Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

LilianaFalcon
14.03.2018 3 z 5

Spíš tak 2,5 hvězdičky. Obměkčilo mě až zařazení do knížek pro děti a mládež a dívčí četby.
Strašně moc zbytečného textu o ničem. Málo dimenzí (když už to má být těch Tisíc kousků) a všeobecně nedotažené. Nevím jak vy, ale třeba z konce jsem byla vyloženě zklamaná a vůbec ne překvapená.

veronika0269
09.03.2018 3 z 5

Koupila jsem knihu teenage kamarádce a tak jsem si ji i přečetla. Komentář píšu ve chvíli, kdy jsem před 5 minutami dočetla poslední stránku.

Kniha je čtivá. Musím říct, že jsem ji zhltla jedním dechem. Hlavní zápletku jsem skoro trefila, ale konec příjemně překvapil. Ale ...

První třetina byla zbytečně zmatená, celkově byla kniha chvílemi hloupá. Dialogy jsou předvídatelné. Jako by někdo vytvořil šablonu dialogů a otiskly to do všech YA knih. Chvílemi mě chování a uvažování hlavní hrdinky zvedalo ze židle ve stylu "to už si opravdu dělá legraci". Třeba to, jak okamžitě odsoudí Paula. Bez důkazů, bez přemýšlení. A pak najednou ..."jé, ono by to mohlo být i jinak ..." Scifi stránka věci je nedovysvětlená, zmatená, ... Prostě u čtení nesmíte moc přemýšlet. Je to báječné na odreagování a potěšíte svou romantickou duši. A povedeným akčním závěrem si u mě kniha vysloužila třetí hvězdu. I tak se těším na pokračování :-)

Perry
07.03.2018 4 z 5

Kniha TKT je velmi originální, chytlavě psaná, má krásnou obálku a vlastně splňuje všechny předpoklady pro skvělé čtení.
Jediný "problém" je, že jsem se častokrát nedokázala úplně začíst a nechat se vtáhnout do děje. Což nejspíš úplně není chyba knihy samotné, ale bohužel díky tomu to nebyl takový Boom jaký jsem očekávala. :)
Každopádně pokud Vás baví cestování "časem", romantika a tajemství, můžu knihu určitě doporučit.

Andina123
03.03.2018 4 z 5

Ani jsem nečekala, jak tato kniha může být dokonalá. Opravdu doporučuji přečíst.

Aires
02.03.2018 4 z 5

Tahle kniha byla docela milé překvapení. Paralelní světy mám ráda a odlišné dimenze dodávají knize šmrnc. No kde jinde v jedné knize najdete svět budoucnosti a zároveň carské Rusko? Jen tu narazíte na milostný čtyřúhelník a já mám dojem, že by bohatě stačil zlatý klišoidní trojúhelník :D Celkově se kniha četla vážně pěkně, ale když ji porovnám s podobně laděnou Temnou hmotou, tak jasným vítězem je Temná hmota a to ve všech realitách :D

PapayaD
25.02.2018 3 z 5

I když má knížka předvídatelný děj a celá je poměrně klišoidní, tak se mi líbila. Četla se mi skvěle, postavy jsem si oblíbila a celá kniha na mě působila docela mile a zajímavě. Taková příjemná oddechovka. Nejvíce mě bavila část odehrávající se v carském Rusku, verze postav v téhle části jsem si hodně oblíbila. Taktéž mě ohromila naprosto geniální obálka, takže za tu má kniha oba palce nahoru. Do dalších dílů se určitě pustím.
Takže, podtrženo, sečteno, kniha ode mě získává tři hvězdičky.

teer.h
21.02.2018 5 z 5

Ikdyž jsem si od začátku myslela skoro vše správně, kniha mě neskutečně bavila! Autorka má skvělý a čtivý styl psaní. Kniha mě opravdu pohltila. :) Zároveň jsem ráda, že tam nebylo rozsáhle vysvětování, jak to vlastně z pohledu vědců všechno vzniká (prostě bych to stejně nepochopila a pochopit bych to ani nechtěla :D). Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, taktéž i Paula a rozhodně se těším na další díl! A ta obálka!

