Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4 4026 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

Laf
22.02.2019 5 z 5

První díl byl skvělý, ale tento díl byl ještě lepší. Děje se tam toho pořád víc a víc. Příběh se různě zaplétá a rozplétá. Stále jsem se dozvídala něco nového. Bylo těžké knihu odkládat :)
Obdivuji autora, že dokázal dát dohromady takový svět a zasadit do něj poutavý příběh.

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Dva příběhy, které se odehrávají nezávisle na sobě. Propracovaná kniha, kde se seznamujeme s našimi hrdiny více a těšíme se z každého jejich úspěchu. Určitě stojí za přečtení.

knihomolkajanca
10.01.2019 5 z 5

Myslím, že oproti prvnímu dílu jde vidět, že Paolini už se o něco více vypsal a tak jsem se do knihy ponořila daleko více než do děje Eragona. I přesto, že jsem Eldesta v minulosti již jednou četla, tak jsem spoustu detailů zapomněla a kniha mě bavila stejně, ne-li více jako při prvním čtení. Ačkoliv zde někteří píší, že je nebavily zdlouhavé popisy Eragonova popisu, mě tyto části vůbec nevadili. Líbí se mi, když se mohu hlouběji ponořit do vymyšleného světa a dozvědět se něco o tom, jak vše funguje. Zároveň si myslím, že si pak čtenář dovede daleko lépe představit Eragonovy schopnosti. No a samozřejmě nemohu opomenout výborný závěr knihy, který musí být pro ty, kteří knihu čtou poprvé velkým překvapením. Momentálně již hltám další díl a velmi se těším na závěrečný Inheritance, který jsem jako jediný ze série v minulosti nečetla, a dozvím se, jak to celé dopadne, jelikož již v tomto díle se čtenář dozvídá, že schopnosti Galbatorixe jsou nezměrné.

Monini
06.01.2019 5 z 5

Miluju Safiru a Eragona. Každý den se na ně těším. Jakoby to byli mí kamarádi. Nemůžu se dočkat další knihy. Už dlouho mě žádná kniha takhle nestrhla :)

frantisek8863
01.01.2019 4 z 5

Druhý díl mě víc zaujal, než první díky prolínání vyprávění o Eragonovi a Roranovi. Děj se komplikuje a třetí díl čeká.

BlazingHeart
27.12.2018 3 z 5

Eragon mě překvapil a byla jsem zvědavá na druhý díl, který jsem kdysi četla, ale pamatovala jsem si jen pár informací.
Bohužel, byla to nuda. Skoro celou knihu Eragon trávil ve výcviku, který by rozhodně nemusel být tak podrobně rozepsaný, protože tajný život mravenců mě ve fantasy sérii o dracích rozhodně nezajímá. Naštěstí to zachránilo střídání postav, protože pokud by k němu nedocházelo, nejspíš bych knihu odložila. Nasuadiny kapitoly mě celkem bavily, ze všech sil se snažila řešit situaci vardenů a udělat si respekt u okolí, což bylo dobré.
Roranovy kapitoly mohly být ještě lepší (a mnohem zajímavější než ty s Eragonem), ale já prostě Rorana od začátku moc nemusím, nepadl mi do oka. To ale nemění nic na tom, že jsem se od jistého posunu v ději těšila na další kapitoly s vesničany a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Asi jediná věc, kvůli které jsem Eldest dočetla.
Momentálně vůbec nechápu, co může čekat v dalších dvou tak obsáhlých dílech, čekala bych už jen jeden, tak doufám, že se to zase rozjede.

Szekynka
17.12.2018 5 z 5

Moc povedené dílo, veškeré popisy má autor napsané opravdu luxusně. Když jsem se na konci knihy dočetla že Eragona začal psát Paolini v 15ti letech a že ve svých 21 letech dopsal první dva díly musím smeknout, jednak nad fantasií a také nad ohromujícím talentem autora.
Eldest se mi líbil, kniha byla napínavá, promyšlená, překvapivá a úsměvná. Třeba popis jak se Safira opila medovinou u trpaslíků a žuchla na zem, mě pobavil. Zjevení Glaedra a Oromise taky famózní. Nemám, co vytknou, těším se na Brisinger. ♥♡♥♡♥

Miska2001
16.12.2018 5 z 5

Napínavé pokračování již dost napínavého Eragona. Jsem nadšená z vývoje děje!

halamastepan
03.12.2018 4 z 5

Eldest je pro mě mnohem více záživnější než Eragon. Díky tří dějových linií jste se nedrželi jen jednoho prostého příběhu jako u první knihy. Bohužel každá svá linie má slabší pasáže, které by jste nejradši přeskočili. Zdlouhavý děj ale zachraňují skvělé postavy a vztah mezi nimi (pasáže s Aryou a Eragonem mě bavili asi nejvíce). Závěr byl předvídatelný ale i tak jsem byl
z toho zvratu vedle. Těším se na Brisingr!

