Odmaturuj! ze společenských věd

Odmaturuj! ze společenských věd https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249123/bmid_odmaturuj-ze-spolecenskych-ved-249123.jpg 4 35 6

Odmaturuj série

Nakladatelství DIDAKTIS připravuje nové vydání úspěšného titulu Odmaturuj! ze společenských věd z edice Odmaturuj! Edice Odmaturuj! je primárně určena na přípravu k maturitní zkoušce, a to především k maturitní zkoušce v části profilové, taktéž slouží k přípravě na přijímací zkoušky na vysoké školy s humanitním zaměřením. Titul Odmaturuj! ze společenských věd však v novém vydání doporučujeme také pro průběžnou přípravu v předmětu základy společenských věd či občanská výchova na středních školách. I když tituly z edice Odmaturuj! nejsou koncipovány jako učebnice, je do nich zařazeno z hlediska obsahové komplexnosti veškeré středoškolské učivo. Titul je zpracován dle RVP pro gymnázia a RVP pro střední odborné vzdělávání. Nové vydání bude aktualizované podle legislativy účinné k 1. 1. 2015, bude doplněno o nové teoretické poznatky v rámci jednotlivých vědních disciplín a o praktické příklady. Obsah knihy je členěn do následujících tematických celků: Politologie Právo Mezinárodní vztahy Ekonomie Sociologie Psychologie Filozofie Etika Logika a teorie vědy Religionistika Finanční gramotnost Po grafické stránce je důležitou změnou převedení titulu do barevného provedení na bílém podkladu, výklad je doplněn řadou schémat, tabulek a grafů. Nově byl přidán také odkazový aparát v rámci textu a odkazy na podstatné internetové zdroje.... celý text

Kabuky
01.01.2024 5 z 5

Přehledná učebnice.

Shindo
28.02.2021 1 z 5

Nápad dobrý, prevedenie horšie. Kniha sa síce snaží ponúknuť všeobecný prehľad z viacerých oblastí, dosť výrazne však pokulháva a obsahuje viacero faktograficky nesprávnych alebo nepresných tvrdení (napr. buddhizmus má dva smery; Freud sa ako prvý začal venovať výskumu pôsobenia stresu na ľudí alebo meditácia je hlboké zamyslenie sa nad myšlienkou).

Občas to pôsobí akoby knihu písali ľudia, ktorí majú o danom odbore znalosti iba z internetu.
Kniha potrebuje aktualizáciu a korektora.

jakub2199
09.03.2019 4 z 5

Hodnotím starší verzi knihy (2004). Určité sekce jsou tím pádem neaktuální a někdy tedy přímo k ničemu, což ale není chyba knihy. Užíval jsem ji před lety k maturitě a ve své době odpovídala reáliím. Hlavní síla knihy spočívá v jejím zpracování, které je velice kvalitně zpracováno. Jednak stylistickým a jednak vizuální oddělením jednotlivých informací. Krásně zhuštěný materiál perfektní k zopakování látky či jejímu oživení. V tom by samozřejmě mohl spočívat pro někoho problém. Tato kniha není učebnicí v pravém slova smyslu, je spíše shrnutím témat, přestože projde řadou témat, tak obsah informací je pouze povrchní a je na čtenáři, aby ho znal hlouběji, nebo ho dostudoval. Ale jak jsem zmínil k připomenutí a jako koncentrát dat perfektní. Obzvláště kvalitně jsou zpracovány sekce o psychologii a filosofii, sociologie je také kvalitní. Oblast ekonomie je probrána opravdu povrchně a k problematice jen takříkajíc přičichne. Mezinárodní vtahy ujdou, ale bohužel zběžně přecházejí i vcelku důležité mezinárodní organizace a jak jsem zmínil tak EU je úplně nepoužitelná, ale předpokládám, že novější verze je aktualizována. Všehovšudy kvalitní skriptum, rozhodně lze doporučit jako jednu ze studijních pomůcek.

karkulka8t
14.09.2015

Se zpracováním knihy jsem byla spokojena. Občas jsem do ní nahlédla i pár let po maturitě.

Ivy
13.06.2014

Všechno je tam napsaný tak věděcky, že to ničemu nepomohlo a do lidštiny nám to vždycky musel převést učitel.

papaja
22.03.2014 3 z 5

Moje očekávání moc nesplnila a k maturitě jsem se většinu látky učila z vypracovaných otázek z internetu...