Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3083 779

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

konformita
20.01.2022 4 z 5

Kniha byla skvělá a chytlavě čtivá. Něco se stane a Vy si uděláte obrázek, který postupně stále musíte měnit. Nakonec budete překvapeni.

Zujaja
07.01.2022 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Líbí se mi styl psaní Radky Třeštíkové, na svůj věk má zajímavý rozptyl.

Prateri
06.01.2022 4 z 5

Tak tady se zase přebíjí názory čtenářů. Pro mě to byla zábava. Klubko lidí, každý trochu vyšinutý. Krimi žánr mi to nepřipomínalo, o tom mám jiné představy. Zvědavá jsem byla na rozuzlení moc, ale to rozmotání partnerských vztahů - nějak drhlo. Švédština mi nic neříkala, ale hlavní hrdince zřejmě ano. Čtyři hvězdičky pro českou autorku.

monte
02.01.2022 3 z 5

Kniha se mi dobře četla, ale vracet se k ní nebudu

MagicKleeo
19.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která se velmi příjemně četla.

Zuzulinka
11.12.2021 5 z 5

Moc příjemná kniha! Zajímavý příběh. Byla jsem nadšená! Vřele doporučuji přečíst!

january
04.12.2021 4 z 5

Hodně mi to připomínalo ty z lepších thrillerů Shari Lapena, jen se děj neodehrával na zbohatlickém americkém předměstí, ale v Praze. Dokonce si myslím, že se autorce podařilo oživit postavy ještě lépe, a to včetně dvou detektivů a dvou dětí. V knize se střetávají psychopati, zoufalci, “slušní lidé”, kterým prostě “jen” ujíždí nějak často morální kompas, a kombinace těchto charakterů. Bylo to fajn a chvílemi pěkně znepokojující čtení. Zápletka s netradičním milostným trojúhelníkem mi přišla docela geniální.

dzejkbeltygros
26.10.2021 5 z 5

Moc moc příjemná oddechovka, propletené vztahy, skvělá zápletka, charaktery postav parádní. Retrospektivní vyprávění není lehké, ale tady ho autorka krásně zvládla. Bavilo mě to od začátku do konce!

Leusee
23.09.2021 5 z 5

Detektivka nebo ne, knížka mě vážně bavila. Ještě by se nestalo, že by mě Třeštíková zklamala a nestalo se tak ani tady. Všechny postavy byly něčím zajímavé, nechyběly ani zvraty a i trocha napětí.

vladka321
23.08.2021 5 z 5

Příjemné oddychové čtení se zajímavým dějem. Kniha si tak samozřejmě plynula a postupně odkrýval lásky, nelásky, strachy i očekávání jednotlivých postav. Detektivní zápletka, zajímavá sociální prostředí jednotlivých protagonistů i dokonalé rozuzlení bylo prostě čtenářskou lahůdkou.

jana4084
22.08.2021 5 z 5

Kniha se četla sama. Mám ráda detektivní příběhy a tady jsme se seznámili hned s pěti hlavními postavami s tím, že jedna postava se stala obětí trestného činu. Závěr zůstal otevřený, ale zároveň zjistíte, kdo je pachatel. Příběh je zajímavý a doporučuji. Člověk během čtení mohl spekulovat, kdo je onen pachatel... já tipovala dvě možnosti a nakonec to bylo úplně jinak :D

Adalfi
28.07.2021 4 z 5

Knížka se mi četla hezky. Příběh mě zaujal hned o začátku, právě proto, že začínal téměř od konce a já se chtěla dozvědět, co mají všechny postavy, co přišly navštívit Míšu v nemocnici, s ní společného. Styl vyprávění, kdy je vykreslován vnitřní svět postav a jejich myšlenky, mi vyhovoval a líbilo se mi, že postavy nejsou jen kladné nebo záporné, ale takové, z jakého úhlu se na ně podíváme. Knížka na mě celkově působila optimisticky, i když se v ní odehrál trestný čin.

Lucc93
21.07.2021 4 z 5

Kniha se pěkně četla, líbil se mi ten typický styl psaní. Hezký příběh, jen mě trochu mrzel ten otevřený konec a nedořešený případ. Z toho důvodu o hvězdičku méně.

Deena_
08.07.2021 4 z 5

Je to má prvotina od autorky a určitě si přečtu i další knihy. Příběh se četl moc hezky a námět se mi moc líbil jen škoda toho otevřeného konce o kterém moc nevím co si myslet. Medu a Bruna jsem si představovala úplně stejně jako autorky děti Elu a Jonyho :D Jinak mi přijde že všechny postavy v knize byly tak trochu narušený nebo mi to tak aspoň připadalo, ale o to víc mě to bavilo!

Gabri-88
03.07.2021 3 z 5

Ze začátku jsem si pletla jména. Prostě jsem nestíhala.
Taky mi děsně vadil styl psaní. Buď nechutně dlouhé souvětí, anebo úsečné vyjádření. To mi nejdřív lezlo na nervy, pak jsem to přijala a zvykla si.
Co se mi však velmi líbilo, je vykreslení postav. Jejich charaktery a vztahy mě vtáhly. Dokonce jsem pak zapomněla o čem že původně zápletka knihy je a prostě si jen tak pohodově četla : ))) dobrý to bylo. Určitě dám šanci ještě dalším knihám od autorky.

EmokeII.
14.06.2021 4 z 5

Líbilo se mi to. Příběh zamotaný, napínavý. S nikým z hrdinů jsem se ale neztotožnila, všichni měli úplně jiný by život a já vlastně nevěděla, komu "fandit".

Veruu95
01.06.2021 4 z 5

První kniha, která se mi od autorky dostala do rukou.
Líbila se mi, občas jsem se sice ztratila, ale nic, co by mi výrazně kazilo zážitek.
Zápletka byla originální, konec dal odpovědi, ale zároveň nechal i nějaké otázky, ale tak to asi autorka i zamýšlela...
Určitě si přečtu i další knihy.

Tess33
25.05.2021 4 z 5

Trošku mě otravovalo jak jsou některé věty napsané v cizím jazyce a chybí překlad (třeba v poznámce pod čarou).

Little.deer
19.05.2021

Mě teda paní Třeštíková moc nesedla, ale kdo ví, třeba časem...

saryk93
15.05.2021 2 z 5

Knihu jsem chtěla přečíst, abych si na autorku vytvořila vlastní názor (vzhledem k tomu, že se dost různí). Bohužel mě její styl psaní žáka na druhém stupni ZŠ nezaujal. Extrémně dlouhé souvětí, ve kterém kolikrát nebylo jasné, zda je vyprávění částí příběhu, nebo už to říká jedna z postav. Vycpávky stylu "no to je jedno" mi dost vadily, v přímé řeči to beru, ale tohle bylo zbytečné.
Mnohdy zmatené prolínání osudů postav mi tolik nevadilo, spíš mi občas přišlo, že téměř každá z nich je trochu na hlavu.
Oceňuji však odlehčenost psaní a celkem kvalitní zápletku, ale po další knížce autorky už nejspíš nesáhnu.