Štvrtá opica

Štvrtá opica
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521556/bmid_stvrta-opica-5BL-521556.jpg 5 1587 1587

Sam Porter série

Je to zabijak s pokriveným videním sveta a s absolútnou absenciou súcitu. Detektív Sam Porter ho prenasleduje dlhých päť rokov a po celý ten čas od neho dostáva balíčky s desivým obsahom. Každá doručená zásielka obsahuje časť tela zavraždenej obete. Teraz však došlo k významnému zvratu v pátraní: Porterovi sa dostal do rúk vrahov denník. Podarí sa mu zo šialencových zápiskov vydedukovať jeho osobnosť?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The Fourth Monkey , 2017

lalela
03.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak poutavou knížku, tak skvělý thriller. Nemohla jsem se dočkat, až zase budu moci číst. Strašně mě to pohltilo. Tuto knížku rozhodně doporučuju a dávám plný počet hvězd

lucakuca
03.01.2022 5 z 5

Ptáci ustali v letu. Psi ustali v štěku. Tráva přestala růst a já přestala dýchat!
Joooooooooooooooooooooooo!!!!

Satalin
02.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Nešlo se odpoutat. Děj má švih a spád, postavy jsou sympatické a prokreslené. Rozdělení na 4 linky (hlavní hrdina, jeho pomocníci, oběť a pachatel) se osvědčilo. Každá linka byla napínavá sama o sobě. Také rekapitulace z jejich flipchartu je skvělý nápad. Ihned jdu na další díl.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu.

Parádní detektivka. Nejvíc mě bavily deníkové zápisky, ty byly opravdu krásně zvrácené, to musím ocenit :)) Už mám v knihovně objednanou Pátou oběť a jsem moc zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Joyce24
15.12.2021 5 z 5

Tak to tedy bylo něco. Místy dost zvrácené a přesto nešlo se od knihy odtrhnout. Děj plynul jako voda a stále v něm docházelo k nečekaným zvratům. Nemůžu jinak, než se pustit do dalšího dilu.

janina66
09.12.2021 5 z 5

Drsná, napínavá a velice čtivá kniha. Nemohla jsem ji odložit. Pachatel je zvrácený pošuk.
Ale kniha je návyková, takže se těším na pokračování.

ArwenAragorn
05.12.2021 5 z 5

85%
...Jsem zloděj, vrah a únosce. Zabíjel jsem pro zábavu. Zabíjel jsem z nutnosti. Zabíjel jsem z nenávisti. Zabíjel jsem jednoduše proto, abych uspokojil potřebu, která ve mně postupem času rostla čím dál víc. Byla jako hlad, který se dal utišit jen krví a písní z hrdla mučeného člověka.

Parádní kousek! Přečetla jsem si thriller znovu, protože mám před sebou další dva díly a moji oblíbení čtenáři tady na databázi upozorňovali na to, že je dobré číst knihy těsně po sobě. Stejně jsem si tuto už moc nepamatovala. Fascinující je deník Opičího vraha, ale i události kolem Opičího vraha v současnosti. Příběh je krásně čtivý a napínavý, i když docela brutální. Sam Porter a ostatní vyšetřovatelé jsou mi sympatičtí. V tomto díle je jejich hlavním cílem kromě dopadnutí Opičího vraha zachránit jeho poslední unesenou oběť. A moc se mi v závěru líbil dárek, který věnoval Opičí vrah Samu Porterovi.
Určitě knížku znovu doporučím.

