Orel mezi vlky přehled

Orel mezi vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533925/bmid_orel-mezi-vlky-65eaf80b0bc3e.png 4 300 300

Orel série

Orel mezi vlky - audiokniha obsahuje čtvrtý díl oblíbené série historického románu. Autor Simon Scarrow. Čte Marek Holý. Režie, hudba a mistr zvuku: Miloš Vrána. Quintus Licinius Cato #4 V létě roku 44 hrozí spojeneckému kmenu Atreabatů povstání. Hlavní hrdinové románu, dva centurioni Macro a Cato, dostávají za úkol zajistit nové vojsko a vycvičit dobrovolníky ze svého kmene. To vše proto, aby dokázali ochránit svého krále. K tomu všemu musí s hrstkou nevycvičených rekrutů najít a zničit vychytralého protivníka. Podaří se jim splnit úkol a přežít jak v boji, tak ve spletitých sítích intrikánů?... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Bookmedia

The Eagle and the Wolves , 2003

Interpreti: Marek Holý

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Orel mezi vlky. Přihlašte se a napište ho.

špulo
16.10.2023 4 z 5

Poctivo namiešané historické dobrodružstvo. Hlavní hrdinovia síce naberajú trochu supermanské schopnosti, ale sú mi diel od dielu sympatickejší a ja im to prajem. Treba si byť vedomý toho, že autor sa nesnaží o poctivú historickú fresku, ale chce sa baviť a chce baviť aj nás. Zatiaľ mu to celkom vychádza ;)).

Mystifica
05.04.2023 4 z 5

S dílem jsem byl opět spokojená. Vypadalo to realisticky, nebyla nouze o napětí a archetypy v postavách :). Akorát poměrně smutný konec, ale aspoň to vypadá realističtěji...

LiberX
19.12.2022 3 z 5

Za předchozími díly výrazně pokulhává. Ohraný příběh s minimem invence nezachrání ani kulisy starého Říma. Nejen zkušení čtenáři bohužel rychle poznají, jak jsou karty rozdány, kdo podvádí a kdo schovává trumfy. Neslavně to bohužel dopadlo i s popisem bojů a šarvátek, které mají blíž k Zabíječi od Williama Kinga, než Poslednímu království od Bernada Cornwella. Přesto jako celek kniha funguje a posouvá příběh dál.
...
K čemu jsou nám ideály? Brání mužům vidět, jaké zlo páchají. Kolik tisíc našich lidí jsi ochotný obětovat pro svůj ideál?

Můj ideál? Nevíš snad, že ho sdílejí i ostatní?

Kdo? Kdo ho sdílí?

Můj lid. Nevěříš mi? Zeptej se našich lidí. Vyzývám tě, abychom je oba oslovili a zjistili, co si myslí.

Ne, dobře víš, že to nejde. Starý muž by bezpochyby nedokázal působit stejně přesvědčivě jako odhodlaný mladík. Lidem se nelíbí, když někdo působí jako důkaz smrtelnosti. Chtějí slyšet z mladistvých rtů, že jejich sny dojdou naplnění. Tvůj hlas by působil pronikavě a zřetelně. Vykreslil bys jim jednoduchý svět. Příliš jednoduchý. Jak bych s tebou mohl soutěžit, když mě tíží vědomí pravé podstaty světa? Vnutil bys jim nebezpečný sen. Já jim můžu sdělit jen nepříjemnou pravdu

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Orel mezi vlky v seznamech

v Právě čtených3x