Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3089 3089

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

josska
06.08.2017 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila,Bábovky mě zklamaly a ted detektivka,byla jsem na ni zvědavá,sice moc postav ale pěkně se četla až na ten konec

samali
05.08.2017

Včera dočteno, stačilo mi na to pět dní. Autorčin styl psaní se mi líbí, je to svižné, má to spád. Myslím, že je naprosto jasné, kdo se na vraždě podílel a jak se to všechno seběhlo. A otevřený konec ? Povedený. Těším se na další knihu od Radky.

Ludmila.spok
05.08.2017 5 z 5

Opět moc krásná mozaika lidských příběhů, malých i velkých nedorozumění i neporozumění. Příběhy o touhách i rozpadlých snech. K tomu také řada otázek, které mají svou odpověď někde ukrytou, někde hluboko v lidských srdcích, a to v místech, kde se člověk nerad dívá a vrací...
Autorčin styl je kouzelný, a příběh dvou milostných trojúhelníků, které mají uprostřed stejný vrchol a na všech svých stranách různé množství lásky, společných vzpomínek, společné budoucnosti, přátelství i nenávisti mě velmi potěšil.

johannis
05.08.2017 5 z 5

Nezklamala. Kniha napinava do posledni chvile, podezřelí byli vsichni. Kniha ma spad a cte se rychle. Doporucuji.

Bella1
04.08.2017 1 z 5

Nějak jsem se ztrácela v těch slepencích vět. Proto mě to celkem rychle přestalo bavit.

elisa194
03.08.2017 1 z 5

Po přečtení Babovek, které mě moc nebavily jsem si říkala, že této spisovatelce dam ještě šanci. Už od ní žádnou další knihu číst nebudu. Nelíbí se mi její styl psaní, ano, ze začátku se mi kniha líbila, říkala jsem si, kdo by mohl Míšu postřelit, ale za chvíli mě přestala bavit. Mohlo to být kratší, kdyby to nebylo pořád dokola a ten konec? Nemám ráda otevřené konce. Dokáže mě to tak akorát naštvat, ze se člověk nedozví jak to dopadlo...

Anička.pa
03.08.2017 3 z 5

Začátek jsem naprosto hltala, při každé osobě mě nutilo přemýšlet kdo mohl asi Míšu postřelit, když jsem se dostávala k prostředku už mě kniha tolik nebavila, přišlo mi to špetku přetažený. Konec byl zas o trochu lepší, až tedy na otevřený konec, který mě naštval. Zbytečně vše okolo natažené a konec pak o ničem. Co bude dál s rodinou, najde je Míša? Konec prostě chybí..
Ani žádná z postav mi nebyla extra sympatická. Četla se sice dobře a rychle, přečteno za 5 dní, ale žádný dojem ve mě nezanechala.

klarikN
03.08.2017 5 z 5

U mě dobry! Knížka se četla jedním dechem. Velice dobrým tahem bylo dát konec na začátek, protože to pak tu knížku nedáte stranou a pořád zkoumat všechny postavy, která z nich by to teda mohla udělat. Ja odobně knihu doporučuji.

tezzpoletsar
03.08.2017 4 z 5

Četla jsem Bábovky a Dobře mi tak, tuhle knížku asi řadím zatím na první příčku a hned v závěsu za ní Bábovky. Skvělé oddechové čtení, se zajímavým příběhem. Za mě určitě jo!
ps. v knížkách, kde se objevuje více postav, si vždy ke konkrétní postavě/jménu vybavím určitou smyšlenou "osobu", pak se mi to tolik neplete:)

kalinkacz
03.08.2017 3 z 5

Po přečtení Bábovek, ze kterých jsem vůbec nebyla nadšená, jsme si řekla, že už nic od této spisovatelky číst nebudu, ale nějak se to opět zvrtlo a když jsem zjistila, že jí vychází další kniha, tak jí dám poslední, třetí šanci... Upřímně jsme nečekala, že to řeknu, ale jsem vděčná... Kniha byla čtivá a díky detektivní zápletce byla hodně čtivá... Ano, v knize je hodně postav, ale když si je na začátku vypíšete, tak si je zapamatujete a budete v pohodě... Kniha je podle mě zbytečně dlouhá a je určená pro široké publikum, ale já byla opravdu mile překvapena...

Janina94
02.08.2017 5 z 5

Od paní Třeštíkové jsem četla všechny knihy. Knížku "Osm" jsem si vezla s sebou na dovolenou.. Je to pro mne taková oddychova literatura.. Miluju její styl psaní a opravdu děkuji za vaše knihy :)

Eirene
02.08.2017 1 z 5

Překombinované, už od začátku jsem se ztrácela v postavách. Detektivní zápletka šla spíše stranou a autorka se věnuje více postavám po psychologické stránce.

