Oceán na konci uličky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svoje dětství si pamatuji živě… Věděl jsem strašlivé věci. Ale věděl jsem, že se rodiče nesmí dozvědět, že o nich vím. Vyděsilo by je to. Pro našeho vypravěče to všechno začalo před čtyřiceti lety, když byl sedmiletý chlapec. Tehdy ukradl podnájemník jeho rodičům auto a spáchal v něm sebevraždu, čímž probudil prastaré síly, které je lépe nechat na pokoji. Temné bytosti z míst za hranicemi reality se díky fatální chybě ocitly na svobodě, a když zlo proniklo až do chlapcovy rodiny, zjistil, že bude muset udělat všechno, co je v jeho silách, aby vůbec zůstal naživu. Jeho jedinou nadějí byly tři ženy, které žily na farmě na konci jejich uličky. Nejmladší z nich, Lettie, tvrdila, že jejich rybníček je oceán, přes který sem připluly za staré země. Její maminka říkala, že si to Lettie nepamatuje správně, protože to bylo dávno, a stará země se stejně potopila. A Lettiina babička tvrdila, že se mýlí obě, protože si starou zemi nemohou pomatovat. Taky říkala, že skutečná stará země se nepotopila, ale vybuchla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172347/ocean-na-konci-ulick-172347.jpg 4.1742
Žánr
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Polaris
Orig. název

The Ocean at the End of the Lane, 2013

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Členovia rodiny Hempstockovcov sa objavili aj v knihách Hviezdny prach (Stardust) a Záhrobná kniha (The Graveyard Book). (smazenaryba)


Kniha Oceán na konci uličky (The Ocean at the End of the Lane) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2013 v kategorii Best Fantasy (43 534 hlasů). (LibraryGirl)


Ocenění

2014 - Locus Awards (Best Fantasy Novel)
2013 - British Book Awards (Book of the Year)
2013 - British Book Awards (Audiobook of the Year)
2013 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší fantasy a horor)