Juki-RoseMary
03.12.2018 3 z 5

okeey
07.11.2018 5 z 5

S dalším dílem, je to čím dál napínavější. Miluju Safiru a Eragona. Akorát Arya je takovej suchoprd, ale to se snad vysvětlí v dalším díle. A ani jednou za těch 600 stran, jsem se nenudila. Paráda.

jesterkan
02.11.2018 5 z 5

Výborná kniha, ikdyž mě méně bavila než první díl

AngeloTommy
09.10.2018 4 z 5

Chvílemi zdlouhavé jako první díl, ale i tak se do toho "zažerete" a nepustíte.

Macicekh
21.09.2018 5 z 5

Jako Eragon. "Na jeden nádech".

Ran
22.08.2018 5 z 5

Kniha má propracovaný příběh, který se hezky rozvíjí a vývoj postav je také hodně dobrý. Celkově se mi knížka četla výborně.

Andynka
21.08.2018 5 z 5

To je prostě pecka, ze začátku mě trošku odrazovala tloušťka a zdlouhavé popisy v knize, ale nakonec to vše do sebe krásně zapadlo a já jsem nadšená! Skvělé miluji elfí svět... Eragon se konečně stává statečným jezdcem a těším se na další jeho dobrodružství.

Eridan
20.08.2018 5 z 5

Vše, co platí pro Eragona, platí i pro Eldesta. Je to strhující akční jízda, která vás nepřestává bavit ani po 600ti stech stranách a těšíte se ba další díl. Eragon byl hlavně o přežití, Eldest je více o učení. Hezky je rozpracováno téma magie a občas vás některá myšlenka z rozhovorů s mistrem osloví (např. o boji proti zlu a o používání násilí). Obecně dospělejší než první díl. Závěrečné odhalení mě lehce šokovalo, ale věřím, že v dalším díle bude větší prostor pro vysvětlení.
Citát: "Žij přítomností, pamatuj si minulost a neboj se budoucnosti, protože ta neexistuje a ani nikdy nebude. Je pouze teď."

silvinka12
16.08.2018 5 z 5

Už to bude rok, co jsem četla první díl. Byla to krásná kniha, ale k dalšímu dílu jsem se moc nehrnula. Nemůžu uvěřit, že je to už rok a já po tak dlouhé době mám v ruce Eldesta. A ten je opravdu špičkový! Tuhle sírii musím mít přečtenou!

Tento díl je podle mě lepší než první. Je čtivý, napínavý, pořád se tam něco děje, taky je nově přidán děj o Roranovi. Zasmějete se, taky si pobrečíte a chvilkami vás zamrazí, když neodkrytá tajemství vyplaví na povrch. Procestujete celý tento úžasný fantasy svět a poznáte trpaslíky, elfy, urgaly či Vardeny. A ještě ty kouzla k tomu! No postě úžasné. Někteří autoři nedají něco takového dohromady po několika letech praxe a zkušenostech a tak mladému Christopherovi Paolinimu se to povede, všehchno má propracované do posledního detailu a všechny zápletky, které do knihy dal dotáhne do konce a rozuzluje.

minde
07.08.2018 5 z 5

No a co, že se Christopher Paolini inspiroval Tolkienem, a že se jeho dílo tak moc podobá Pánovi prstenů. Mě to vůbec nevadí, právě naopak. Jako bych se vrátila tam, kde už to dobře znám... elfové jsou opravdu elfové - sliční, vysocí, tajemní...A když Eragon se svými společníky poprvé vstoupí do lesa elfů a pak se v Ellesméře potkají s královnou Islanzadí, jako bych znovu vstoupila se Společenstvem do Lórienu a přede mnou se zjevila Galadriel :-)
No výcvik Eragona by se možná nemusel tak protahovat, ale asi to byl záměr, že to není jen tak, se ze dne na den změnit v Jezdce. A Safira se zde taky ukázala, jako ještě "nezralé mládě", které dospěje. Pak už se to začalo pěkně rozbíhat na plné obrátky. Jedno překvapení za druhým, propojení dějových linií, spojení všech ras v bitvě...a otevřený konec, který slibuje, že Brisingr bude ještě lepší :-)

alabra
18.07.2018 4 z 5

První díl mě bavil více, tento se mi zdál trochu roztahaný, díky za vedlejší děje, trošku příběh rozproudily.