Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

martinasudová
19.06.2018 3 z 5

Neurazilo, ale ani nenadchlo ...jako romantický příběh se špetkou sci-fi pro mládež to beru .

Romissenka
13.06.2018 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila :)

Francesca14
03.06.2018 4 z 5

Pořád tak nějak váhám, kolik mám dát hvězdiček, jestli čtyři nebo všech pět. Na knize mě pár věcí štvalo - vadila mi ta romantická přeslazenost (hlavně Paulovy výlevy typu "nezáleží na ničem jiném, než jsi ty"), byly tam věci ohledně psychiky hlavní postavy, které jsem moc nepobírala a taky mě štval ten milostný trojúhelník - no vážně, co je to za trend cpát do každé sci-fi a fantasy YA nějaký trojúhelník? Tady bych se bez něj dost dobře obešla. A to nemluvím o tom, že když se to tak vezme, tu byly dokonce dva. Zároveň mě knížka ale chytla, oblíbila jsem si hlavní hrdinku a vlastně většinu postav, strašně se mi líbil námět a ani zápletka není špatná. Jako kompromis dávám 4,5 hvězdy, třeba to pokračování, na které jsem vážně zvědavá, vytáhne na všech pět.

ZNellyZ
01.06.2018 5 z 5

Skvělá a poutavě napsaná kniha. Sympatičtí hrdinové a oceňujum, že tam nebylo moc dimenzí a proto se dalo s jejich popisem vyhrát.

Ditules
30.05.2018 4 z 5

Zajímavá myšlenka cestování v různých realitách. Moc se mi líbila i část na carském dvoře. Ráda bych to viděla i zfilmované.

NemesisTrimble
17.05.2018 5 z 5

Knihu jsem viděla u kamarádky, která ji četla zrovna ve škole. Samozřejmě mi ji musela okamžitě doporučit a když ji dočetla, půjčila mi ji. Ze začátku jsem váhala, jestli knihu začít číst a teď jsem strašně ráda, že jsem ji přečetla a neodložila.
Příběh byl skvělý, postavy jsem milovala už od začátku a nápad byl dle mého opravdu originální. Kniha byla celkově krásná, čtivá, vtipná, romantická a napínavá.
No a potom tu byli samozřejmě Paul a Theo. Dva kluci ze kterých jsem občas opravdu nemohla. Já být na místě Marguerite, tak se zblázním :D.
Ale stejně nejlepší a nejdokonalejší část byla, když byli v Rusku a ten konec! Je to nezapomenutelný zážitek, takže pokud jste knihu nedej bože ještě nečetli, běžte si ji koupit, půjčit nebo cokoliv a čtěte, čtěte, čtěte!
Nemesis T.

Tery702
13.05.2018 5 z 5

Toto je přesně ten typ knihy, u které je mi opravdu líto, že končí. Ale co jsem pochytila z ostatních komentářů, tak by mohlo být pokračování ne? Každopádně se těším, pokud budou další díly. Už od začátku jsem se do knihy začetla a zamilovala se do ní! Je skvěle napsaná a námět na knihu je perfektní.
Určitě doporučuji k přečtení!!! :)

Bookgirl
07.05.2018 5 z 5

Kniha mě přišla velmi čtivá měla spád a děj ubíhal. Bavily mě všechny postavy, bavily mě fyzikální otázky, nad kterými jsem se skutečně zamyslela a zajímaly mě (a to fyziku normálně nesnáším) Oblíbila jsem si hlavní hrdinku a všechny ostatní postavy. Některé věci jsem odhadla, některé mě překvapily a přestože mi kniha chvílemi přišla hloupá nebo nelogická a často jsem si při čtení říkala "WTF?!", dohromady jsem nenašla nic konkrétního co bych jí vytkla. Některé věci mě rozčilovaly, ale celkový dojem je dobrý. Takže po úvaze 5*/5* a doporučuji, pokud máte chuť na něco oddychovějšího, ale za se ne tak úplně oddychového.;-)

prcek19
05.05.2018 3 z 5

Ze začátku sem se do knihy nemohla začíst a myslela sem si, že ji odložím..nakonec sem ji dočetla a sem za to ráda, ale i tak to nebyla kniha pro mě..vím, že s k ní už nevrátím, ale sem zvědavá na další pokračování série

NinaStikova
26.04.2018 4 z 5

Věnované knížky mi málokdy padnou do noty, ale tohle byla trefa. Nejde jenom o milostné blábolení, a přitom postavy nejsou bezcitné kreatury, je v tom něco ze sci-fi, ale není to nic komplikovaného, nad čím by si čtenář musel dlouho lámat hlavu.
Zároveň se mi zdá, že knížka přinesla strašně moc morálních otázek. Na místě hrdinky bych se asi cítila hrozně provinile a ten pocit viny bych neustála. Samozřejmě, že je pořád Meg, ale to neznamená, že jí všechny její verze patří, stejně jako ona nepatří Meg z jiné dimenze. Možná by se k tělu každé jiné Meg měla chovat trošku ohleduplněji.
Těch dimenzí mohlo být zařazeno víc, lépe by se tak využil potenciál nápadu. Co by se třeba stalo, kdyby Paul a Teo přešli do dimenze, kde Meg neexistuje? Nebo třeba dimenze bez Tea?
Část v Rusku byla oproti pobytům v ostatních dimenzích dost dlouhá, ale rozhodně moje nejoblíbenější. Všechny Marguerite. Moc mě potěšilo, že se Meg stýskalo i po její alternativní rodině, že si k nim vytvořila pouto. Hned je jako postava mnohem lidštější.
Moc se těším na další díl, ale zároveň oplakávám skutečnost, že s některými postavami se už nesetkáme.

heliiinka
22.04.2018 4 z 5

Miluju ty dimenze! Baví mě matika a to je vlastně docela blízko fyzice, ne? Nevím, jak napsat komentář, aniž bych spoilerovala, tak to udělám stručně. :D
nápady a dimenze - geniální
čtivost - slabší, nemohla jsem se začíst
milostní trojúhelník - to mě baví vždycky
nepředvídatelnost - 100%
konec - mohlo by se to víc rozepsat, aby to nebylo tak hrc frc a konec.

