Odbočka v lesích

Odbočka v lesích
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491039/bmid_odbocka-v-lesich-drb-491039.png 4 834 834

Parta přátel vyrazí na dovolenou do opuštěné oblasti Beskyd. Po vydařeném začátku volna se ovšem všechno zvrtne v momentě, kdy narazí na neudržovanou odbočku v lesích. Podle navigace by mělo jít o zkratku vedoucí přímo k cíli, k ranči, kde mají být všichni ubytovaní, ručně psaná poznámka na staré turistické mapě ale před touto cestou varuje. Stmívá se a připozdívá, někteří sice váhají, ale nakonec se skupina odbočkou vydá. Nikdo z přátel v této chvíli ještě netuší, jak hluboce budou svého rozhodnutí litovat. Les skrývá tajemství a projít skrz se jen tak někomu nepodaří. Dobrodružství začíná, ale rozhodně ne takové, o jakém by někdo z party snil.... celý text

Katania
22.04.2022 5 z 5

Za mě paráda! Moc pěkně napsané, čtivé a napínavé. Jen rozuzlení celkem slabší, ale za přečtení to rozhodně stojí.

panco-01
22.04.2022 odpad!

(SPOILER) Tato kniha je ztrátou času...námět, který by vydal sotva na krátkou povídku, je zde umně natahován jako žvýkačka na cca 250 stran. Příběh plný klišé a stereotypů, které člověk viděl nebo četl nespočetněkrát jinde. Les plný kouzel a tajů v Beskydech... Milovnice iphonů, sociálních sítí, ztraceného gsm/gps signálu, fantasmagorických situací, nevysvětlitelných záhad a napětí "tak akorát" si přijdou na své.

Pepina19
22.04.2022 4 z 5

Povedená parta, různé charaktery a vztahy mezi sebou na rozdílných úrovních. Nejprve trochu zdlouhavější úvod do děje a potom "Akta X" po česku. Krátké kapitoly, které vás nutily číst dál, aby jste zjistili co za tím vším vězí.

Peggy2711
19.04.2022 4 z 5

Jak už tu bylo několikrát, začátek slabší, vztahy mezi jednotlivými kamarády ne moc hezké, jejich charaktery taky nic moc. Asi od poloviny se to pěkně rozjelo a moc mě to bavilo, sledujeme dění z pohledu některé z postav a v nejnapínavějším skončí kapitola a začneme u někoho jiného, kniha se prakticky nedá odložit, protože stále chcete vědět, jak to s kým dopadne.

jprst
19.04.2022 4 z 5

Můj náhodný výběr, žádné velké očekávání, ale nakonec se z toho vyklubal hodně vydařený příběh. Již po pár stránkách mrazivá a hustá atmosféra, patřičná dávka napětí, poutavý děj, a i rozuzlení se docela vydařilo. A k tomu česká autorka, to mne celé přímo navádí mrknout se na její další tvorbu.

marwinmh
18.04.2022 4 z 5

Žánr, který běžně nečtu a nevyhledávám. Každá z postav mi byla něčím nesympatická a docela jsem nechápala, že takové charakterové uskupení spolu může kooperovat již od střední školy. Dění v lese působilo chvílemi až nadpřirozeně (čekala jsem něco na způsob klauna z Kingova TO), takže závěrečné přijatelné vysvětlení dění mě mile překvapilo.

Ciarra
16.04.2022 3 z 5

První půlka knihy ubíhala hodně pomalu, pak se vše konečně rozjelo.

Margerite
15.04.2022 4 z 5

Odbočka v lesích je příjemné překvapení. Jazyk místy trochu skřípe, ale vynahrazuje to čtivost a napětí od začátku a do konce. Zpříjemnila mi odpoledne v posteli s covidem. Myslím, že v autorce dříme velký potenciál. Mírný nadprůměr 3,5, zaookrouhluju nahoru na 4*. A že s Trhlinou se to nedá srovnat? To tedy vážně ne, Odbočka v lesích je o několik tříd lepší. Trhlinu jsme vydržela 20 stránek a pak ji zhnuseně odložila. Ta je jako nepovedené slohové cvičení žáka ZŠ.

Krchnaida
15.04.2022 2 z 5

Do poloviny knihy jsem se nudila. Dění v lese už pak bylo čtivé, celkově jsem ale čekala něco víc. Škoda…

katasukivasukim
15.04.2022 5 z 5

Teeeda,tak to jo.Moc se mi líbila určitě zůstane v mé knihovně na čelní pozici.

Martiiiik
14.04.2022 5 z 5

Je skvělé, že čeští autoři píšou skvělé knihy :-) Myslela jsem, že to bude trochu jako Trhlina, ale nebylo tomu tak :-) Byl to velmi zajímavý příběh a čtenář si musel počkat až téměř do konce, aby se dozvěděl, co se skutečně stalo :-) Při čtení úplně mrazilo a už asi do neznámého lesa jentak nevkročím :-D A už se těším na autročinu další knihu :-) Doporučuji :-)

