rychle se kniha proměnila ve zdlouhavou nudu o ničem...

SilviiM
09.02.2021 3 z 5

Knihu sem četla před pár lety. Za mě velmi dobře napsaná kniha s detektivním pozadím. Četla se úplně sama.

hana6145
09.02.2021 1 z 5

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila. V půlce jsem musela skončit.

Ronnie68
27.01.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vybrala hlavně díky čtenářské výzvě ... a nevěděla jsem, co mám od ní čekat ... to, že kniha začala skoro koncem a pak se děj posouval a prakticky vysvětloval ... mě docela i bavilo ... a nedokázala jsem se od něj odtrhnout, abych zjistila tu pointu ... prostě a jednoduše, kniha mě bavila a jsem ráda, že jsem na ní narazila ...

MMacicekk
25.01.2021 4 z 5

Detektivní zápletka v knize od Radky Třeštíkové? To jsem si nemohla nechat ujít! Autorka píše svým osobitým stylem, a ten mi prostě sedí. Opět mě o tom přesvědčila i kniha Osm, která čekala pár let na přečtení. Autorka knihu rozdělila na několik částí – začátek se překvapivě věnuje skoro konci, kde se dozvíme, co se stalo, a poté až zpětně se vracíme na začátek, abychom se dozvěděli, jak k tomu došlo. Setkáme se zde se zajímavými postavami, které působí reálně, pomalu odhalujeme jejich touhy a přání, jednotlivé osobní příběhy se proplétají, až zjistíme, že prakticky každý měl motiv Míšu zabít. Zápletka je dobře promyšlená i vystavěná, přesně tak, aby udržela vaši pozornost a vy jste se chtěli dozvědět konečné rozuzlení. Úplný závěr je snad jediné, co mě malinko zklamalo, konec byl spíše otevřený, i když o důležité odpovědi jste ochuzeni nebyli. Dozvíte se tedy, kdo, proč a jak, ale jestli s tímto nakonec budete spokojeni, je jen na vás.

lucie8854
24.01.2021 1 z 5

Neoslovila mě, musela jsem se k ní vracet a četla ji dost dlouho.

lucie2169
24.01.2021 5 z 5

Příjemné nenáročné čtivo s detektivní zápletkou a dobře zpracovaným, protože nikoli polopatickým závěrem. Takový film, který si pustíte, aby vám šlo žehlení lépe od ruky, a na který by se s vámi manžel nikdy nepodíval. Mně se to líbilo, takže dávám plný počet bodů.