Mája777
29.11.2021 5 z 5

Opět kniha, která mi delší dobu ležela na poličce. A ano, tohle bylo pro mě to pravé. Chytila a nepustila. Přečtena za dvě odpoledne. A hned jdu číst druhý díl.
Určitě doporučuji. a dávám plný počet hvězdiček.
(28. 11. 21 - 27 395 - 69)

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

No tak tohle bylo super. Knížka vás vtáhne do děje a nepustí. Za mě 5*. Doporučuji

knihyKeMne
28.10.2021 5 z 5

Hustý! Připomínala mi "Já, poutník" jak strukturou, tak napětím, čtivostí a taky šlo o čas. Moc se mi líbila i přesto, že jsem nevykoumala, jak si nahá osoba v naprosté tmě může změřit tep na 15 vteřin. A jsem ráda, že existuje pokračování, podívám se po něm.

Majuš333
27.10.2021 5 z 5

Tak toto bola naozaj parádna jazda :) Veľmi som si obľúbila Sama Portera a jeho bandu. A pravdupovediac 'Opičáka' tiež aj keď to bol vrah... Hneď sa púšťam do pokračovania :)

'Jsem zloděj, vrah a únosce. Zabíjel jsem pro zábavu. Zabíjel jsem z nutnosti. Zabíjel jsem z nenávisti. Zabíjel jsem jednoduše proto, abych uspokojil potřebu, která ve mně postupem času rostla čím dál víc. Byla jako hlad, který se dal utišit jen krví a písní z hrdla mučeného člověka.'

pakoshka
17.10.2021 3 z 5

Achjo, zas pro mě tuctová detektivka... A to jsem ji dostala jako tip, když jsem se chtěla bát.

Raddkaa
30.09.2021 5 z 5

Kniha Čtvrtá opice si označení bestseller opravdu zaslouží. Jak píše na obálce knihy Jeffrey Deaver:"Nádherně zvrácené!" a měl naprostou pravdu. Příběh v knize nemá jediné slabé místo, kniha má dvě časové roviny. Vynikající část byla psána jako deník. Otec a matka v deníku se autorovi neskutečně povedl, to jsem hltala slovo od slova. Kniha je z mého pohledu jeden z nejkvalitnějších thrillerů posledních let. Výborná, příjemně zvrácená kniha. Knihu rozhodně doporučuji.

Evina74
08.09.2021

Napínavá detektivka tentokrát poslouchaná jako audiokniha. Obzvláště deník vraha-psychopata byl velice působivý. Opravdu nic pro slabší povahy.

Didi15
06.09.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem chystala už dlouho , ale až nyní se mi podařilo se k ní dostat . Sakra, to byla ale jízda . Autora jsem si ihned oblíbila a doufám, že zanedlouho zas něco vydá .
Moc se líbilo prolínání minulosti a současnosti, deník byl zvrácený ale zároveň super počteníčko . Parta vyšetřovatelů velmi sympatická , vrhám se ihned na další díl :)

janastok
01.09.2021 5 z 5

Tak to byla pekelná jízda. Velmi dobrá, napínavá a docela originální detektivka. Sympatický vyšetřovatel i celý tým. Hned jdu na další díl.

Fanda74
31.08.2021 5 z 5

Výborná detektivka. Myslím, že s příběhy na podobném principu se roztrhnul pytel, ale toto je dobře napsané, napínavé, nedá se od toho odtrhnout, takže určitě se pustím i do dalších dvou dílů.

archivářka115
29.08.2021 2 z 5

Nevím, jestli je to tím, že jsem poslední dobou četla jenom detektivky a už si od nich musím odpočinout.Tato knížka mě zaujala názvem, ale byla jsem zklamaná.

Atak
29.08.2021 5 z 5

Tak jsem si sehnal i tento díl této trilogie. Byl jsem sice ochuzen o napětí co se stane jelikož jsem četl pátou oběť, ale i tak to mělo spád a napětí.

nina3905
24.08.2021 5 z 5

Kniha má dynamiku, náboj, živelnosť, bez problémov vás vtiahne do deja. Zaujímavé bolo striedanie prítomnosti - reality (vyšetrovanie) s minulosťou - denníkovými zápiskami. Tak toto je "šupa" a určite sa zaradí k obľúbeným knihám tohto žánru.