Milion světů s tebou

Milion světů s tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412921/bmid_milion-svetu-s-tebou-Lbx-412921.jpg 4 282 60

Ohnivák série

< 3. díl

Milion vesmírů. Milion nebezpečí. Jeden osud. Osud multivesmíru je v rukou Marguerite Caineové. Od té doby, co začala poprvé cestovat do jiných dimenzí s pomocí Ohniváka, vynálezu svých rodičů, stojí uprostřed multidimenzionálních problémů ona. Až nyní se dozvídá, jaké jsou skutečné plány prohnané Triad Corporation – že by nejlépe chtěli vymazat stovky vesmírů. Paul Markov vždycky byl na straně Marguerity, ale po posledním útoku Triadu se změnil a leží na něm stín tragédie. Snaží se to překonat, ale i když mu Marguerite pomáhá, seč může, nezdá se, že by někdy mohl být stejný jako dřív. Marguerite je tedy jediná, kdo může zabránit zničení multivesmíru. Jde o miliardy lidských životů. V sázce nikdy nebylo víc. A Triad navíc vynesl nejvyšší trumf: zlomyslnou a duševně narušenou Marguerite z jiné dimenze, která je vždycky o krok napřed. Ve finále trilogie Ohnivák se rozhodne o osudech hrdinů. Multivesmír už nikdy nebude jako dřív. Nastane souboj mezi několika Margueritami – zvítězit může jen jedna.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Million Worlds with You , 2016

Market.maky
17.04.2020 4 z 5

Poslední díl moc nenaplnil mé očekávání. Opět se cestuje mezi dimenzemi, které jsou velice odlišné a nápad jako takový je velmi dobrý. Bohužel druhý díl byl mnohem lepší.

rajcatko
27.03.2020 4 z 5

Shrnutí celé série. Rozhodně je to originální námět, nebo jsem aspoň něco takového do dnešního dne nečetla. Je pravda, že některé pasáže byly zdlouhavé. Nicméně ve finále jsem nadšená a ráda, že jsem se odhodlala knihy přečíst. Určitě doporučuji!

Garous110
11.03.2020 4 z 5

O trochu slabší než předchozí díl

Alena_S
04.02.2020 3 z 5

Sestupná tendence pokračuje... Od chvíle, co se ze špatňáka stal nepřemožitelný super-padouch mrzačící těla i duše, věrohodnost opustila příběh na úkor čím dál zběsilejších nápadů, jako by si autorka řekla „Ale co už, multivesmír, tam se toho vejde!“
Vztahová rovina probíhá zhruba takhle:
„Paule, ty už vůbec nemluvíš. Je to kvůli tomu maléru s duší? Nebo proto, že v jednom z vesmírů chodím s Theem?“
„Mám násilnické sklony.“
„To tady každej, ne? Ale oukej. Rozchod?“
„Už jsem se bál, že to neřekneš.“
Nóóó, to je lásky teda! Na to jsme všichni čekali, že?
Ještě to mohlo fungovat, kdyby druhá půlka knihy s vícero Margueritami (a všechny vědí, o co jde, tak určitě), zabrala víc místa na úkor té první, do které se vůbec nejde začíst.
Za mě tři hvězdy jako poděkování za námět a za rozkošný vesmír s jejich mimčem, víc bohužel nic.

hnilda3
04.01.2020 5 z 5

Poměrně pomalý rozjezd oproti předchozím dílům, ale o to lepší pak byla druhá polovina. Celkově skvělá série.

Percabethka
30.12.2019 2 z 5

Myslím si, že tohle téma je docela originální a dalo by se z něj vytěžit opravdu hodně. Autorka ale spíš všechno úplně zbytečně zamotává, postavy nechává umírat a zase záhadně ožívat, jak se jim zlíbí, a místa, na která by se hodila nějaká akce nebo vědecká hypotéza, zaplácává romantickými scénami...
Musím říct, že jsem opravdu čekala něco víc, hlavně co se samotného žánru Sci-Fi týče, protože mi tahle série připadala spíš jako zamilovaný románek. Uznávám, že se tu sem tam mihlo pár zajímavých myšlenek nebo akcí, když mám ale sérii hodnotit jako celek, jsem opravdu zklamaná.

ZNellyZ
25.11.2019 4 z 5

Na třetí díl jsem se těšila dlouhou dobu a k mé smůle nebyl nikde k půjčení. Každopádně jsem ho konečně dočetla a musím přiznat, že mám hodně smíšených pocitů. Jsem ráda, že se to celé nějak uzavřelo a ačkoliv se znovu ukázaly nové světy(můj favorit Egypt), tak mi tam prostě něco chybělo. Pro mě to ztratilo určitý nádech romantiky, kterým mě naplnil první díl a závan napětí, který mi dal díl druhý. Konec byl pro mě, až příliš rychle ukončený a rozhodně bych si ho vychutnala víc, kdyby pár stran přibylo. Stále to bude moje oblíbená trilogie, ale oproti předchozím dílům byl tenhle nejslabší. Dala bych 4,5 hvězdy, to ale nejde, takže se spíš přikláním k těm 4.

