Osada Havranů

Je to příběh z mladší doby kamenné, popisující život kmene Havranů. Hlavní postavy: Havranpírko, Černý Havran, Kňučák, Veveřice, Dráp, Sokolí oko a Divous.

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/904/osada-havranu-C00-904.jpg 4.1372
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

jarabr

Chuťovka na jedno odpoledne. Přestože je to fikce, člověk má pocit jakoby byl u Vltavy 5000 let př. n. l. a tak jak je to popsané se to mohlo stát. Pan Štorch to prostě uměl napsat.

martenz

Vzhledem k tomu, že jsem zatím od Eduarda Štorcha nic nečetl, jsem nevěděl, jak se mi jeho styl bude líbit. A musím říct, že se mně kniha líbila velmi. Krátký, ale zato velice zajímavý příběh, který dává nahlédnout čtenáři do syrové reality obyčejného života obyčejných lidí tehdejší doby. A nemůžu nezmínit krásné ilustrace Zdeňka Buriana, které jistě přidávají na atraktivitě knihy.

Hau-hau!

Hannelle
12.12.2016

Do osady Havranů přináší rozbouřená řeka nového člena - malého chlapce Havranpírka. Život nemá jednoduchý, zažívá mnoho ústrků, ale přesto si svými činy a čestným jednáním dokáže vydobít své místo mezi Havrany. Opět nádherná knížka, Eduard Štorch byl prostě PAN spisovatel. Fantastické jsou i ilustrace p. Buriana, vyjímečný talent - smekám.

haki34
20.11.2016

Oblibene pribehy meho detstvi kdy jsem hltala cokoliv o zivote lovcu mamutu.

lump23
08.11.2016

Milá a dobře mě čitelná knižka i když trošku krátká.Rád si ji vždy znovu přečtu.

Fantýna
15.07.2016

Touto knihou jsem se dostala k ostatním knih od Eduarda Štorcha. Příběh Havranpírka a ostatních mě hodně uchvátil.

sarahmoon
20.03.2016

Dávno tomu co jsem jako malá četla v povinné četbě Lovci mamutů. A byla jsem nadšená. Teď se mi do rukou dostala Osada havranů a nadšená jsem stejně... Ráda si čtu příběhy z této doby a pan Štorch je umí napsat vážně skvěle... Teď ještě ten film ;)

kalache
10.12.2015

...myslím si,že Eduard Štorch je náš národní poklad...

marcela6183
07.07.2015

Moc ráda bych sehnala někdy někde nějaké staší vydání s ilustracemi Zdenka Buriana. Jedno jsme měli ve škole. A tak si pamatuju i tuhle knihu - ze druhé třídy z hodin čtení. Jako nečetlo se to lehko. Ale byl tam boj, bylo tam dobrodružství. Viděla jsem ten neuvěřitelný příběh, byla jsem Veveřice a děsně mě to bavilo. Pro mne nejlepší z volně napsané trilogie. Jsem opravdu příznivcem Štorcha. Trilogii jsem četla pozpátku a taky to šlo. Dokonce asi víc, než normálně. Protože to pro mne mělo stoupající tendenci.
Sice mi jako nej zůstává Hrdina Nik (=jak se zamilovat do knižního hrdiny), ale tohle taky stojí za ty čtyři!

Market = )
19.08.2014

Je to už dávno, co jsem to četla, ale vážně se mi to moc líbilo. Jak vykreslení doby (včetně třeba vaření a vycucávání morku z kostí, to mi museli tehdy rodiče vysvětlit :-) ) tak (dobrodružná a hezky pádná) dějová linie. Za mě od Štorcha nejlepší :-).

Amiran
11.08.2014

Očekávala jsem nudný příběh složený ze slov, které ani nebudu znát... Ale velmi mile mě překvapila. K mému údivu mě děj naprosto vtáhl do sebe. Ke konci jsem byla smutná, že dočítám poslední stránky. Určitě to mohlo být depší nebo by mohlo být alespoň pokračování. =) Eduarda Štorcha jsem zatím ještě nikdy nečetla, ale tohle je dobrý start a vyhledám si od něj další knížky. Osada Havranů je základ, který by si mohl přečíst každý... =)

matesatan
23.05.2014

zajímavá kniha mám štorcha moc rád líbí se mi ty příběhy moc se mi libí i to že nekterý knihy na sebe volně navazujou

SiuxBeast
17.04.2014

Těžká klasika od p. Štorcha, čtu ji moc rád

Ladys
13.04.2014

Když jsem to četl poprvé, tak mi vadilo, že děj je jiný, než ve filmu. Ale dnes je to základ knih, co chystám pro děti, protože je to prostě dobrý

Verrrunka
07.04.2014

Četla jsem jen ze zvědavosti… pravěk mě moc nebere, ale rozhodně to není špatné čtení.

adelajonakova
27.12.2013

Knížku jsem viděla pouze zfilmovanou. Ale Štorcha, jako spisovatele mám moc ráda. :) Tak zvažuji, že si Osadu, jednou přečtu. :)

puplik
12.09.2013

Štorch je prostě klasika :) každý by měl alespoň nějakou knihu přečíst

miseb
09.07.2013

Od Štorcha mám všechny knížky, ke všem se vracím. Jenom tahle mě moc nezaujala.

Sarah01
02.04.2013

Jedna z nejlepších štorchovek, zaujímá čestné místo v mojí knihovně.
Film mě taktéž tolik nezaujal a zvlášť další pokračování byla o ničem.

Alix
30.03.2013

Pro mne je to krásná kniha, u které jsem mohla popustit uzdu fantazii a představám, jaký byl život pravěkých lovců i celých rodů. Panu Štorchovi jako vypravěči a panu Burianovi jako ilustrátorovi jsem za to velice vděčná, neboť bez nich by má fantazie mohla jen tápat.

Film se mi nelíbí, beru ho na milost jen díky panu Bartoškovi, který zde pobíhá oděn do kůží a je opravdu kouzelný.

gabrimi
30.03.2013

Tato kniha mne nezaujala. Asi proto, že jsem nejprve jako malá viděla filmové zpracování, které mě nenadchlo. Možná, kdybych se k ní dnes vrátila, psala bych tu něco jiného, ale to asi neudělám.

terkas2001
11.03.2013

Četli jsme tuto knihu ve škole. Vůbec mě nezaujala...

delif
21.02.2013

Asi první kniha kterou jsem v životě přečetl. Tož jaké asi může být hodnocení, když sem pak chvíli nato zhltnul lovce mamutů a Štorch se stal mým nejoblíbenější spisovatelem dětství.

petka-2007
22.01.2013

Jedna z knih mého mládí - líbila se mi

Selinute
18.11.2012

Četli jsme si ji kdysi ve škole. Vzpomínám, byla to moc pěkná knížka.

vincek1
07.10.2012

Oblíbený autor, oblíbené knihy. Nic víc se ani napsat nedá.

Moňula7
14.05.2012

Jedním slovem Krásná kniha

reykjavik
25.03.2012

Fascinující příběh, který jsou tak reálné a přesto tolik vzdálené od dnešní doby...

HTO
25.02.2012

Jedna z nejlepších Štorchových knih, hutná a poetická – kde už dnes uslyšíte slova jako sachem nebo pobratim, o kráse havranů (a přechodníků a jména Kňučák) nemluvě, s výborným dějem, písněmi i atmosférou. A máloco v dobrodružné literatuře se vyrovná síle těch tří v závěru náhle vykřiknutých slov: „Dám deset krav!“

meda.96
29.01.2011

Velice zajímavá kniha i film o životě a zvycích v době kamenné.