Dívky z trajektu

Dívky z trajektu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/bmid_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 4 995 313

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

Lenka.Vílka
30.12.2017 3 z 5

Knize jsem dala šanci i přes rozporuplné komentáře. A potom i přes hodně divnej úvod. Jak se Nora dostala ke kufru. Sice hrabák, ale nevěřím tomu, že se majitel obchodu nepodíval dovnitř. Kdyby jo, bylo by to logické, ale nějak by autorce utekla zápletka. Po přečtení musím říct, že pan obchodník udělal chybu, měl ten kufr otevřít. Námět super, ale měla to vyšetřovat pouze policie. A nejlépe s divnym poldou. S Norou byla fakt nuda. Bez uchýlky, bez problému s chlastem, žádná epická rodinná traumata. Nuda. A ani to s jejím amantem to nezachránilo. Ale bylo to alespoň napsaný tak, že jsem byla rychle na konci, protože stran kniha opravdu moc nemá.

Knižní střípky
29.12.2017 2 z 5

Druhé mé letošní knižní zklamání, spolu s Hadrovým panákem řadím tuto knihu k těm, na které jsem se velmi těšila, dle anotace mi přišlo, že to bude fakt dobrý, ale bohužel nebylo. Kniha mi opravdu nepřipadala jako thriller, to tedy ani náhodou. Pořád jsem čekala a čekala, že to přijde, ale nepřišlo....

Sisine
29.12.2017 4 z 5

Dobré čtení, trochu rozvleklé, konec příliš rychlý, ale spádový. celkově parádní čtení.

putpuda
28.12.2017 3 z 5

Já tedy měla docela problém s těmi severskými jmény. (Nejsem na ně moc zvyklá.) Né a né si zapamatovat kdo je kdo...postupně se to zlepšilo ;)
Jinak příběh se mi docela líbil.Konec akční, jen to bylo takové trošku jednoduché. Hlavně první polovina. Určitě to mohlo mít svižnější tempo. A světový bestseller? To ani náhodou....

kikies
23.12.2017 3 z 5

Skvělá myšlenka a perfektní a překvapivé vyvrcholení. Ale v průběhu čtení a po většinu času spíše nuda a rozvláčnost. Spolupráce policie s novinářkou a její otevřenost ohledně poskytování informací je poměrně zarážející a amatérská. A ta "romantická" část je také spíše podivná. Nořino ufňukané toužení po momentálně nedostupném zamilovaném kamarádovi z mládí, jehož už kdysi odvrhla, je dost nedospělé a její chování k němu nepochopitelné. Z tohoto nápadu šlo určitě vykřesat více, tohle se bohužel zas tak moc nevydařilo...

janina pako
18.12.2017 3 z 5

Kniha se dobre cetla. Ze zacatku jsem se nemohla zacist , ale konec vyborny. Novinarka byla hodne odvazna.

lenkaBajza
11.12.2017 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne. Myšlenka je více než dobrá, líbí se mi, že se v celém příběhu neřeší jedna vražda za druhou nebo nějaký velký krvák, jako to bylo u většiny detektivek, které jsem poslední dobou četla. Celý děj se řeší pouze několik let stará záhada.
Vyšetřování/prošetřování některých osob mi přijde pouze jako výplň příběhu. trochu negativně hodnotím i fakt, že některé situace/postupy jsou dle mého absurdní (i když je Nora novinářka, pochybuju, že by policie byla sdílná se s ní dělit o tolik informací atd.).
Závěr je ale nečekaný a plný zvratů, proto si myslím, že jako oddechovka stojí za přečtení:-)

novina
28.11.2017 3 z 5

Začátek knihy byl podle mě příliš zdlouhavý. Nedokázala jsem se vcítit do děje. Konec měl naopak strhující děj a byl napínavý a nečekaný. Ale nedokázal už zachránit první dvě třetiny knihy a proto pouze 3*.

