Vo tom to není!

Vo tom to není! https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520998/bmid_vo-tom-to-neni-9ct-520998.jpg 5 16 2

One-Punch Man série

Garó, člověk, jenž se zhlédl v příšerách, podnikl výpad proti Asociaci hrdinů! Přítomné hrdiny rozdrtil a zmizel, ale o co mu vlastně šlo?! A Saitamu doma zase navštěvuje Vánice, hrdinka držící první příčku třídy B. Má v plánu si v žebříčku níže postaveného Saitamu podrobit, avšak...

Voliarty
14.12.2023 4 z 5

Minulá kniha končila zaujímavým nástupom Garóa na scénu. A v tejto predvádza, prečo by sa hrdinovia mali báť. Je silný, nebezpečný a taktiež dostaneme trocha z jeho motivácie, ktorá je prinajmenšom zaujímavá. Som zvedavý, či sa v budúcich dieloch nejak rozvinie.

Ale nie je to len o ňom. Za Saitamom príde Vánice a ja som čím ďalej tým viac presvedčený, že títo ,,hrdinovia" majú bližšie k tým zo série Boys, než k hrdinom od Marvelu či Dc. A Genos sa pobije so Sonicom. Oba boje sú prehľadné a zábavné.

Humor taktiež funguje. V tomto bode musím hlavne vyzdvihnúť bonusový príbeh ,,Trampoty Tými Vánice", ktorý ma vážne pobavil.

Celkovo sa jedná o dobrý nadupaný diel.

P.S.: Nemyslel som si, že čo sa týka Vánice a Smršte, tak Smršť je tá strašia. To ma mierne prekvapilo.

fvalek
30.09.2023 5 z 5

Tenhle díl je pecka a série mě nepřestává příjemně překvapovat. V posledních dílech se spíš stává, že se objeví nějaký epizodní padouch, kterého hned porazí. Navíc je tam převaha různých hrdinů z Asociace a na Saitamu už moc prostoru nezbývá. Proto je příjemné, že v tomhle díle dojde hned k několika věcem...

Saitama sice nedostává o moc víc prostoru než obvykle, ale přece jen se objeví a tak nějak ve své dřívější roli. Navíc se mi moc líbí, jak Vánici vysvětlí, o čem je hrdinství. Navíc se znovu objevuje Sonický Sonik, což sice není má oblíbená postava, ale návrat starého nepřítele je pro tuhle mangu dost novinka a je to jedině dobře. Další pozitivum je budování nového silného záporáka. Sice víme, že Saitama dá všechno na jednu ránu, ale tady se nám postupně buduje "nestvůra", která by mohla být taky nějak mimořádně mocná. No a hlavně nám začala likvidovat hrdiny, čímž trošku redukuje ty nekonečné počty nových a epizodních postav a vyfiltrovává nám jakousi elitu hlavních a silných postav.

Devátý díl se celkově nese na méně vtipné a vážnější notě, což One-Punch Manovi sluší. Sice nejsem zastánce násilí a nelibuju si v sledování kreslené brutality, ale ty souboje a jak jim Garó dává, to vyvolávalo emoce. Těším se na další díly, snad to nebude zase jen epizodní role, ale budeme mít prvního velkého záporáka. :3

Shingo Natsume
japonská, 1986
2021  84%Jednou ranou
2022  87%Obří meteorit
2021  87%Tajemství síly
2022  82%Zvěsti
2022  88%Sláva poraženým

Kniha Vo tom to není! je v