BarbaNechanicka
09.04.2018 4 z 5

Knížka mě hrozně moc překvapila. Jak se říká: "nesuď knihu podle obalu" se teď potvrdilo. Knihu jsem si chtěla přečíst, ale to Rusko na obálce mě trochu odrazovala, moc v oblibě knihy z ruského carského prostředí nemusím, ale knížku jsme si koupila a dobře jsem udělala. Je skvělá, rychle se čte, hlavní hrdinka mi přišla vážně sympatická, emotivní,lidská. Zajímavý námět je cestování mezi dimenzemi, i když jsou právě tyto souvislosti někdy zmateně popisované. Nicméně, pasáže z Ruska mě nakonec bavili nejvíc,vůbec jsem.nechtěla, aby Meg skákala pryč. V příštím díle snad jen víc stránek a víc dimenzí.

Šmoulinka1980
07.04.2018 4 z 5

Tak předem musím napsat, že já sci-fi vůbec nečtu a tuhle jsem zvolila do ČV, protože mě zaujala anotace, hodnocení a že všeho nejvíc obálka ;-). A jsem moc příjemně překvapená. Bavilo mě to a hlavní hrdinka Meg (Marguerita) mi byla sympatická. Pravda je, že konec je předvídatelný, ale i tak jsem obracela s napětím stránku za stránkou, jestli nepřijde nějaké šokující překvapení. Nepřišlo, ale zklamaná určitě nejsem a dokonce zcela vážně uvažuji o tom, že si přečtu další díl série až vyjde :-).

hrabalikoval
04.04.2018 4 z 5

Musím říct že tato knížka mě hodně překvapila. A myslím to v dobrém smyslu. Nečekala jsem že bude až tak zajímavá a čtivá. Nadchla mě obalem a názvem takže jsem očekávala klasickou zaláskovanou oddechovku. Musím říct že to tak ale úplně nebylo. Kniha měla spád a dobře se četla. Ikdyž jsem měla tušení jak to dopadne tak i přesto jsem byla v některých ohledech překvapená.

symphonia
01.04.2018 3 z 5

Čtivě napsaná knížka s celkem zajímavým nápadem. Místo tak otřepaného cestování časem se cestuje dimenzemi, což je příjemná zněma. Nějakou einsteinovskou fyziku tu ale nehledejte – příběh je určený průměrné středoškolačce, která má ve zvyku si zacpávat uši při slově gravitační zrychlení. (takže kniha přímo pro mě :-))
Postavy byly celkem sympatické, až na hlavní hrdinku, která byla taková neslaná, nemastná. Děj příjemně odsýpal až na prostřední část v carském Rusku, tam by se podle mě dalo pár scén klidně vyškrtnout.
Závěr byl povedený, i když se musím přiznat, že jsem se při závěrečném rozuzlení trochu ztrácela ve všech těch dimenzích, kde je jednou padouch ten, a jinde zas onen.
Akorát si nedokážu představit, jak z toho udělají sérii.
Jo, a plusové body za krásnou obálku.

MonaKusa
22.03.2018 5 z 5

Tahle knížka mě neuvěřitelně bavila! Konec jsem tedy odhalila, ale to nic nemění na tom, že knížka byla skvělá. :)

ajak
21.03.2018 5 z 5

oooohhh to je teda něco :) přečteno jedním dechem, velice doporučuju stojí to za to přečíst si to :)

Sarah11
20.03.2018 5 z 5

Sci-fi nadšence to asi příliš neohromí, ale pro romantické duše jako já je to jako dělané. Oceňuji neotřelý nápad (cestování časem už tu bylo milionkrát, ale cestování mezi dimenzemi?) a velmi sympatické postavy, které vám zaručeně přirostou k srdci. Neříkám, že to byla nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla, v mnoha aspektech byla dost klišoidní a naivní, ale někdy (a obzvlášt před maturitou) je tohle přesně to, co potřebujete. Přečteno jedním dechem a už se nemůžu dočkat dalších dílů. Mám sice trochu obavy, protože kniha skončila happyendem a víceméně uzavřeně, ale doufám, že mě ani další díly nezklamou a získají si mě stejně jako tento. Navíc ty obálky, to je prostě skvost.
P.S. Hodně mě zaujala ta poslední dimenze, nevadilo by mi si přečíst knihu odehrávající se v tomto mořském světě.

Skawin
19.03.2018 5 z 5

Můj šálek čaje. Výborná kniha u které nelze nepřemýšlet, že by na tom mohlo něco být... Děj krásně plyne a čtenář se do něj dostane hned s první stranou.

LenkaWal
17.03.2018 5 z 5

Sice je to opravdu dívčí román, ale mě se to líbilo. Logiku v takových příbězích nehledám. A technické věci okolo mi taky nechyběli. Příběh utíkal velmi rychle. A na konci bylo i trochu akce. Tak nějak jsem tušila jak to je, ale stěně jedna část překvapila. Jestli vyjde i druhý díl, rozhodně si ho pořídím. Ale i takový konec by stačil.