Pravda krve

Pravda krve https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427672/bmid_pravda-krve-STh-427672.jpg 4 166 31

Odkaz černé dýky série

< 4. díl

Jako cvičenec programu Bratrstva černé dýky se Boone osvědčil jako skvělý voják a nyní bojuje po boku Bratrů. Po otcově nečekané smrti je přes veškeré svoje námitky suspendován ze služby – a dostane za úkol spolupracovat s Butchem O’Nealem, bývalým policajtem z mordparty, při stíhání sériového vraha: někdo se zaměřil na upíří ženy v klubu, specializovaném na tzv. „rolové hry“. Když je Bratrstvo přivoláno na pomoc, Boone naléhá, aby se směl zúčastnit – a to poslední, co čeká, je setkání s poutavou, záhadnou ženou… která navždy změní jeho život. Od chvíle, kdy její sestra zahynula v klubu, je Helania odhodlaná najít jejího vraha bez ohledu na nebezpečí, které jí hrozí. Když jí Boone zkříží cestu, neví, zda mu má důvěřovat, nebo ne – a pak už nemá na vybranou. Jelikož se sama stane svědkem další vraždy a někdo blízký Bratrstvu je identifikován jako hlavní podezřelý, musí ti dva spolupracovat při řešení záhady… dřív, než bude pozdě. Vstoupí mezi milence šílenec, nebo nad smrtící zlobou zvítězí pravá láska a dobrota?... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Blood Truth , 2019

Janičta
28.03.2020 2 z 5

Ano 2* - už mi došla trpělivost. A ruku na srdce - tohle se autorce tak úplně nepovedlo.
Po 22 dílech ze světa BČD už by mohla konečně přestat donekonečna recyklovat to samé pořád dokolečka. Nějaká drobná změna by pomohla. Kdyby se postavy chovaly aspoň trochu jinak! Už dlouho to jede zhruba v těchto kolejích: páni ta/ten je fakt skvělá/skvělý - ale nebudu si nic začínat - no tak dobře, sex nikomu neuškodí - popíraná zamilovanost (ženy), svázání (muži) - jsem dost dobrá? (ženy), už jí nikdy nikam nepustím(muži) - hádka - smíření - konec. Na startu to šlo, charaktery se daly obměňovat a tak měla každá kniha trochu jiný náboj a zápletku, ale když už je dílů přes dvacet? Má trpělivost není nekonečná a to i u autorů, které mám opravdu ráda.

K ději: měla jsem pocit, že mi byl naservírován knižní pokrm, který oplýval přemírou omáčky nevalné chuti. Někdo šetřil s kořením a nevyplatilo se - celý děj kolem Booneho a Helanie byl předvídatelný (bože, ten konec!) a mě teda nudil. Těšila jsem se na Butchovu linku - vrací se tam, kde mu to nejvíc sedí, ale ouha - celá "detektivní" linka byla skoro k ničemu? Vždyť bratrstvo je něco jako policie a armáda v jednom, takže ty "člověčí" postupy, tam vypadají divně.
Ale navnadila mě příloha - Syn by mohl mít zajímavý příběh a v jeho knize by se měla objevit i Jo :-)
A snad už se začne projevovat nepřítel...zatím se to dost táhne

Pozor SPOILERY - i k dílům minulým!
V první řadě: mohli by lidé být i něco jiného než bezocasé krysy? Vždyť metafor je na světě tolik!!!
Doggeni: Všechna ta nakopnutá štěňátka co vám snad i předkoušou večeři a vyloženě chtějí být úkolováni? Jasně mají podřízenou roli v krvi - nic proti. Ale to musí mít sebevraždu v očích pokaždé, když jim někdo řekne, že teď nic nepotřebuje? nebo si sám otevře dveře od auta? :D no snažím se to brát spíš s humorem, takže by mohli být vlastně takový ocas co vrtí psem že? Upíři (ti hodní samozřejmě) udělají, co jim na očích vidí, jen aby nebyli smutní :D S trochou podlosti by to byli skvělí manipulátoři.

