Opona

Opona https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24496/opona-24496.jpg 5 541 541

Jiparis
13.06.2021 4 z 5

Tradiční detektivka Agathy Christie s netradičním koncem. Hodně prostoru je věnováno vztahu kapitána Hastingse s dcerou. Zápletka je zajímavá.

Hani77
30.05.2021 4 z 5

Jiná díla se mi líbila víc, proto ubírám jednu hvězdičku. O vrahovi jsem měla jasno skoro po celou knihu, ale opět jsem byla na hony vzdálená pravdě. Ale tentokrát takový rozpačitý pocit z toho rozuzlení.

Jirok
26.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Nemyslím si, že je konec napsán moc dobře. Porážka Poirota, proč? Myslím, že mnohem lepší by bylo nějaké extra-velké vítězství

P.S.: Pro znalce Hercula: Je tohle první kniha vyprávěna Hastingsem?

Rawen616
15.04.2021 4 z 5

Velké finále velkého detektiva. I když jde vlastně spíš o hodně komorní záležitost s pár postavami na jednom místě, musí se nechat, že Poirotův finální šachmat je opravdu dobrý a jak se čtenáři tak i s hlavním padouchem solidně vydrbal, byť za vysokou cenu. Napsat cokoliv víc by byl už velký spoiler. Škoda jen, že Agatha píše poněkud chladně a s odstupem, trocha toho patosu a více emocí by zrovna tomuhle příběhu rozhodně neuškodilo. Zvlášť když je to naposledy.

jenda88
07.02.2021 5 z 5

Souhlasím s komentářem od 85098211, bylo to po celou dobu velmi napínavé. Dokonce bych řekl, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem četl. A ke všemu konec byl hodně napínavý. Podle mě Agatha Christie byla a pořád je jedna z nejlepších spisovatelek všech dob.

Kontryhelka
30.12.2020 5 z 5

Smutné loučení s velkým Herculem. Trochu jinak pojaté, ale pořád stejně dobré, Až na ten konec, ach jo.

rencovav
19.12.2020 5 z 5

Jak mohla být Agatha TAKHLE dokonalá? Ne, fakt jsem to nečekala. Věděla jsem, že je to poslední díl s Poirotem, takže to musí být něco extra, ale TAKHLE extra? Wow, smekám. Opona je jeden z mála dílů, na které jsem se nedívala v seriálové podobě, protože... já vlastně ani nevím. A do toho úžasný Jaromír Meduna. A kapitán Hastings. Ach, brzy se zase do nějakého musím pustit. ♥

Ava365
15.12.2020 4 z 5

Od Agathy dávám přednost jiným titulům. Tato kniha mě ani neurazila, ani nenadchla.

Vesmich
30.11.2020 5 z 5

Přišlo mi, že od A.CH. je nejtemnější a nejdrsnější Vražda v Orient Expresu, ovšem Opona to překonala. Od časů, kdy se svěží uprchlík z okupované Belgie napěchovaný zuřivými šedými buňkami, elánem a raketovým pohonem, octnul na zámku Styles poprvé, uteklo už hodně vody. Je tu zas a loví zločince jinak, ale pořád stejně nesmiřitelně. Drsný příběh.

LucinkaPevensi
17.09.2020 5 z 5

Tak Poirot to opět (a naposledy) dokázal. I když jinak než byste si asi představovali.
Je to nádherné, čtivé, smutné a geniální.
Díky, Agatho!

