Oškliví

Oškliví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45646/osklivi-45646.jpg 4 259 54

Oškliví série

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných – a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

Uglies , 2005

kannibal28
14.04.2015 3 z 5

čakal som viac od tejto knihy dosť velke sklamanie

janka2000
06.04.2015 4 z 5

Skvělý námět. Knížka měla spoustu myšlenek k zamyšlení. Jako například využívání magnetů k cestování a jiné. Chápala jsem chování Tally. Postavy mi byly sympatické. Jediný, co se mi nelíbilo, bylo prokousávání se první třetinou knížky. Ale zbytek byl hezký. Hned jdu číst další díl.

Dejnice14
16.03.2015

I přes to, že jsem knihu přečetla za pár dní, nejsem si jistá, jestli mě pohltil nápad, nebo naplnění volných dní. Kniha sama o sobě není špatná, nápad skvělý, podle mě nevyužitý potenciál. V knihovničce mám pokračování - Krásní, ke kterým jsem se zatím ještě nedostala. Když jsem Oškliví dočetla, byla jsem upřímně naštvaná. Konec, který vás tahá do dalšího dílu. Nevím proč, ale mám určitý blok a zatím se k druhému dílu této série nechystám. Za Oškliví dávám 3 a 3/4 hvězdičky.

danielosbourne
05.02.2015 2 z 5

Na tuto dystopii jsem se velmi těšil a dost mě zklamala. Ona kniha sama o sobě má zajímavou myšlenku, ale postavy mi vážně lezly na nervy. A nejvíc bohužel Tally. S knihou jsem se vážně pral až do posledních stránek a jsem v rozpacích, zda má cenu si pořizovat další díl, když vím, že hlavní postava bude opět na ránu a možná ještě víc, než byla v tomto díle. Zápletka je ale natolik zajímavá, že jsem možná ochotný toto překousnout a druhému dílu dát ještě šanci.

xeroxy
29.12.2014 3 z 5

Pozoruhodný svět, plný adrenalinových letů. Škoda, že některé věci nejsou víc promyšlené a trochu logičtější a že postavy jsou v chování dost nestabilní.
A mně osobně tam trochu chyběla silnější "love story" :). Myslela jsem, že další díl už nepřečtu, ale nakonec jsem neodolala :).

Ertis
31.10.2014 2 z 5

Mělo to zajímavý potenciál... ten svět vymyslel zajímavě, jenom ho nedopracoval. Nevysvětlit spoustu věcí - a proto sposta věcí je protichůdných. Celkově je to dost povrchní.
Ale nápad fajn a Tally by občas potřebovala pár facek, aby se probrala:)

HančaŠ
30.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha! Už se těším až si přečtu další díl...
Celý námět knihy byl velmi zajímavý a postavy byly sympatické. Chápala jsem Tally, proč lhala všem včetně Davida, ale byla jsem ráda, když nakonec řekla pravdu.

minimonisek
21.10.2014 5 z 5

Knížka se mi dějově moc líbila, zasazení příběhu je neobvyklé. Autor měl vynikající nápad. Rozhodně si přečtu pokračování.

anoti
16.10.2014 4 z 5

Úžasný, originální nápad.Nevím jak to spisovatel udělal, ale první část byla neuvěřitelně nudná.Musela jsem se vyloženě nutit, abych to četla, ale stejně jsem se probojovala, až na konec a byla jsem ráda.Škoda té první třetiny, protože jinak to bylo hezky propracované a navíc musím říct, že do budoucna to ani jako antiutopii, ani jako sci-fi nevidím :-), aby to nebylo jako s Orwellem a jeho 1984 :-).

rm
13.10.2014 5 z 5

Líběj se mi dystopie a v této sérii je vskutku velmi zajímavá. Velmi dobré!