Horselen
10.02.2018 5 z 5

Námět podobný jako u knih ze série První konec, ale nápad je rozhodně lépe propracovaný! Sice jsem zvrat na konci očekávala prakticky od poloviny knihy, ale konec byl napsán naprosto skvěle. Nemohla jsem si zvyknout, že se zde necestovalo časem, ale pouze mezi dimenzemi. Myslím, že autorka tento nápad pojala jinak než ve většině YA knih s tímto námětem. Hlavní hrdinka mě sice občas trošku štvala, nicméně do Paula jsem se zamilovala. A jako bonus má knížka nádhernou obálku.

Mishak
04.02.2018 1 z 5

Po přečtení anotace si možná řeknete: "Cestování časem? Co se na tom dá zkazit?" Věřte mi - všechno! Vzít cestování skrz dimenze, okolo nasekat slátaninu naprosto o ničem a přebalit to nádherným obalem? Ano, to je má definice této knihy.

Clarrisa
26.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha! rozhodně doporučuji přečíst..

Leanis
19.01.2018 5 z 5

Knihou jsem byla překvapená. V dobrém slova smyslu.
Příběh nepodléhá žádnému klišé. Naopak. Je vyprávěný vtipnou, čtivou a příjemnou formou a téma nabízí spoustu dalšího originálního zpracování. V tomto díle jsme se setkali s carským Ruskem, moderním Londýnem a podvodním světem, ale co nás čeká dál? Musím se přiznat, že příběh mě tak nadchl, že jsem dočetla zbytek v angličtině. Nelituju. Máte se na co těšit.
Těšilo mě, že jsem se dokázala sžít s hlavní hrdinkou. Nebyla dětinská, ani příliš sebevědomá, taková normální holka, která vyrůstala ve funkční rodině, zahrnovaná zdravou láskou obou rodičů. Což bylo skvělý, protože se jednou v knížce neřešila složitá rodina hrdinky. Jediná chvíle, kdy se Marguerite zachovala naivně byla ta věc s Theem, když byla opilá. Ale to byla opilá, tak se to nepočítá, ne?
Moc se mi líbí zápletka s Paulem. Paul není úplně typický hrdina na bílém koni, na jakou mají obvykle crush hlavní hrdinky. Paul není tolik sebevědomý. Je tichý a stručný. Ale geniální a dobrosrdečný. Autorka popisuje jeho chyby, stejně jako jeho klady a proto působí mnohem reálněji, přirozeněji. Nedivila bych se, kdybych vyšla na ulici a opravdu Paula potkala.
Theo mi zase tak moc k srdci nepřirostl, narozdíl od Paula mi nepřipadal tak skutečný. Ale co víme. Možná, že Theo z Margueritiny dimenze je ve skutečnosti trochu zodpovědnější, než Theo se kterým se setkáváme celý díl.

Za mě čtyři hvězdičky za příběh a ta pátá za skvělou obálku. Musíte uznat, lepší jsme se dočkat nemohli. :-)

Rebarbora22
18.01.2018 5 z 5

Podle mě je to perfektní kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem. Způsob popisování různých dimenzí je skvělý, obzvlášť pak carské Rusko!
rozhodně doporučuji a nemůžu se dočkat dalších dílů!

Hazell
06.01.2018 5 z 5

K Tisícům kousků tebe jsem se dostala náhodou a jsem za to opravdu vděčná. Myšlenka je skvělá, velmi zajímavá a neotřelá. Věda jako námět pro mě není zrovna lákavá, ale v tomhle provedení mě to bavilo od začátku do konce. Líbilo se mi vytvoření světa, ve kterém existují dimenze a hrdinové mohou zažít sami sebe v úplně jiném prostředí, zemi a situaci. Nejvíc se mi líbila ta část, která se odehrávala v Rusku a to nejen díky tomu, že šlo o úplně jiné staletí. Na začátku není jasné, jestli Meg vůbec bude s nějakým z kluků a s jakým. Já jsem nadšená, celé jsem si to užila a určitě si přečtu, jak to bude dál.

