Easy?

Easy? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/bmid_easy-x21-175674.jpg 4 1155 256

Obrysy srdce série

1. díl

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Easy? , 2012

cukrovka
30.08.2016 5 z 5

Čtivá knížka, která se mi moc líbila. Příběh nejen o lásce, ale i závažné téma znásilnění. Autorka čtenářům čtivým příběhem ukazuje jak se v takové situaci chovat, jaká dělat rozhodnutí. A jak správná kámoška dokáže pomoct už tím, že je. Erin byla skvělá. A samozřejmě i Lucas.

rarášek
01.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Myslím, že je hlavně o tom, jak se bránit znásilnění, že to není hlavně chyba oběti.
Oblíbila jsem si Jaquelininu kámošku Erin, ta byla skvělá. Lucas byl rozhodně úžasný kluk, kéž by existovalo víc takových kluků. Konec knihy byl rozhodně šťastný, jsem ráda za Lucase i Jaqueline. :)

MájaM.
17.07.2016 5 z 5

Za sebe musím říct,že kniha mě ze začátku až tak moc nebrala,ale pak nabrala spád a já se začetla a nemohla se odtrhnout. Když jsem knihu dočetla měla jsem na rtech ten úsměv,ale i ten smutný pocit,že už je konec... Knihu jedině doporučuji.
BTW: Lucas je prostě vysněný kluk ❤

bartosovic00
27.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Je velmi ctiva, ale spise pro nizsi vekove Kategorie. Na trhu je takovychto knih mnoho, ale ja je mam Rada a proto si rozhodne nestezuji. Urcite splnila me ocekavani :)

dark.ma93
25.06.2016 3 z 5

Knize se nedá upřít čtivost - jak je již zmíněno níže. Také hlavní hrdina Lucas je okouzlující :) Avšak děj byl předvídatelný a to včetně zápletky. Nijak mne to hlouběji neoslovilo, snad pouze jako letní oddechovka na pláž :)

Elise24
21.06.2016 4 z 5

Opět krásný příběh teenagerovského čtení a skvělá odpočinková knížka...
Děj zajímavý a i nějaké to drama bylo;)

A proto 4* :)

Anka.
24.05.2016 4 z 5

Hezká oddechovka s předvídatelnou zápletkou a princem na bílem koni. Čtivé, vtipné, svěží. I přes děj plný klišé to bylo krásné a pohodové čtení :)

Markét.t
13.05.2016 3 z 5

Jedno se knize upřít nedá - čtivost. Chvílemi jsem se vážně nemohla odtrhnout.
Ale samotný příběh už mě tolik nezaujal.
Nemůžu si pomoct, ale kniha mi přišla vcelku neoriginální a předvídatelná.
Nebo jsem možná nebyla zrovna v té správné náladě pro čtení takové knihy.
Nicméně jako odreagování fajn.

"Lidé málokdy říkají to, co si opravdu myslí a ještě méně často říkají, co cítí. Nikdo není až tak upřímný."

todilka
28.04.2016 4 z 5

Mile mě to překvapilo...příjemná kniha a určitě jedna z těch lepších z tohoto žánru...po přečtení mám na rtech úsměv, to se vždycky počítá :-)
*čtenářská výzva 2016: Kniha přečtená za jediný den

warca
22.04.2016 4 z 5

Docela pěkná kniha, ale nic světaborného :)

kikush
10.04.2016 5 z 5

Lucas, Lucas, Lucas... Fakt úžasná knížka přečtená za jediné odpoledne. Kdyby tak jen Lucas existoval..

Daenerys
07.03.2016 2 z 5

Zklamání. Chtěla jsem nějakou romantickou oddechovku a nadchly mě zdejší komentáře... ze začátku mě i bavila, postupem času / textu však mé nadšení vázlo a táhlo se to a táhlo. Bylo to tak jednoduché a průhledné, že mě chuť postupně přecházela. Dočetla jsem, ale žádné extra ejchuchů to nebylo.

Odehnalka
05.03.2016 4 z 5

Mám ráda, když tyhle romantické a oddechové knihy mají originální příběh... a tahle kniha do této mé oblíbené kategorie zapadá. Čte se to samo a nejen děj, ale také Lucas vás dostane. Mohu doporučit, na oddech super kniha!

TheMelorry
05.03.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem nečekala nic moc závratného.... byla jsem ale velice překvapená. Je to jedna z opravdu povedených knih, měla jsem ji přečtenou během chíle a bavila mě od začátku do konce - žádné nudné pasáže.
+ Lucas, Lucas.... kéž by někdo takový existoval.. .:)))

SelkaNika
03.03.2016 4 z 5

Celkem zajímavá oddechovka na jedno propršené odpoledne.

LucyNej
28.02.2016 5 z 5

Výborné, výborné výborné!! Nemoha jsem odtrhnout!

Lucii89
27.02.2016 5 z 5

tahle knížka se mi četla sama, opravdu krásné čtení! :-)

Xena011
21.02.2016 4 z 5

Pěkný příběh z prostředí vysoké školy. Dost se mi líbily scény o sebeobraně, jelikož jsem se podobného výcviku také zúčastnila, tudíž mi věci nepřišly neznámé. Super oddechovka na odpoledne, či večer. :)

Krstý
18.02.2016 5 z 5

Jak uz tady skoro vsichni zminili take jsem precetla knihu jednim dechem, ten pribech,laska ...a proste vsechno je to dobra kniha doporucuji :-))

ivusse
15.02.2016 3 z 5

Po přečtení zdejších hodnocení jsem od knihy očekávala víc. Nebylo to špatné, ale na mě až moc easy :-)