O Bozích a lidech

O Bozích a lidech https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387986/bmid_o-bozich-a-lidech-NO2-387986.jpg 1 5 1

Tato jedinečná kniha obsahuje Moudrost našich dávných Předků z časů Védské Kultury. Tyto „Védy dětem“ autor sestavil na základě znalostí slovanských mýtů a východních učení pocházejících od duchovních učitelů Árjů. Kniha seznamuje děti se základy karmy a reinkarnace a bude jistě užitečnou pomůckou pro osvícenější rodiče, kteří se snaží své potomky vést duchovnější cestou Světla. Prastaré příběhy plné Bohů a boje s Temnotou jsou vhodné spíše pro zralejší přemýšlivé děti, ale mnohé osvětlí i rodičům. Védské skazky rozvíjejí dětskou představivost, obrazové myšlení a především charakter. V neposlední řadě však seznamují čtenáře s nejstarší dochovanou tradicí našich osvícených Slavjanských Předků, která sahá do minulosti mnohem dál, než si historici dokáží představit.... celý text

Miro.slav
Miro.slav
27.03.2021 odpad!

Ku knihe sa dá pristupovať v dvoch rovinách. Po formálnej stránke, čo sa týka grafiky, ilustrácií a prevedenia sa knihe takmer nedá čo vytknúť. Kniha je naozaj vyšperkovaná od obálky, krásnych farebných ilustrácií až po orámovanie strán. Samozrejme nesmú chýbať rôzne modifikácie svastiky a kolovratu. Potiaľto je kniha perfektná.

Dojem sa zmení po otvorení knihy a začatí čítania. Autor knihu primárne profiluje pre detského čitateľa, ale knihu odporúča aj rodičom. Sám sa zaujímam o slovanskú mytológiu, vieru a život Slovanov už rádovo dlho. Takže kniha ako stvorená pre niekoho ako ja. Ale nie je to tak. Prečo?

Už na prvých stranách sa autor implicitne vymedzuje voči vede a vedeckému poznaniu, čím detského čitateľa manipuluje do nie práve šťastných vôd demagógie. Rovnako tvrdenie, že mýty a rozprávky v tejto knihe "znali před dávnymi časy všechny vaše pra pra pra a ještě stokrát pra babičky a samozřejmě také pra pra pra a ještě stokrát pra dědečkové" je nezmysel. Takmer každý, kto má aspoň malý prehľad o mýtoch iných kultúr zistí, že táto kniha je iba výmyslom a plagiátom iných pôvodnejších príbehov o Brahmovi, Višnuovi, Krišnovi, Ra, Horovi, ba dokonca je tam aj podprahový odkaz na narodenie Krista. Ak toto vykrádanie autor považuje za vhodné po(d)súvať deťom, aký charakter tie deti v dospelosti budú mať? Z knihy je naozaj cítiť dnes silnejúcu odnož tzv. "slovansko-árijských véd", kde okrem (zá)konov Bohov, vesmírnych lodí(!), či vyspelej technickej civilizácie pred tisíckami rokov, nájdeme aj explicitnú formu nenávisti: "Tak to bylo, milé děti, a tak to je. Zlo na západě a dobro na východě. Tam, kde Slunce vychází, tam vychází i Světlo Boží a síly Světlých Bohů. Tam, kde Slunce zapadá, tam jde všechno za pádem a povstává Temnota". Gratulujem, vraciame sa k adorácii sovietskych súdruhov. Už tam spomenúť len Pátera Dija a Putina.

Ak by som to mal uzavrieť, radšej siahnem po Dobšinskom, Erbenovi alebo bohatierskych ruských bylinách či junáckych srbských piesňach, ako po tomto paškvile. Pre mňa je obsah a úcta k pravde cennejšia než vyšperkovaná bezduchá zlátanina nezmyslov. Preto túto knihu neodporúčam!