Kuža007
24.07.2020 5 z 5

Opona je sice Posledním případem Hercula Poirota, ale zároveň je to i případ nejsmutnější a nejděsivější. Poprvé tu máme u Agathy Christie vraha, kterého nemá Hercule Poirot šanci dostat na šibenici. Má tu jednoho ze svých nejtěžších protivníků - psychologického vraha. Je to také jedna z mála knih, kdy autorka sází hlavně na nostalgii čtenářů. A daří se jí to. Rozhovory Hercula Poirota a kapitána Hastingse jsou dokonalé a svým způsobem i dojemné. Případ sice není složité rozluštit, ale je krásné ho číst. Musím připomenout i herkulovský výkon Davida Sucheta ve filmové verzi tohoto případu. Poirotův skon zahrál skvěle. Jedna z mých nejoblíbenějších poirotovek.

bleska
06.07.2020 3 z 5

Kapitán Hastings, mon ami, mě v tomto posledním Poirotově výstupu hodně pobavil. Myslím, že Lady Agatha se u toho taktéž bavila, nepochybně.

Mateo67
07.06.2020 4 z 5

Promyšlené, originální, matoucí, překvapivé. Věřím, že i ten, kdo toho má přečteno s Poirotem dost a dost, neodhalí vraha včas. A kterého vlastně? Agatha zde není troškař a jednotlivé postavy se s tím taky nemazlí. Téměř nikdo není takový, jaký se jeví, téměř všichni mají své tajemství a cíl, za kterým míří. I přes mrtvoly.

Anna27
17.04.2020 5 z 5

Agatha má promyšlené detektivky. Nikdy bych nevěřila, že mě takto budou bavit. Zajímavé postavy, osudy, situace. Určitě doporučuji a už se těším až uvidím některou z Agathiných příběhů jako divadelní hru. :)

Malýmedvěd
08.03.2020 4 z 5

No, no, no ...
Tohle je hodně jiné než jiní Poirotové. Ale je to pořád výborná Agata Ch. Hezká detektivka, pohodové čtení, spousta prohřešků proti "dobré detektivce" ale výborné oddechové čtení.

kvnhvta
29.01.2020 3 z 5

Na můj vkus tam bylo málo Poirota a moc kapitána Hastingse, jehož myšlenkové pochody mi občas daly zabrat. Ale doposlouchal jsem a to se počítá (y)

pajuu
19.10.2019 4 z 5

Posledni pripad Hecula Poirota, kde nas detektiv a jeho sede bunky hraji dulezitou roli az do uplneho konce. Trochu jiny zpusob vrazdeni i vysetrovani, nez jsme zvykli.

laepus
10.10.2019 5 z 5

(SPOILER) Jako u každého Poirota - baví mě číst si knihy poté, když dokonale nazpaměť znám filmovou verzi - nejinak tomu bylo i tady a opět to byla nádherná zábava. I když pochopitelně v tomto případu přichází Jan závěr i nutný smutek a melancholie. Myslím, že neprozradím nic supertajného, když uvedu, že na konci Poirot umírá... Vraha si však pochopitelně nechám pro sebe. Je to drsný souboj s dokonalým (ne)zločincem, který musí nemocný a starý Hercule zvládnout. Krásné byly narážky na dřívější notoricky známé případy či místa, o kterých někdy byla zmínka. Pokud si někdy budu chtít přečíst poněkolikáté nějakou poirotovku, tak kromě Vraždy v Orient Expresu to určitě bude právě Opona.

PPardinio
11.08.2019 5 z 5

(SPOILER) Další výborný počin od A.Christie. Zápletka byla pro mě v tomto případě nerozluštitelná až do posledních stránek, kdy vše dotáhne k dokonalosti dopis od H.Poirota, jenž zvládl vyřešit dokonalé zločiny vražd svým sebeobětováním.

petulkaaaaaa
07.08.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, jakožto poslední příběh s Herculem Poirotem jsem si ji poměrně dlouho šetřila. Oproti ostatním detektivkám s tímto brilantním detektivem je řešení případu trochu rozdílné, přesto nepostrádá nic z geniality Agathy Christie. Pokud jste milovníky děl Agathy Christie, potažmo Hercula Poirota, doporučuji tuto knihu nechat až jako jednu z posledních, protože vedle skvělé detektivní zápletky se jedná i o dojemné loučení se stárnoucím detektivem.