Kačka_h
16.11.2019 4 z 5

Fantastický nápad s těmi klony.
Překvapení na každé stránce.
Oproti slabému startu v první knize to skončilo fakt napínavě a já jsem Milion světů s tebou dočítala s dobrým pocitem v duši, že jsem časem neplýtvala na zbytečnou trilogii :)

Lokina
14.10.2019 4 z 5

Poslední díl za mnou a i když tuto sérii nebudu řadit k mým nejoblíbenějším, celkově se mi líbila.
Jsem ráda, že Marguerite navštívila i nové dimenze, než v kterých byla minule. Příběh to obohatilo a byl zajímavější a čtivější.
Co mi vadilo byly neustálé monology Meg o Paulovi, jak je zničený, jak se k sobě hodí/nehodí a pořád dokola, co jsem psala už u druhého dílu, tohle mohla autorka trochu omezit a víc se zaměřit na prohledávání dimenzí.
Konec byl takový nijaký, nedotažený. To že se schylovalo ke konci světa a nějak rychle to vyřešili, jsem trochu nepochopila.
Epilog je dostatečně uspokojivý, romantická duše taky nebude zklamaná. Trilogie byla fajn pohodové čtení, ale v budoucnu už ji číst znovu nebudu.

Ivka14
05.10.2019 5 z 5

Tahle série stojí za přečtení. Já osobně mám nejraději díl první, ale i zbylé dva se mi líbili. ze začátku jsem se nechytala, protože jsem to četla po delší době, ale po krátké době jsem se chytla a četlo se to dobře a rychle. Doporučuji

Sarah11
20.09.2019 4 z 5

Ač nerada, musím konstatovat, že tahle série má bohužel sestupnou tendenci. První díl byl skvělý, druhý už měl pár mušek a třetí byl rozhodně nejméně vyvážený. Úvod zdlouhavý, vůbec jsem se nemohla začíst, střed super a plný akce a konec dle mého názoru odfláknutý. Autorka se něčím zabývá tři knihy a potom to odbyde a vyřeší během pár stran. Myslím, že by si série zasloužila propracovanější konec, protože potenciál tam bezesporu je.
Paul je díl od dílu nesnesitelnější a vynecháme-li poručíka Markova, přijde mi, že mezi ústředním párem nefunguje absolutně žádná chemie. Neustálé vzdychání hlavní hrdinky nad tím, jak je Paul zničený a roztříštěný tomu taky zrovna nepomáhá. V tomto dílu bylo na můj vkus zkrátka "přepaulováno". Můj oblíbenec byl a bude Theo, ten má alespoň nějakou osobnost, což se o jeho sokovi říct nedá.
Nebyl to rozhodně takový průšvih, jako asi teď vyplynulo z mého komentáře, byly pasáže, kdy jsem se nemohla odtrhnout, ale prostě jsem čekala velkolepější finále.

hrabalikoval
08.09.2019 3 z 5

Ze začátku jsem byla mírně zmatená. Ale myslim si, že to bylo asi tím že jsem druhý díl četla docela dávno předtím. Každopádně jsem se do knízky nezačetla nějak extra, ale jsem ráda že vím jak to všechno dopadlo. :)

PerfectionistKa
27.08.2019 4 z 5

Po skepticismu vůči této sérii, který mě popadl u prvního dílu, jsem se tentokrát do příběhu s radostí ponořila. Tak, jak mě v právě první knize opravdu zklamalo nevyužití potenciálu námětu s dimenzemi, tak mě bavilo, jaké všechny světy jsme v průběhu třetího (a vlastně už i druhého) dílu poznali.
Část, kdy se všechny možné Meg setkaly na jednom místě, neměla chybu a taky jsem si konečně oblíbila “naší” Marguerite. Sice doteď nechápu, jako často v knihách u takovýchto situací, proč za ní sakra úplně všichni borci tak pálí, ale zasloužila si s jistotou obdiv za to, co všechno přežila.

Celá kniha se četla skvěle, akorát tedy mohla být klidně o nějakých 100 stran delší a rozepsanější - především poslední kapitola, která mi přišla příšerně urychlená. Asi jsem čekala nějaký náročnější finále. Ale epilog super! Jsem ráda, že jsem to po prvním díle nezabalila, protože dvojka a trojka byly už mnohem lepší. Přestože se k trilogii už s největší pravděpodobností nikdy nevrátím, končím s pocitem, že to nebyl ztracený čas.

