Oškliví

Oškliví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45646/osklivi-45646.jpg 4 259 54

Oškliví série

Každý může být úchvatně krásný, co je na tom špatného? Tally bude brzy šestnáct a už se nemůže dočkat. V jejím světě šestnácté narozeniny znamenají operaci, která člověka změní z fyzicky ošklivého na dokonale krásnou bytost, a tím jej katapultuje do ráje špičkových technologií, kde jedinou prací je nikdy nekončící zábava. Několik týdnů před narozeninami však Tally potkává novou kamarádku Shay, která si není úplně jista, jestli vůbec chce být krásná. Mnohem raději by se ocitla mimo dokonalý svět, na utajeném místě zvaném Kouř, kde žijí oškliví, kteří se rozhodli vzbouřit proti diktátu a povinnosti být krásný. Když Shay uteče a zanechá Tally zašifrovaný vzkaz s popsanou cestou do společenství, odhalí Tally odvrácenou stranu světa krásných – a není to nic pěkného. Úřady ji postaví před nejhorší volbu, jakou si dokáže představit: buď najde svoji kamarádku a vrátí se s ní zpět, a zároveň prozradí úřadům, kde se úkryt nachází, nebo nikdy nebude krásná. Její rozhodnutí jí navždy změní život…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

Uglies , 2005

DariDerek
09.07.2013 5 z 5

Překvapena a mile! :) Začátek byl pro mě takový, že jsem i přemýšlela, jestli číst nebo ne...New Pretty Town? pche :D přišlo mi to trochu mimo, ale sákryš, se to potom moc hezky rozjelo a byla jsem ráda, že jsem tu knihu neodhodila..
a od té doby, co jsem ji začala číst toužím tajně po "prkně" :D

lenča30
08.06.2013 5 z 5

Za mě super,vždy se mi líbí nový nápad a já něco podobného zatím nečetla..

Kate.S
12.03.2013 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Takto by se dala popsat kniha Oškliví. Zajímavým nápadem je ale rozdělení společnosti.Očkliví a krásní. Na začátku mi to přišlo takové divné. Hlavní hrdinka mi nebyla zase tak sympatická. Chvílemi mi přišla sobecká. Je škoda, že se příběh nevěnoval trochu více Perisovi, ale třeba bude více v druhém díle. Chvílemi jsem se i trochu nudila, protože se tam toho zase tolik neděje. Ale je to zajímavý nápad a já si ze zvědavosti přečtu pokračování.

Leusee
06.03.2013 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že mě kniha až tolik zaujme a bude mě tolik bavit. Příběh je zajímavý a napínavý. Moc se těším na další díl.

Daxie L. Jesus
05.03.2013

Hnusnej nebo Sexy? Co je to za úchylárnu?

Kituna
10.01.2013 5 z 5

kniha byla velice zajimava .. napinava . nedokazala jsem se od ni odtrhnout .. tesim az si budu moct precist druhy dil :))

Monisek.B
09.11.2012 4 z 5

Kniha mě překvapivě chytla. Líbilo se mi, jak je to napsané, děj hezky ubíhal, zajímavé postavy... prostě supr. Jen jsem ze začátku chtěla mít možnost do knihy vstoupit a Tally trošku profackovat :-)

Katrys
07.09.2012 5 z 5

O téhle knize bych se asi nedozvěděla, kdybych nenarazila na stránku www.hungergames.cz, kde jsem si přečetla recenzi na Divergenci a Oškliví. Od knihy jsem se vůbec nedokázala odtrhnout a přečetla jsem jí za dva dny. A velmi se také těším na filmové zpracování. Doufám, že další tři díly budou taky tak dobré.

TessDragon
05.08.2012 5 z 5

Kniha se mi mi moc líbila. Rozhodně byla originální. Na světě jsou oškliví a krásní oddělení řekou a v den svých 16 se každý ošklivý změní v dokonalou bytost bez chyb. Ale před operací potká Tally Shay, která se nechce stát krásnou, ale utéct do města Kouř, města ošklivých. Tally jí z donucení půjde najít a změní názor. Rozhodně jsem si oblíbila Davida. Konec jsem rozhodně nečekala a už se těším na pokračování.

honajz
05.07.2012 5 z 5

Vytříbeně a inteligentně napsané, nejen pro holky. Pod jako kdyby povrchním tématem (současný kult krásy a mládí a jeho možné důsledky) se ale skrývá spousta dalších filozofických myšlenek, i když někdy jen v náznacích. Příjemné překvapení.

netty.vanity
22.03.2012

Nedovolím si hodnotit, protože jsem nepřečetla víc jak padesát stránek. Ale i to stačilo k tomu, aby mě to vůbec nezaujalo. Začátek knihy by čtenáře měl pohltit, vtáhnout do příběhu a navnadit na příběh, tady se to neděje. Rozesmály mě naprosto strašné názvy měst-"New Pretty Town"a "Uglyville"-autor má zřejmě "velkou"představivost.Myšlenku to má zajímavou,tedy tu,že v dnešním světě každý každého soudí podle vzhledu,na druhou stranu je to určitě lepší,než abychom byli všichni stejní.No,stručně a jasně to má děsně nevyužitý potenciál..

johisa
05.03.2012 1 z 5

Tak v téhle knize jsem se dostala až do strany 70 a poté jsem ji odložila. Neříkám že tahle knížka je blobost, ale velmi jsem se u ni nudila. 3x jsem u toho usla. Nijak mě tedy nezaujala.

Hanyuu-hime
24.07.2011 3 z 5

Pohodová kniha, která neurazí. Avšak myslím si, že kdybych to četla tak v 15, určitě by se mi to líbilo mnohem víc.
Další díly si určitě přečtu, má to zajímavý námět, ale nijak výrazně mě to neohromilo. Na 4 hvězdy to nemá, 3 se mi zdají málo, ale půlky dávat nemůžu, tak podle mého názoru - hodně silné 3 hvězdy.

Strixy
03.07.2011 4 z 5

Úžasná posapokaliptická psychologická kniha. Ačkoliv jsem se do čtení pouštěla poněkud s obavami, musím říct, že mě kniha mile překvapila