O čertovi

O čertovi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28887/o-certovi-28887.jpg 5 318 74

Pohádka o čertovi Florimonovi, který byl vyslán na zem, aby škodil lidem, především pak kominíkům. Škodit se mu ale nedaří, a dokonce se zamiluje. Staří čerti se na střechy bojí nebo dostávají závrať. Proto je na kominíky poslán nejmladší a nejneposednější čert - Florimón. Ten zpočátku opravdu nadělá na střechách a v komínech hodně škod. Jednoho dne se mu však stane nehoda. Díky ní se jeho život dočista změní. Text je doprovázen celostránkovými ilustracemi samotného autora. ... celý text

KatyM.
13.03.2021 4 z 5

Knihu jsem četla synovi, moc se mu líbila. Hezké ilustrace.

Iluš
09.02.2021 5 z 5

Knížka objevena náhodou (dárek od Mikuláše) a všichni (od předškoláčka až po důchodce) jsme ji přečetli. A všichni jsme dali plný počet bodů ( nebo vlastně hvězdiček).
Nádherné ilustrace, nádherný příběh.
A teď se chystáme na další knihu od téhož autora: O zahradě.

Abukšákul
24.01.2021 5 z 5

Krátký příběh ze života čerta. Kniha je nádherně ilustrovaná a pro syna ideální čtení svou délkou i obsahem. Vybrali jsme ji ke splnění školní čtenářské karty (český autor). Můžeme doporučit všem napříč věkem i pohlavím =)

Bubo19
02.01.2021 5 z 5

Tato drobná knížečka v sobě ukrývá krásný pohádkový příběh a spoustu nádherných ilustrací. Za mě jasných 5*.

IVANA0123
01.01.2021 5 z 5

I když kratinká, přesto krásná. Ilustrace jsou naprosto kouzelné, jako ve všech knížkách Pavla Čecha. 5*

(1/21)

Lessana
13.11.2020 3 z 5

Na zoznámenie sa s autorom a ilustrátorom (o ktorom som sa dozvedela tuto na DK) som pôvodne chcela knihu O zahradě, ale zohnala som len O čertovi. Knižka je to milá, príbeh s poučením, že každý má v sebe dobro a rozvije ho vždy láska, je pre deti veľmi vhodný. Na diele vidieť, že text i ilustrácie autor robil s citom a grifom, to bez debaty. No ku mne sa dostal príšerný slovenský preklad s množstvom chýbajúcej interpunkcie a ešte k tomu dosť nešťastne nasádzaný. Pokazilo mi to dojem z knihy, preto o dve hviezdičky menej.
P. S. Táto kniha v slovenčine je vynikajúcou ukážkou toho, aké je zdanlivo ľahké prekladať z češtiny do slovenčiny.

čtenářka301
29.09.2020 4 z 5

Já Čechovi knihy miluji, především kvůli ilustracím, ale mým dětem se bohužel nelíbí.

rozina351
29.05.2020 5 z 5

Poprvé jsem tuto knížečku v kolibřičím vydání přečetla na vysoké. Byla jsem naprosto okouzlena, jak rychle a suverénně mě vtáhla do světa imaginace a úplně mě vytrhla ze zkouškového frmolu. Nádherný příběh a uchvacující ilustrace. Teď knížku sjíždíme pravidelně s dětmi a každé čtení má úspěch! Příběh je něžný, pohádkový, se šťastným koncem, nechybí ani humor - s Florimonem a Tradamilou strávíte vždy krásnou půlhodinku, která vám zlepší náladu na celý den.

Dalia
06.04.2020 5 z 5

Jak láska pekelníka proměnila ... nevěříte? Tak knihu otevřete i srdce svá a odpověď snad naleznete v příběhu, jenž kouzlo má.

EliBla
19.03.2020 5 z 5

Ilustrace Pavla Čecha miluji. Toto je prvni kniha, kterou jsem od autora četla a mohu ji všem doporučit. Využívám ji ve Čtenářských dílnách na 1. stupni a to vždy 5.12. Děti si mohou z příběhu odnést i ponaučení.

Sisine
26.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha pro děti,navíc ilustrace jsou úžasné.

maha75
07.11.2019 5 z 5

Nádherná knížka. Naše oblíbená. Četli jsme ji s dětmi už několikrát.

argi111
11.10.2019 5 z 5

Perfektní kniha pro děti. Doporučuji.

jaroiva
18.09.2019 5 z 5

Krásná knížka s krásnými obrázky

Osice
15.09.2019 5 z 5

První knížka od P. Čecha, kterou jsem četla. Moc se mi líbila, ale až knihou A jsem ho začala více registrovat.

engai
28.08.2019 4 z 5

Pěkná knížečka, milý příběh o lásce, která i lumpy napraví. Jednou jsme ale přečetli a už nemáme potřebu se ke knížce vracet. Na rozdil třeba od Dědečků.
Nosné jsou ilustrace (moc pěkné), text je jen doplňkový, což je pro dětskou literaturu super. Překvapil mě vskutku titěrný formát. To je škoda, protože člověk skoro potřebuje na ty krásné obrázky lupu. Čekala bych že se takový úsporný formát promítne alespoň na ceně.

Romžiry
23.08.2019 5 z 5

Synova nej kniha a teď už i moje :-D

Safienka
30.12.2018 4 z 5

Zhltnuto v knihkupectví :)

jarabr
23.11.2018 4 z 5

Krátký, milý příběh s pěknými doprovodnými ilustracemi. Na konci s malou hádankou pro děti, dospělí (snad) pochopí na první přečtení.

HankaHail
30.06.2018 5 z 5

Velmi mě zaujal malý formát do dlaně, který je nápaditý a také brněnský autor. Knížka byla krátká, ale zato nádherná. Úchvatné ilustrace a originální příběh. Určitě brzy sáhnu po dalším titulu "do dlaně" :-)