Opona

Opona https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24496/opona-24496.jpg 5 541 541

buschka
10.08.2014 5 z 5

Originální zakončení. Jen velká škoda, že to byl poslední případ Poirota,

Sahalea
02.07.2014 5 z 5

Geniální zakončení

markétka2002
07.03.2014 5 z 5

škoda že už neni, ale nekdy to muselo zkončit.

VČJKR
19.02.2014 3 z 5

Upřímně, docela zklamání. Od posledního případu Hercula Poirota jsem čekala mnohem víc...

Jíťa
14.02.2014 5 z 5

Bezkonkurenční závěr života jednoho z nejlepších detektivů v literárním světě. Opona nejen že v mnoha náznacích varuje před přílišnou důvěřivostí a ovlivnováním lidí, nebezpečnými myšlenkami, jež vedly k hrůzám, které si dnes možná ani neumíme představit, ale hlavně ukazuje Poirota jako člověka, který ke konci přehodnocuje své názory a životní postoje, které ho provázely celou kariérou. Rozhodnutí dilematu, zda se zachovat dle vlastního svědomí či dle společenských konvencí, přichází neočekávaně a proti všem zvyklostem, které předpokládáme. Proto je tato kniha velkou výjimkou mezi všemi Poirotovými příběhy a v návaznosti na celou sérii působí velmi sugestivně. Velké díky Agathě Christie za toto dílo. Budu si ho dlouho pamatovat.

markétka2002
09.02.2014 5 z 5

Vážený pane Poirote děkuji za nádherné prožití báječných 4měsíců.Pozdravujte Artura Hastingse a Agathu a paní Oliverovou a slečnu Marplovou a Parer Pyna a pana Quinna.Au revoir Monsieour Poirot.

bukiet
16.01.2014 5 z 5

Vážený pane Poirote,
dovolte mi, abych Vám poděkoval za krásné čtyři měsíce, které jsme spolu strávili u Vašich případů. Probrali jsme je spolu pěkně popořadě od případu ve Stylesu roku 1916 až po závěrečný ve Stylesu roku 1975 (1940) a bylo velmi zábavné vnímat odlišnosti chronologie literární od chronologie televizní, v níž Vás tak mistrně zastoupil pan David Suchet. Ani jednou jste mne nenudil, snad s výjimkou Velké čtyřky, ale chápu, že Vaše tvůrkyně Agatha měla tehdy slabou chvilku a jiné problémy. Tak tedy adieu a pozdravujte Hastingse, Ariadnu, Jappa, slečnu Lemonovou, George a Agathu.
Recevez, Monsieur , mes salutations.

keri.H
11.12.2013 5 z 5

Tato kniha je oprvadu úžasná. Velice mě zaujala. Dostala jsem se k ní náhodou a jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla. :) Ale jelikož jsem četla hodně případů Hercula Poirota, kterého jsem si hodně oblíbila, tak mi při čtení této knihy bylo velice smutno.

Thanyss
25.06.2013 5 z 5

Naprosto úžasné a originální ukončení Poirotových pátrání.
Celou dobu jsem se snažila rozmotat další záhadu ve Styles, aby se ukázalo, že jsem naprosto mimo. Skvělá detektivka.

kattyV
19.02.2013 5 z 5

Poirot už je starý a nemocný, ale myslí mu to pořád ještě výborně. I konec je výborný, i když se s ním člověk musí trochu vyrovnávat... No jo, co s tím naděláme, když je to poslední případ, že?

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Výborná, vynikající, vyjimečná.

Christo
09.08.2012 3 z 5

Moje první a v řadě poslední detektivka Hercula Poirota. Výborná detektivka, jen škoda, že jsem začal od konce.

Budly
19.05.2012 5 z 5

Najlepšia z jej kníh, ktoré som čítala. Agatha Christie je majsterkou detektívneho žánru, čo nám opäť dokazuje aj pri tejto knihe. Nechápem, prečo to tak málo ľudí čítalo. Veď haló - posledný prípad Hercula Poirota, toho slávneho detektíva s vykrútenými fúzikmi a svojskou hlavou. Môžem úprimne povedať, že to nie je len jedna z najlepších kníh od nej, ale kníh celkovo.

dzejnyka
30.11.-0001 4 z 5

Kniha bola napísaná už v roku 1940 a pôvodne mala vyjsť až po smrti Agathy Christie, no autorka zmenila názor a tak bola (s veľkým úspechom) publikovaná "už" v r. 1975.
Odsun uverejnenia posledného prípadu umožnil vznik ďalším skvelým "herculovkám", čomu sa osobne veľmi teším.