Laduka
20.09.2014 3 z 5

Kniha je rozdělena na tři části. První část mě vůbec nechytla. Taky mi trvala dlouho. Druhá byla o něco lepší a třetí nejlepší. Kvůli polovině druhé a třetí si taky přečtu druhý díl, ale až někdy....
Za mě je to tak 3,5 hvězdičky.
POZOR Malinký Spoiler: Hrozně mě štvalo, jak Tally lhala Davidovi. Měla jsem chuť praštit s knížkou a taky jsem kvůli tomu Tally nadávala. Musela jsem se i podívat na konec jestli mu řekne pravdu, abych se uklidnila.

Desire_Lydon
24.08.2014 3 z 5

Nápad byl rozhodně dobrý. Neotřelý, originální. Takže na tohle palec nahoru, ale některé pasáže mně nudily. Hlavně ty před útěkem do Kouře. Ovšem je vidět, že autor zas tak velkou fantasii nemá - Uglyville a New Pretty Town? Originalita chybí. Navíc mně hrozně štval špagbol a švedkned. To jsem myslela, že knihu zavřu a zahodím. Nevím, jestli budu číst i další díly. Mám z ní takové rozporuplné pocity, takže ještě uvidím...

Simoneta
16.08.2014 5 z 5

Velmi pozoruhodná knížka,musím říct,že mě velmi bavila a teď čtu Krásní a taky to vypadá dobře. :)

dark.ma93
07.08.2014 4 z 5

Asi jsem čekala víc, přišlo mi, že děj se moc táhne a pořád se popisují stejné pasáže o létání. Nadčasová byla myšlenka vylíčení civilizace.

xxiixxi
23.06.2014 5 z 5

Velmi se mi líbilo vykreslení civilizace a postav i průběh celého příběhu, velmi mě také zaujali tajemní Rezatci. Závěr byl sice trochu rychlejší, ale těším se na další pokračování. Velmi mě překvapilo, že má více než jedno pokračování, jsem zvědavá, jakým směrem se bude děj ubírat. V Levných knihách lze tuto knihu sehnat za 29 Kč.

Lenka.Vílka
04.06.2014 3 z 5

Chvilku trvalo, nez jsem se zacetla, ale dobre jsem udelala, ze jsem se na ten pocit vyprdla, protoze ve vysledku to byla hezka, oddechova (ale i s trochou zamyslenim) pohodova kniha...

bookshelf
07.04.2014 4 z 5

Divím se, že tato kniha není více známá, protože je to velmi povedená dystopie. Ze začátku to bylo trochu zmatené a systém celého jejich světa byl trochu nejasný. Kniha mě začala bavit postupem stránek. A u konce mě naprosto uchvátila.

zlaticko.mucq
13.02.2014

dobrá kniha, ale klavně díky výbornému konci rozečítám další díl

deedulka
28.10.2013 5 z 5

Obávala jsem se, že to bude ponuré psychologické čtení, kniha mě však nadchla svěžím, akčním a vtipným stylem psaní. V 16 letech se ze všech obyčejných lidí stanou krásní a přestěhují se do města New Pretty Townu. Tally provádí jednu lumpárnu za druhou a nemůže se dočkat, až z ní bude také krásná, jenž navštěvuje jeden večírek za druhým. Potká však novou kamarádku, která se chystá odejít do místa, kde žijí neupravení lidé, jenž se vzbouřili proti řádu plastických operací. Kniha je napínavá a popisuje otázku krásy a "ošklivosti" v dnešní společnosti, snahu ovládat lidstvo jako poslušné ovce a každou vzpouru zapudit v zárodku. Těším se na další díly. :)

Canney
17.07.2013 4 z 5

Tak tohle bylo zajímavé čtení. Na celé knížce se mi asi nejvíc líbil svět, který Scott Westerfeld vytvořil. I Rezatci jsou dobrý nápad. Kdo jsou Rezaci? To jsme my, v podstatě jsme téměř vymřeli a proto byly zavedeny oprace - aby se nediskriminovalo a nevedli se války kvůli odlišnostem. Když jste všichni téměř stejní, tak se to ani nedá.