efka.saf
13.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se nesmírně těšila. Horor odehrávající se v Beskydech je povinností na mém čtenářském seznamu. A konečně se na mě tento titul v knihovně dostal, takže radost převeliká.
Nejdřív jsem si ve vlaku přečetla dvě kapitolky pro navnadění s tím, že se jí budu věnovat až posléze, ale najednou už byla ruka v rukávě a nešlo s tím nic udělat. Co musím knize uznat, je čtivost a s tím spojená určitá nekomplikovanost. Autorka uměla hezky navodit atmosféru, a i když o strachu u mě nemohlo být řeč, párkrát jsem lehké napětí cítila. Osudy (ne)přátel v lese byly zajímavé a překrásně zmatené a já byla nesmírně zvědavá, jak z toho autorka vybruslí. A tady se dostáváme k mým menším výhradám. Vlastně mě konec s menším odstupem docela uspokojil, ale hned po dočtení byl pro mě spíše zklamáním. Přišel mi... možná až moc alibistický a také trochu děravý. Vím, že horory vybízejí k tomu, aby byla čtenáři ponechána jistá možnost dotvoření si příběhu v hlavě, mě to ale vlastně štve. Aspoň jednou by se mi líbilo, kdyby mi autor osvětlil vše a nenutil mě si domýšlet. Tak třeba příště.
Nicméně i tak knihu hodnotím vesměs pozitivně, jedná se o příjemnou oddechovku na dva líné letní večery v chatě uprostřed lesa. Nejlépe toho beskydského :-).

Kacafir
12.04.2022 4 z 5

No ale TRHLINA to není ani náhodou...

Zuzulinka
12.04.2022 5 z 5

Pecka!

Sabča92
12.04.2022 4 z 5

Za svůj život jsem viděla hororů, co by se na prstech jedné ruky dalo spočítat. V knihách tuto tematiku nevyhledávám, protože se nerada bojím. Odbočka v lesích je druhým mrazivým knižním počinem české autorky Kateřiny Karolové. Jedná se o mysteriózní thriller který spadá až do hororu. Rozhodně se u knihy budete bát otáčet stránky, a její hrdinové vám to nijak neusnadní. Kniha je neuvěřitelně čtivá a díky krátkým kapitolám vám jednotlivé stránky budou utíkat pod rukama. Zpočátku se můžete ztrácet v množství postav, ale po pár stranách už přesně víte kdo je kdo. Celé to má neuvěřitelně tajemnou atmosféru. Odbočka v lesích začíná pomalu, ovšem stejně, jako začne zapadat slunce, i jejich příběh dostane temný nádech. Pocítíte spolu s hrdiny strach, budete se jim snažit promluvit do duše, aby se prostě nerozdělovali, ale oni samozřejmě neposlechnou. Postavy vám za to polezou na nervy, ale zároveň se o ně budete bát. Autorka knihy Kateřina Karolová nemá ráda v příbězích hektolitry krve, což ani já nevyhledávám. Proto jsem z knihy nadšená, ovšem zároveň vyděšená. Tuto knihu rozhodně nesmíte minout, stojí za to.

janina66
11.04.2022 5 z 5

Napínavé! Mrazivá atmosféra, kdy šestice kamarádů špatně odbočí do tajemného lesa a pak se začnou dít podivné věci a záhady. Už jak vjeli do lesa, tak jsem knihu sama přirovnala k Trhlině. Ale tato kniha se úžasně rychle četla. Takové zvláštní objasnění chování všech. A Laura? Skvělé.

neubam02
10.04.2022 5 z 5

Tak tohle bylo neuvěřitelný! Kateřina Karolová je další česká autorka, která dokazuje, že i v naší literatuře jsou skvělé knihy!
Příběh mě bavil od začátku do konce. Byla to neskutečná jízda.
Hlavní postavy jsem si teda nezamilovala. Byli tak protivní, neustále se do někoho naváželi, vzájemně se uráželi, pomlouvali… takhle si rozhodně kamarády nepředstavuji.
Chvílemi si říkáte, co se to sakra děje?! Jste neskutečně zmatení, vytváříte v hlavě různé konspirační teorie, ale na konci se vše krásně vysvětlí, střípky do sebe zapadnou a vy se nestačíte divit!
Musím se přiznat, že kniha mě občas pěkně děsila. Rozhodně by mě nikdo při čtení knihy do lesa nedostal.
Na druhou stranu je kniha opravdu plná skvělých vtípků a srandovních momentů. Dlouho se mi nestalo, že bych se u knížky smála nahlas.
Autorce rozhodně horory jdou a doufám, že někdy vydá další!
Dokonalost! Určitě doporučuji všem milovníkům hororů, protože Odbočka v lesích se zařadila mezi mé top horory.

ErikaJ
08.04.2022 5 z 5

Začetla jsem se od samého začátku. Bylo to čtivé, napínavé a nepředvídatelné. Za mě bezva počtení.

Peace
06.04.2022 3 z 5

"Příběh je smyšlený, Beskydy krásné, v České republice se není čeho bát.
Věřte mi.
I když - ne vždycky mám pravdu."

Kniha se čte jedním dechem, je extrémně čtivá, což je její veliké plus. Určitě se moc ráda mrknu i na další autorčinu tvorbu.
Co mě ale trošku zklamalo, je konec. Vysvětlení bylo až moc osekané, urychlené a pointu bych čekala zajímavější, škoda.

klaraj093
06.04.2022 2 z 5

Kniha se četla velmi rychle, díky krátkým kapitolám a napínavému příběhu.. V podstatě je na každé stránce napětí a čekáte co se stane, ale konec mě trochu zklamal, čekala jsem trošku větší záhadu..
Jako mysteriózní oddechovka je to fajn..