Už nevím co autorka vymyslí za trauma, aby ho mohla připíchnout k nějaké mužské postavě. A když si to sečteme?
Wrath: zabili mu rodiče. Rhage: má bestii. Zsadist: otrok krve. Butch: smrt sestry. Vishous: matka bohyně, otec sadista, traumatické mládí. Phury: vina za osud bratra, závislost. Rehvenge: symphanth. John: těžké dětství, němý, reinkarnovaný. Payne: despotická matka, co jí věky věznila Tohr: mrtvá družka. Qhuinn: těžké dětství a dospívání, Temní: těžké dětství, Assail: těžké dětství, závislost. Xcor: traumatické dětství a dospívání. Cvičenci to samé v bledě modrém. Dámy jsou na tom jen o něco lépe. Ale u Wardky by se uživila celá armáda psychologů i psychiatrů. Chudák Mary je na to sama.
Věčné shazování glymery, už ni taky nepřijde zajímavé. Glymera je fuj a jsou to šmejdi...jasněěě, ale už popojedem prosím?
Už je tam tolik postav, že se jiné často nedostanou ani kde štěku. Payne? Rehvenge? Žijou ještě vůbec? :D

konec slovního průjmu :D :D

havrmoni
24.03.2020 5 z 5

Potřebuju víc Bratrstva. Vážně mi chyběli :)) Bohužel mě od této autorky zaujaly jen tyhle dvě série a tudíž musím čekat na další díly.

DomenicaRisa
16.03.2020 3 z 5

Po měsíci co jsem to četla, si pamatuju rámcový děj. Nejlepší scéna byla, když všichni cvičenci přišli podpořit Boonea. Asi top moment. Byl tady taky zmíněn José - jsem zvědavá, jestli se ještě v příběhu někdy objeví. O Synovi a snad i ostatních Bastardech bude další knížka, takže on mi tam moc nechyběl. Butch oprašující svůj policejní um byl super.
Závěrem - bylo to dobré, Wardka umí, ale nic co by mě posadilo na zadek. Umí prostě i líp, jako třeba Spasitele.

4laras
14.03.2020 5 z 5

Tohle byla zlatá dávka do krve.

veveronka
11.03.2020 5 z 5

Vyborne.Boon byl super a Helainine hledala vraha sve sestry.Konec byl prekvapivy ale potesil

keiko33
08.03.2020 5 z 5

BCD zboznujem, Wardkin rukopis je proste top. Ked uz si myslite, ze vas nemoze nicim prekvapit, tak pride s niecim novym, s cim vas opat dostane. Tentoraz to bola detektivna zapletka a Butch mohol vyuzit niekdajsie znalosti policajta. No a popritom tu mame novy parik. Ako vzdy, precitane na jeden nadych, uz teraz mam abstak.

EvaSupovic
07.03.2020 5 z 5

Wardovka je pro mně prostě jedna z TOP autorek, takže jsem ji opět slupla jak malinu a nabila jsem se. Bratrstvo neomrzí asi nikdy.

Arlienen
04.03.2020 4 z 5

Nevím, čím to je, ale nějak jsem se nemohla ztotožnit s hlavními postavami. Víc mě zaujal Butch a jeho vyšetřování, samozřejmě Syn byl to nejzajímavější v této knize. Mám ráda tyhle záporáky. Přesně takový zaporák byl na začátku Zsadist.

Evka3814
01.03.2020 5 z 5

Prostě miluju,tyhle její příběhy. Proč vždycky ty knihy co jsou čtivé jsou hned přelousknuté:) Každopádně Helania a Boon jsou zlatíčka,hned jsem si je oblíbila. Nemohu opomenout Fritze,pokaždé se musím usmát když je o něm zmínka. No a po tomto dílu jsem ještě více zvědavá na pokračování a doufám že bude díl i o Synovi. Obálka opět povedená

Dellphi
28.02.2020 3 z 5

Wardka psát umí, to je jasná věc. Tato knížka není výjimka. I když tentokrát trvalo dlouho, než se to rozjelo. Každopádně posledních asi tak 100 stran už stálo za to. Do té doby tam pro mě bylo málo akce. A souhlasím s Ryorkou – Syna tam mohlo být víc. Každopádně snad si ho nechává na později a bude mít vlastní příběh.

Ryorka
27.02.2020 5 z 5

Žeru to!!! A opět oko nezůstalo suché. Zamichalo se nam do příběhu opět trochu toho LGBT, ale co už. Holt dnešní trend, neva. Opět zatracená glymera na straně jedné a čest, láska a přátelství na straně druhé. Jen toho Syna mohlo být víc. Tak nějak jsem doufala, ze i on najde lásku dobré ženy, ale asi je hodně rozbitý. Nebo si to Wardka ještě píše do šuplíku a dočkáme se nekdy příště.