Orel mezi vlky

Orel mezi vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533925/bmid_orel-mezi-vlky-65eaf80b0bc3e.png 4 300 300

Orel série

Orel mezi vlky - audiokniha obsahuje čtvrtý díl oblíbené série historického románu. Autor Simon Scarrow. Čte Marek Holý. Režie, hudba a mistr zvuku: Miloš Vrána. Quintus Licinius Cato #4 V létě roku 44 hrozí spojeneckému kmenu Atreabatů povstání. Hlavní hrdinové románu, dva centurioni Macro a Cato, dostávají za úkol zajistit nové vojsko a vycvičit dobrovolníky ze svého kmene. To vše proto, aby dokázali ochránit svého krále. K tomu všemu musí s hrstkou nevycvičených rekrutů najít a zničit vychytralého protivníka. Podaří se jim splnit úkol a přežít jak v boji, tak ve spletitých sítích intrikánů?... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Bookmedia

The Eagle and the Wolves , 2003

Interpreti: Marek Holý

Smardik17
27.06.2018 5 z 5

,, Vypadáš příšerně. Kde ses flákal celej den?" :-D
Macro je boží, dává knize úplně jiný rozměr. Další parádní příběh, pokud si myslíte, že tato série půjde jako u jiných sérií kvalitou dolů. Tak vás musím zklamat, jelikož jde kvalitou nahoru.

astroweb
15.05.2018 4 z 5

Standardní autor, období antiky mám rád, už čtvrtá kniha z této série.

francouz
25.02.2018 5 z 5

Pro mě druhé zastavení v dobách kdy se řím snažil ovládnout celý tehdy známý svět. A musím říci, že autor je velmi zručný vypravěč, který tentokrát okořenil příběh našich dvou hrdinů o mocenské půtky, okořeněné hrou na vlatenectví a zradu.
Ano naši dva centurioni to tentokrát měli ztížené o postavu, která intrikuje na každém kroku, prostě politik, který se dere na výsluní za každou cenu a kouká hlavně na svůj prospěch, že je Vám to povědomé, no raději nebudu dále rozvádět.
A za touto mocenskou hrou, je zde opět příběh o kamarádství, odvaze a smyslu pro povinnost, která bohužel většině již něco jenom připomíná na papíře. Děj se krásně ubírá k očekávanému finále, takže za mě to byla pěkná oddechovka.

Vlk.kh
31.12.2017 4 z 5

Nemohu říci, že je to špatné, je to příjemná oddychovka zasazená do pro mě nesmírně zajímavého historického období. Jen jsem asi udělal tu chybu, že jsem všechny čtyři první svazky přečetl po sobě a asi jsem se "předávkoval", protože jsem při tom začal lehce zívat. Ale to bude asi tím, že když se člověk takto zahltí, tak mu to začne připadat na jedno brdo, ač se zápletky v nednotlivých knihách odlišují. Mám doma ještě pátý díl, který si přečtu až s odstupem. Ale rozhodně se nebudu prokousávat celou sérií, protože co jsem tady koukal, autor toho vychrlil ohromné množství. Jsem skeptický k tomu, že by po celou řadu udržel laťku tak vysoko, aby mě to bavilo, protože jak jsem psal výše, to mé nadšení z příběhů postupně upadá. I tak dávám čtyři z pěti.

klokan.1905
20.04.2017 5 z 5

Orel mezi vlky
Již čtvrté pokračování ze série Cato nás v roce 44 našeho letopočtu zavádí do Callevy, kde centurioni Cato a Macro dostávají za úkol vycvičit z kmene Atrebatů dobrovolníky. V první polovině knihy je trošku více politiky, ale to tak nějak k Římu zkrátka patří... Druhá polovina knihy byla, alespoň pro mě, parádní jízda...
Tady není nad čím váhat, za pět hvězdiček.

Boby17
19.03.2017 4 z 5

Dobré pokračování série Macrona a Cata, jen těch politických pletich tam na můj vkus bylo (na úkor bojových akcí) až příliš.

lump23
04.04.2016 3 z 5

Kniha se mi moc libila.Ze začatku jsem mel trochu problemy se do ni začist,ale postupem doby to bylo lepsi a lepsi až jsem ji prečetl skoro jednim dechem. Pekny dil o Plautiovi a Caratacovi.Jake svadeli bitvy a jejich taktice.Zkratka DOBRE....

kalache
07.10.2015 3 z 5

...politika je fuj...

ferda
17.04.2015 3 z 5

V tomto díle hlavní hrdinové sice víc kují pikle jak válčí, ale i tak je to dobrý.

Harold
05.01.2015 3 z 5

Tak nevím, tento díl mě příliš neoslovil. Musel jsem ho i na nějakou dobu odložit, protože po zajímavém začátku přišel dost nudný prostředek - ano, byly tam mnohé intriky, ale na můj vkus byly příliš zdlouhavé. Dodnes jsem nepřišel na chuť autorovým obratům s "probodávajícími" pohledy.
Každopádně se chystám na další díl, a doufám že bude lepší.

dusan122
13.11.2014 4 z 5

Dobré.Kdo má rád tento žánr opět nebude zklamán.

braunerova
31.08.2014 4 z 5

Další výborný díl o římských legionářích, mluvících jako seržanti britské armády. Tentokrát méně bojů, více intrik a diplomacie. Autor má slušné znalosti týkající se organizace a taktiky římské armády v době invaze do Británie.

flanker.27
07.08.2014 4 z 5

Asi poprvé dává autor větší prostor zákulisí a zákulisním hrátkám, než samotnému boji a životu legionáře.

Edana
04.08.2014 3 z 5

Musím uznat, že tohle byl asi skutečně zatím nejlepší díl série. Napínavé, četlo se jedním dechem. Ale pořád to má svoje mouchy.... Nechápu například, proč při každé příležitosti musí Macro připomínat, že mladší Cato má lepší zrak... léčka, kterou přípravili Durotrigové, byla tak průhledná, že by si dal bacha i začátečník a ne tak ještě zkušený centurion po šestnácti letech v armádě... To by to ty legie fakt asi daleko nedotáhly. A hlášky typu "není čas teď přemýšlet nad motivy a neschopností nepřítele, čas bude až po bitvě" mi přijdou taky trošku podivné - po bitvě už může být na nějaké přemýšlení pozdě. Ale co se dá dělat, Macro a Cato mi svým způsobem přirostli k srdci (zatímco Vespasianus je stále méně sympatický), takže vzhůru za dalším dobrodružstvím!

vojta.vasek
26.09.2013 5 z 5

Přečetl jsem zatím sedm knih z této série a musím zpětně uznat, že tento 4. díl byl pro mě nejpovedenějším... ostatní díly hodnoceny 5/5 tento 8/5.

kryspin66
22.09.2013 4 z 5

Příběhy legionářů jsou vkusně a nenásilně předkládány pro čtenáře. Vcelku jsem se sžil s Catonem a těším se na další díl série.

Stanley81
12.08.2013 5 z 5

Výborný díl navazující na předchozí a neztrácející nic ze své čtivosti.

Zdenda20
11.07.2013 3 z 5

Tato kniha je podle mého pohledu nejvíc čtivá, od toho autora co jsem dosud čet. Hezky popsané vztahy mezi vojáky včetně popisu výcviku tamních vojáků na legionáře.Doporučuji všem co mají rádi knihy o Řimanech.

čef
30.09.2012 5 z 5

Napínavé až do konce. Těžko mohu něco přidat ke chvále předchozích dílů. Kritizovat není podle mne co.