Oceán na konci uličky

od:


KoupitKoupit eknihu

Svoje dětství si pamatuji živě… Věděl jsem strašlivé věci. Ale věděl jsem, že se rodiče nesmí dozvědět, že o nich vím. Vyděsilo by je to. Pro našeho vypravěče to všechno začalo před čtyřiceti lety, když byl sedmiletý chlapec. Tehdy ukradl podnájemník jeho rodičům auto a spáchal v něm sebevraždu, čímž probudil prastaré síly, které je lépe nechat na pokoji. Temné bytosti z míst za hranicemi reality se díky fatální chybě ocitly na svobodě, a když zlo proniklo až do chlapcovy rodiny, zjistil, že bude muset udělat všechno, co je v jeho silách, aby vůbec zůstal naživu. Jeho jedinou nadějí byly tři ženy, které žily na farmě na konci jejich uličky. Nejmladší z nich, Lettie, tvrdila, že jejich rybníček je oceán, přes který sem připluly za staré země. Její maminka říkala, že si to Lettie nepamatuje správně, protože to bylo dávno, a stará země se stejně potopila. A Lettiina babička tvrdila, že se mýlí obě, protože si starou zemi nemohou pomatovat. Taky říkala, že skutečná stará země se nepotopila, ale vybuchla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/172347/ocean-na-konci-ulick-172347.jpg 4.2581
Orig. název:

The Ocean at the End of the Lane (2013)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Polaris
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Členovia rodiny Hempstockovcov sa objavili aj v knihách Hviezdny prach (Stardust) a Záhrobná kniha (The Graveyard Book). (smazenaryba)


Kniha Oceán na konci uličky (The Ocean at the End of the Lane) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2013 v kategorii Best Fantasy (43 534 hlasů). (LibraryGirl)


Ocenění

2013 - British Book Awards (Book of the Year)
2013 - British Book Awards (Audiobook of the Year)