1casper
02.08.2017 2 z 5

První půlka byla hodně čtivá, druhou půlku jakoby psal někdo jiný. V knize jsou zbytečně dlouhá souvětí, až ruší. A co mi hodně vadilo byly neskutečně sprostá slova, nejsprostší. To bylo zbytečné.
Děj byl děsný pelmel.
A konec chybí....

Bábovky se mi líbily moc, ale tohle byl přehmat.

Misa.K1
02.08.2017 3 z 5

Pro mě fajn oddechovka na léto.

Edit: Slovem " oddechovka" myslím spíš to, že jsem se u knížky odreagovala a vtáhla mě do děje, samotný příběh byl spíš drama. :)

Peace
31.07.2017 5 z 5

"Když chybí LÁSKA, nezachrání vás nic."

Milé překvapení. Kniha je čtivá, místy i vtipná a moc se mi líbil styl, kterým je napsaná. Já se prostě skvěle bavila a na volné, letní dny jde o nadprůměrnou oddechovku.
Rozhodně doporučuji!

Floriška7
30.07.2017 4 z 5

Neurazí, ale taky nenadchne. Je to čtivé.

Papilla
30.07.2017 5 z 5

Za mě velmi povedené, moc se mi příběh líbil..přečteno na dovolené za 4 dny..

jarinek
30.07.2017 1 z 5

Tak tohle se nepovedlo.
Připadá mi to jako dort, který pekla kočička s pejskem. Musíme tam dát všechno, co máme rádi (co táhne).
Recept:
Vezmeme jednu psychopatku, shodou okolností krásnou poloviční cikánku z dětského domova. Přihodíme překladatelku ovládající několik světových jazyků, zamilovaného chudého učitele, bohatého, tlustého podnikatele. Nezapomeneme alkoholičku, kterou opustí manžel. Chybět samozřejmě nesmí kardiochirurg, který pracuje na výzkumu ve Francii a zlobivá dvojčata s exotickými jmény. Okořeníme tlustou policajtkou, která se tak vymakala, že poběží maraton! Nesmí chybět lesbický vztah a manželská nevěra. Netřepat, zamíchat. Okořenit mediální masáží a bestseller je tu.
Já fakt nevím, co na tom lidi mají. Přečteno jen silou vůle. Konec byl zdlouhavý.

sisanakq
30.07.2017 3 z 5

Četlo se to sice rychle, ale nevím, kde autorka přišla na to (jak sama na sociálních sítích tvrdí), že je známá svými rozvitými souvětími. To, že jsou na sebe namačkané jednoduché věty, které jsou spojené pouze čárkou, ale vesměs s nulovou informační hodnotou, to nedělá složité souvětí ani složitý styl psaní ("Nechává ji u sebe přespat, vlastně ji u sebe teoreticky nechává bydlet, protože to její adresu má Míša v občance, dává jí svoje oblečení, kupuje jí kosmetiku, brává ji s sebou ke kadeřnici, platí za ni kafe a kino a obědy, prostě všechno, když jdou někam spolu, a pořád se jí vyptává, jestli něco nepotřebuje, třeba peníze, ale peníze si Míša od Alice nikdy nevezme, to už by se vážně cítila trapně, jí stačí, že má kraťasy, co Alice nosila před pěti lety, a sluneční brýle, co nenosila nikdy, Alice si totiž pořád něco kupuje, a pak se jí to nelíbí, to Míša nechápe, ona když si něco koupí, tak to nosí, dokud se to nezničí nebo neztratí nebo to nerozkoušou psi, jako tu její oblíbenou kšiltovku na jaře, ale psy už nevenčí, tak proč to vůbec řeší.") U dětských pasáží bych takové vyjadřování pochopila, ale když se v podobném duchu vyjadřuje každá postava, při čtení má člověk neustále pocit, že se nemůže nadechnout.
Další kámen úrazu jsou postavy, které jsou vykonstruovány poměrně jednoduše a na žádné z nich není nic, co by vás nutilo si je oblíbit, na nervy jsou postupně úplně všechny. Všechno směřovalo ke konečnému rozuzlení, které jako jediné nutí člověka číst dál, ale to bylo tak odbyté, že celá jeho důležitost šla rázem do kytek, a pak to už vlastně bylo všechno jedno. A koncový odstavec v cizím jazyce, kvůli kterému jsem to celé vlastně četla, neznamenal pro čtenáře žádné větší bádání, klidně tam mohlo být to jediné slovo. S přihlédnutím k předchozí pasáži možná ani to ne. Jakoby čtenáři byli úplně blbí a nedokázali si to domyslet i bez větších náznaků.
Nečekala jsem žádnou vysokou literaturu, ale knihu, u které si odpočinu. Bohužel ani tak kniha nesplnila má (myslím že nijak vysoká) očekávání.

adevis
29.07.2017 5 z 5

Kniha se četla dobře, měla spád, podle mě má dobře popsané postavy. Bavilo mě čekat na to, kdo použil zbraň. Po Bábovkách mě určitě nezklamala. Jsem ráda, že ji můžu mít ve své knihovničce společně s ostatními knihami Třeštíkové.