O lidech a psech

Nový soubor edice Česká povídka přináší příběhy, v nichž hraje hlavní roli vztah člověka a psa.

Šabach, Petr a kolektiv: Petra Soukupová, Josef Moník, Kateřina Tučková, Marek Epstein, Irena Hejdová, Viola Fischerová a Magdaléna Stárková.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161560/o-lidech-a-psech.jpg 3.129

Sbírka povídek.
(2013)

pagac17
05.06.2018

Mám rád povídkové knížky, opět jsem byl spokojen s obsazen, nejvíce se mi líbila povídka Marka Epsteina - ovce.

hellena1523
04.02.2017

Někteří autoři mě neuchvátili, u jiných jsem naopak litovala, že povídka nebyla delší. Celkově hezký průměr.

Julli
27.10.2016

Některé povídky jsem nedočetla, jiné jsem vůbec nečetla, pár jsem četla a ve finále se mi nelíbilo vůbec nic. Radši nebudu hodnotit. Já mám psy hodně ráda a u téhle knihy jsem je čekala a ono ne, to jsou více i v knížkách, kam nepatří.

misssicccka
11.03.2016

i kdyz pominu to, ze vetsi cast nema dle meho nazoru s nazvem souboru povidek nic spolecneho, porad mi z toho vychazi jen malo povidek, ktere me oslovily, nektere me fakt znudily az otravily tak, ze jsem mela chut knihu vyhodit (je ale z knihovny, tak ji tam pokorne vratim)
Nejlepsi Petra Soukupova (jak jinak), dale Katerina Tuckova (byt se v jeji povidce pes vlastne nevyskytl), za zminku pak, myslim, stoji Irena Hejdova a Viola Fischerova
Takze trochu damska jizda :)

jindrusa
24.01.2016

Spíš průměr. Některé povídky byly povedené, jiné méně a dvě vyloženě "blbé" :-)

marca_m
30.03.2015

Opravdu nemám pocit, že by hlavní rolí příběhů byl vztah člověka a psa, jak avizuje popis knihy. Motiv psa byl v mnoha povídkách našroubován naopak naprosto nepřirozeně, jako když píšete ve škole slohovku a za každou cenu tam potřebujete dostat zadané téma.

Lilith1
12.11.2013

No tuším, že každý milovník psů, který se nechá nalákat tímto slibným názvem bude dost zklamán. Třeba povídka Kateřiny Tučkové zcela nesplňuje, to na co kniha láká, že tématem je vztah člověka a psa. V první povídce přímo od Petra Šabacha je už pes zmíněn a zapojen do příběhu daleko více, ovšem hraje tam jen okrajovou roli. A tak tomu je i ve většině ostatních povídek. Prostě název i anotace tak nějak slibuje to co v obsahu není dodrženo. Nemůžu říct, že povídky by byly špatné, některé se mi líbily velmi třeba povídka Pes od Petry Soukupové, ta tedy ale i splnila zadání. Ani výše zmíněná povídka od Kateřiny Tučkové nebyla špatná a četla se velmi dobře. Každopádně čekala jsem něco jiného než se mi ve finále dostalo a to hodně ovlivnilo celkové vnímání čteného dílka.

Kniha apokryfů
Kniha apokryfů