Oceán na konci uličky

Oceán na konci uličky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172347/bmid_ocean-na-konci-ulick-172347.jpg 4 1124 228

Svoje dětství si pamatuji živě… Věděl jsem strašlivé věci. Ale věděl jsem, že se rodiče nesmí dozvědět, že o nich vím. Vyděsilo by je to. Pro našeho vypravěče to všechno začalo před čtyřiceti lety, když byl sedmiletý chlapec. Tehdy ukradl podnájemník jeho rodičům auto a spáchal v něm sebevraždu, čímž probudil prastaré síly, které je lépe nechat na pokoji. Temné bytosti z míst za hranicemi reality se díky fatální chybě ocitly na svobodě, a když zlo proniklo až do chlapcovy rodiny, zjistil, že bude muset udělat všechno, co je v jeho silách, aby vůbec zůstal naživu. Jeho jedinou nadějí byly tři ženy, které žily na farmě na konci jejich uličky. Nejmladší z nich, Lettie, tvrdila, že jejich rybníček je oceán, přes který sem připluly za staré země. Její maminka říkala, že si to Lettie nepamatuje správně, protože to bylo dávno, a stará země se stejně potopila. A Lettiina babička tvrdila, že se mýlí obě, protože si starou zemi nemohou pomatovat. Taky říkala, že skutečná stará země se nepotopila, ale vybuchla.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Polaris

The Ocean at the End of the Lane , 2013

SaDiablo
03.07.2014 3 z 5

Velmi příjemná angličtina, konec mě rozesmutnil...

Eneo
02.07.2014 4 z 5

Neil Gaiman si zase jednou pohrál s mojí představivostí jako kočka s myší, tedy kocour, promiňte. Mistrovsky zasazuje fantaskní prvky do příběhu propleteném kouzelnými prvky dětství. Je vidět, že se snažil o autentičnost, když do knížky vkládal prostředí dětství vlastního, když už ne dětství jako samotné, jak uvádí v epilogu. Sečteno a podtrženo - bezmála dvěma sty stránkami proletíte jako míč rozbitý oknem. Ale já to vážně nebyla!

gumkacik
13.06.2014 5 z 5

Prostě Neil Gaiman a nekonečný oceán jeho úžasné fantazie

Alena_S
20.04.2014 3 z 5

Naznačuje zajímavý příběh, ale napětí chybí logika. Pomohlo by lépe vysvětlit účel jednání tajuplné babičky s tajuplnou vnučkou, než jen oznámit čtenáři, že je třeba cosi porazit a bude zase dobře.

otula
16.04.2014 3 z 5

Mlhavý neurčitý příběh, u kterého vlastně ani nevím, co tím chtěl autor říci... Mohl to být příběh týraného dítěte, které se uzavřelo do svého nitra před krutou realitou? Nebo jen noční můra?

Helianthus
14.04.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc pěkné, ostatně jako většina jeho knih. Jediná moje výhrada ke knize je, že bych se velmi ráda dozvěděla více o Hampstockových ženách. Tak třeba se příště dočkám.

scannain
12.04.2014 4 z 5

Horrorová pohádka pro dospělé, plná hlubokých myšlenek o našem bytí

Cibak
28.03.2014 5 z 5

Krásný návrat do dětství.

Ronin Roujin
02.03.2014 5 z 5

Kniha má jednu ohromnou vadu. Je moc krátká na to jak je dobrá. Jinak samá pozitiva a sociální jistoty. Najdete zde vše, co se vám líbilo u Amerických bohů či Nikdykde. Takové to napínavé balancování na hranici reallity a jiných světů, skutečnosti a mýtů.Přelouskla jsem to za jeden víkend a to jsem toho přitom stačil udělat spoustu dalších věcí.

kniholka
26.02.2014 3 z 5

Typicky Gaimanovské, ale s tím rozdílem, že u jeho ostatních knih jsem se jakžtakž chytala, ovšem u této jsem měla neodbytný pocit, že vlastně vůbec nesejde na tom, jak se to celé vyvine. Prostě jsem si tak říkala, proč mi ten příběh vůbec je vyprávěn? Už dlouho se mi nestalo, aby ve mně kniha zanechala jen neurčitý pocit, který mě k ničemu neposouvá, ani nesměřuje...

bookshelf
06.02.2014 2 z 5

Stejně jako Brumbál vždycky na konci každého dílu vysvětloval Harrymu situaci, tak i já bych potřebovala něco vysvětlit.

e-Čtenář
05.02.2014 5 z 5

Vynikající kniha, se skvělými fantaskními postavami, jenž je plná emocí. Vřele doporučuji, a dávám do knihotéky.

salamandrina
01.02.2014 3 z 5

Ačkoliv mě každá Gaimanova kniha nějak baví a něčím osloví, musím říci, že od Oceánu na konci uličky jsem čekala víc. Dobře se to čte, témata jsou tam zajímavá, ale kam se kniha hrabe na Nikdykdy nebo Americké bohy.

dusan122
18.01.2014 4 z 5

Výborná kniha.Přečetl jsem ji jedním dechem.Autor opět nezklamal.

bookshelf
16.01.2014 2 z 5

Nemám ráda knihy, ve kterých nejsou vypsány skutečnosti bez kterých není možné knihu pochopit dokonale. Tuto knihu jsem nepochopila dokonale. Snad je to mojí omezenou fantazií, o které jsem si až doteď myslela, že je velká. Nebo tím, že se ostatní spokojí s tou trochou informací, které Gaiman nabízí. Osobně bych chtěla vědět o ženách Hampstockových mnohem více. Ano, dalo by se říci, že jsem zklamaná. Přeji pěkný den.

HanaBambi
05.01.2014 4 z 5

Gaimanovská klasika. Bizarní, ale milé.

lucifuk
16.12.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Nakoniec ako všetky jeho diela. Chcem žiť na farme a mať za ňou rybník. Alebo niečo väčšie...

Lowelllyyp
25.11.2013 5 z 5

Tahle knížka popírá všechny fyzikální a vlastně úplně všechny zákony. Abyste si ji užili musíte připustit, že nebe je zelené a tráva modrá, že louže je oceán, že protony jsou malí lidičkové, že chodíte po nebi a fialové slunce na vás svítí z trávy. Ano, takhle divný ten příběh je. Zdá se to nepředstavitelné, ale takové to je. Nejlepší a dokonalé.

Neil Gaiman bude asi génius, jak to tak vidím. Jelikož to byla první knížka, kterou jsem četla, rovnou jsem si v knihovně půjčila Nikdykde, které je taky proslavené, už se na něj velmi těším. Snad bude taky tak .. velkolepé.

Opravdu! Oceán na konci uličky je tak moc divný až je strašně krásný. - Doporučuji.

mayinka
10.11.2013 5 z 5

neskutecne kratounka kniha,.. nebo jak je to s tim casem? a taky jsem se bala a to uz jsem velka holka :) doporucuji.

kormoran78
14.10.2013 5 z 5

Nevím, jak to pan Gaiman dělá, ale opět vytvořil příběh, který je nenápadně nápaditý a nevtíravě vtíravý a jednoduchostí příběhu čtenáři nedá vydechnout. Těším se na další...