Opravdové zločiny

Opravdové zločiny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495304/bmid_opravdove-zlociny-F85-495304.jpg 4 396 104

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát. Opravdové zločiny získaly v roce 2021 cenu Autorský podcast roku 2020.... celý text

veverrka11
11.09.2021

Ke stejnojmennému podcastu jsem se dostala náhodou o prázdninách. Za tu dobu se stal mým věrným společníkem na cestách vlakem, proto ani mě nemohla kniha minout.
Autorka v ní popisuje zákulisí opravdových kriminálních případů. Jednotlivé příběhy jsou sepsány srozumitelně, zpravidla tak, jak šly události za sebou. Jediné, co bych knize mohla vytknout je, že tam není žádný příběh z ČR, ale třeba si je autorka šetří do druhého dílu.

rajcatko
02.09.2021 5 z 5

Lucka má na slova prostě talent. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a nebylo to jenom díky zajímavému tématu, ale právě i díky stylu, jakým je napsaná. Ta holka to fakt umí a já si dokážu představit, že pokud by někdy v budoucnu napsala vlastní dílo, byla by to bomba!

klaraj093
31.08.2021 4 z 5

Podcast jsem ještě neslyšela, kniha mě bavila, rychle ubíhala a dozvěděla jsem se další nové informace. Za mě super.

eva3992
29.08.2021 4 z 5

Že už jste tento název někde slyšeli? Určitě ano! Podcast Opravdové zločiny zná mnoho z nás. Jeho moderátorka a spoluzakladatelka připravila do knihy ty nejzajímavější světové zločiny.

Tato kniha Vám opravdu nedá spát. Budete kroutit hlavou nad krutostí některých vrahů, nad jejich důmyslností anebo naopak nad jejich pohodou, s jakou dokázali zabíjet.

V knize najdete téměř 40 nejzásadnějších světových zločinů, a ještě jako bonus 3 rozhovory s lidmi ze světa kriminalistiky.
Příběhy jsou napsány přehledně, jasně a poutavě. Do některých se ponoříte, že nevnímáte ani okolí. Někdy jsou také doplněny fotografií samotného zločince, oběti nebo třeba místa zločinu.

Knihu můžete zhltnout najednou, jako třeba já, anebo si ji můžete dávkovat postupně. Tím, že jednotlivé příběhy na sebe nenavazují, jí můžete otevřít kdekoliv a začít číst. Nejen obsahově, ale i graficky se mi knížka moc líbila.

Pro fanoušky podcastu je tato knížka musthave, ale věřím, že i jinde si kniha své fanoušky najde.