dominica_smith
05.01.2018 4 z 5

Souhlasím s tím, že je kniha psaná pro dívky 14 - (cca) 18 let. A dokážu pochopit, že starší už nezaujme, jak se tu v komentářích často píše. No na druhou stranu stejně tak nezaujme desetileté dítě kniha o čtyřicetileté ženě. Nemyslím si, že je to známka toho, že by kniha byla špatně napsaná. Protože svoji cílovou skupinu převážně baví.
Nechybí v ní nic: (pro mě) originální myšlenka, láska, zápletka, překvapivé rozuzlení. Několik skvělých prostředí (Rusko, podmořský svět, moderní Londýn). Za mě rozhodně super knížka, u které se těším na další díly:)

Veronicess
05.01.2018 3 z 5

Táto kniha mala tak veľa potenciálu a nič z toho... pripadalo mi že cieľové publikum sú 13 ročné dievčatá. Čo možno aj sú, a myslím že môjmu trinásťročnému ja by sa kniha naozaj páčila. Môjmu 27-ročnému ja, rozmaznanému krásne napísanými originálnymi knihami, nie až tak. Hlavná myšlienka bola naozaj unikátna a veľmi sa mi páčila. Dostali sme ale tisíc kúskov niekoho? Nie, dostali sme štyri? Päť?

Samozrejme, knižka mala svoje pekné momenty. Veľmi sa mi páčila časť odohrávajúca sa v starom Rusku a táto verzia Paula. Tiež sa mi páčili dejové zvraty a ako kniha skončila.

Nebolo to zlé čítanie, ale nebolo ani dobré. Moja malá sestrenica by z nej ale určite bola nadšená.

pink_ivy
02.01.2018 4 z 5

Tahle knížka mě hodně překvapila. Moc jsem od ní nečekala a pak jsem z toho byla docela nadšená. Zajímavý nápad, který nezůstal jen u zajímavého nápadu, ale autorka to dokázala rozepsat tak, že mě příběh nezklamal.

Postavy byly skrze sympatické, zápletka byla sice od určité chvíle mírně předvídatelná, ale zážitek z knihy mi to vůbec nezkazilo.

Každá dimenze měla něco do sebe a všechny byly zajímavé, i když u mě jasně vede ta poslední, podmořská. :)

kata5121
29.12.2017 3 z 5

Jednoduše young adult fantasy román. Kdyby mi bylo 16, asi by se mi extrémně líbil, teď mě bohužel hodně vytáčela hloupoučká hlavní hrdinka a klasicky patetický milostný trojúhelník. Krčila jsem nos zástupným studem co dvě stránky. Každopádně jsem i tak knížku dočetla, protože hlavní zápletce se určitá "nekoncepčnost" upřít nedá. Škoda, že spisovatelka víc nerozpracovala část s carským Ruskem.

Iginkaa
28.12.2017 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, úplně jsem si ji zamilovala, už se těším na další:)

Dani3
21.12.2017 5 z 5

Hlavní hrdinka Marguerite pronásleduje vraha svého otce do alternativních světů, ale postupně odhaluje, že pravda bude trochu jiná. Při každém skoku do jiné dimenze poznává jiné své já i jiné já svých blízkých. Zjišťuje, že jsou jiní, ale přece tak nějak stejní. Kromě akce a napětí tu nechybí ani romantická linka, kde Meg řeší dilema, zda láska k jednomu já, je stejná napříč dimenzemi. Koho vlastně miluje? Může milovat jen jedno já, nebo všechny?

Rozhodně je to originální a čtivý příběh. Autorka navíc skvěle vystihla atmosféru jednotlivých alternativních světů, ať už to byl futuristický Londýn, carské Rusko, nebo oceánografická stanice.

Lokina
26.11.2017 5 z 5

Tisíc kousků tebe na mě udělalo velmi velký dojem. Příběh je originální, svižný a čtivý. Hlavní hrdinka byla sympatická a byla fajn. S dimenzí se mi nejvíce líbilo carské Rusko, s těmi všemi bály, plesy, krásnými šaty a šperky a hlavně nezaměnitelnou zimní krajinou. Romantická linka zde byla tak okouzlující, hezká a smutná. Thea mám radši, ale Paul zde byl prostě roztomile milý.
Ke konci začal příběh pěkně gradovat a našlo se místo i pro zvraty, které se mou pěkně zamávaly.
Doufám, že na druhý díl nebudeme muset dlouho čekat a pevně doufám, že autorka nás zavede do dalších dimenzí, které přinesou nové světy a nová napínavá dobrodružství, se kterými se naši hrdinové budou muset vypořádat :-)