O lakomém křečkovi

O lakomém křečkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177517/o-lakomem-kreckovi-177517.jpg 5 12 5

Děti často slyší, že jsou špinavé jako prasátko, lakomé jako křeček nebo že spí tvrdě jako dudek. V naší řeči je spousta podobných rčení a přirovnání. Napadlo vás někdy, jak taková rčení vznikla? Možná to bylo tak jako v pohádkách, které si můžete přečíst v této knížce.

Lily101
02.09.2023 5 z 5

Super kniha pro děti, které jednoduše objasňují slovní spojení používané ve společnosti.

KatyM.
06.07.2023 5 z 5

Veselé příběhy s ponaučením. Syn má knihy autorky ve i rád a opět se mu moc líbila. Doporučuji.

Atlantis
05.08.2021 4 z 5

Konečně! Po dlouhé době jsme s dcerou zase narazili na knihu, která by nás před spaním oba bavila. O lakomém křečkovi je soubor několika kratších pohádek, které vysvětlují různá lidová rčení. Už jsme četli podobnou knihu Kozel zahradníkem. Hodně slušné.

Drakobrouk
27.09.2020 5 z 5

Bilo to vtipné. Bili tam rúzné postavi třeba straka zlodějka. Nejvíc se mi líbila poslední kapitola o dudkovi.

TaLu
17.04.2018 3 z 5

V knize je několik pohádek, či bajek, ve kterých se zvířátka chovají jako lidé. Příběhy by měly dětem vysvětlit, proč se používají různá rčení, ale jde o smyšlené příběhy a nevyznívají věrohodně. Možná jde spíše o milé povídání. Nejhezčí mi na knize přišly ilustrace.

Kniha O lakomém křečkovi je v