A nakonec musím zase vypíchnout moji obrovskou slabost a tou je Theo, ten hlavní Theo... já ho miluju. Hlavně, ať je šťastný.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Originální série zakončená třetí výbornou knihou. Do děje se člověk okamžitě začte a nemůže za žádnou cenu přestat. Konec sice mohl být trochu více rozepsaný, ale nic co by se nedalo přežít. Doporučuji každé romantické a dobrodružné duši určitě přečíst.

andrejci
15.07.2019 4 z 5

Závěrečný díl Ohniváka byl pro mě trošičku zklamáním. Co se mi líbilo bylo, že se objevilo tolik dimenzí a všechny jsme procestovali. Nejvíce se mi asi líbila egyptská.
Naopak se mi nelíbilo, že to všechno bylo strašně rychlé, vůbec jsme si ty světy neužili. Mrzelo mě, že jsem se nevrátili do jedné konkrétní dimenze na kterou jsem se velmi těšila a v předchozích dílech jsem z ní byla nadšená. Co se mi ještě nelíbilo byl závěr podle mě byl taky moc rychlý. Prostě to bylo rychle ukončeno. Jinak celou sérii Ohniváka hodnotím kladně, určitě si ji přečtěte.

Romča11
01.07.2019 5 z 5

Milion světů s tebou je třetím a závěrečným dílem série Ohnivák.
SPOILER!
Tento díl se opět vrací k nám starým známým postavám - Margurite, jejím rodičům, Josie, Paulovi a Theovi.
Ze začátku děj trochu vázne. Děj se děj nějak táhne a v podstatě se pořádně rozjede až v druhé polovině.
Další, co musím knize vytknout, je, že s postupem času Marguerite více a více áchala. To, co se mi na téhle sérii líbilo, bylo právě to, že v předchozích dílech byly romantická linka a myšlenky docela tlumené, nenucené a přirozené. Ale v tomhle díle to bylo často áchání. To mi dojem z knihy trochu kazilo.
Musím, ale ocenit, kolik dalších různých dimenzí v knize bylo a jak byly do detailu promyšlené. To mě na téhle sérii vždy fascinovalo. Tentokrát jich tam bylo fakt hodně. A byly propracované docela do detailu, což bylo skvělé.
Dále se mi moc líbily myšlenky, které byly docela dost hluboké. Moc se mi líbila myšlenka o tom, že si dvě postavy vlastně nejsou úplně souzeni.
Poté se mi líbila myšlenka, že to, jací jsme vlastně určují lidé kolem nás. Pokud potkáme hodné a inspirativní lidi, budeme hodní a dobří, ale když potkáme lidi, kterým jde jen o peníze a úspěch, můžeme být zlí a špatní a páchat zlo. Každý máme dobré a špatné vlastnosti. V některé dimenzi převažují u našich já ty dobré, v jiné ty špatné. Vše záleží na lidech, které v té dané dimenzi potkáme.
Postavy jsou opět vykresleny velmi dobře. Moc se mi líbí vykreslení Paula a Zvrácené.
Styl psaní autorky je dobrý a je čtivý.
I když má kniha pár much, tak tuhle sérii a cestování mezi dimenzemi miluju a nemůžu jinak.

Dani3
10.06.2019 3 z 5

Šílená honička mezi dimenzemi, tak by se dal popsat poslední díl série. I když podle mě trochu zbytečná, řešení se přece tak dlouho samo nabízelo.

Marguerite v závěrečném díle navštíví nespočet dimenzí, některé jsou čtenáři již známé, ale objevují se zde také úplně nové. Bohužel takové množství bylo spíše na škodu, protože autorka neměla moc času jednotlivé dimenze čtenáři blíže představit.

Konec byl uspěchaný a všechno to působilo až moc jednoduše. Možná kdyby autorka ubrala jednu, dvě dimenze, tak by na konec měla více prostoru a ten mohl být lépe propracovaný.

Petra38
05.06.2019 5 z 5

Jak mam nejradeji,tak komentuju hned po precteni. Je asi divny hodnotit knihu odzadu-ale vazne,ten konec byl Fenomenalni!!! Vazne jsem si celou serii uzila a treti dil tedy obvzlast. Musim rict,ze jsem nektere vysvetleni technologii nebo hypotezy postav musela cist vicekrat abych si byla jista ze chapu, jenze to nebylo jen takove nejake okecavani aby vypadat dej zajimaveji,tohle bylo proste skvele propracovane,mistrne napsane a darovane nam ctenarum! Nevim kdy zase narazim na tak skvelou serii.... Doporucuji !

luculi
30.05.2019 3 z 5

Závěrečná jízda, která nás zavede do mnoha dalších dimenzí, snažící se nastolit pořádek a zachránit nespočet životů. Slabší, průměrné, přesto čtivé a působivé...

makik111
28.05.2019 5 z 5

Pěkné zakončení této série.