Nestorkea
23.11.2017 3 z 5

Myšlenka dobrá, ale nějak mě to neoslovilo. Po velmi vleklém začátku nastoupil rychlý konec-ten byl z celé knihy asi nejlepší. První 3/4 knížky mě nedokázaly vtáhnout do děje, hlavní hrdinka pořád chodila s někým na kafe a na jídlo a opěvovala Andrease. Místy jsem přeskakovala některé nezáživné odstavce. Rozuzlení bylo docela zajímavé. Knihu bych neřadila mezi thrillery, ale spíše mezi detektivky. Za mě průměr, ***.

misaa.p
23.11.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsen přečetla jedním dechem. Opravdu, opravdu napínavý příběh, zaujal mě už jen popis, obalka...no skvělá knížka, jsem ráda, že zrovna touto jsem zakončila Čtenářskou výzvu 2017. :)

SimonaP
19.11.2017 4 z 5

Děj napínavý, od poloviny jsem musela číst bez přestávky, protože jsem byla zvědavá. Byly tam určité nelogičnosti, které bych asi potřebovala vysvětlit, jestliže to mělo být podle skutečné události, ale celkově hodnotím kladně.

Kalina
18.11.2017

Prima detektivka. Závěrečná část má spád a rozuzlení nečekané. Mohu dopororučit.

LuckaH2
14.11.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a už dlouho se mi nestalo, abych četla do noci, dokud nedočtu. Líbil se mi námět, najít starý kufr, který odkrývá část děsivého tajemství, i jiskření novinářky Nory a policajta Andrease. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že dám 5, i překvapivý konec, co se s dívkama stalo mě v tom utvrzoval, ale nakonec jsem dala 4 - a to z hrdinských skutků Nory alá James Bond na konci. Ale jinak se mi to fakt moc líbilo, není to jazykově náročné, to je pravda, ale všcihni víme, že když do to jdeme, nečteme Christie;-)

rottovat
12.11.2017 2 z 5

Slibný námět, ale ve výsledku neskutečně nudné, plytké a jazykově i stylisticky nezajímavé. Celý příběh je již dávno ohraný, nepřináší nic nového, objevuje se v něm jedno klišé za druhým, ať už v samotné detektivní zápletce, tak v citovém životě hlavní hrdinky, která se často chová, jak kdyby jí bylo teprve sladkých "náct". Knihu jsem dočetla tak nějak z povinnosti, závěr byl předvídatelný, takže ani zde se napětí nekonalo, no prostě celkově hodnotím jako velmi slabé.

Luciluc
10.11.2017 3 z 5

Kde začít..asi tím, že se mi dostalo trochu jiného příběhu, než jsem původně čekala. Chtěla jsem si oddechnout od fantasy knížek a těšila se na dobrý thriller. Po dočtení jsem z toho trochu zklamaná.. Snad 80 % celého děje tvořily popisy prostředí a Nořiny vzdechy nad Andreasem (její, někdy až nelogické, chování k němu mi lezlo na nervy, navíc se v některých situacích chovala naivně a jako malá). Střídání dvou hlavních dějových linek (Nořin osobní život a vyšetřování případu) na mě působilo nekontinuálně - začetla jsem se do toho, jak Sandová pokračuje v rozklíčování případu a bum, zase se řeší, proč Andreas tohle a Andreas tamto..Co se týká stylu psaní, četlo se to dobře, v jistých místech to mělo spád (posledních cca 70 stran) ale znovu si tuto knihu určitě nepřečtu.
V medailonku autorky se píše, že se děj knihy opírá o skutečné události, hrozná představa, že se něco takového dělo ve skutečnosti...

Ceeca
10.11.2017

zajímavé, čtivé... konec, kde se dívky najdou mě překvapilo... přečetla jsem jedním dechem

maman
07.11.2017

podle mého je to zajímavá a velmi dobře napsaná detektivka. Vůbec ne zdlouhavá, ale naopak odbočky od zápletky jen zvyšují napětí. Už jen ten fakt, že kniha je založená na skutečných událostech, mi nahání hrůzu při pomyšlení, že takový příběh zneklidnil a ohrozil někoho v reálném životě a ne jen na stránkách vymyšlených temných thrilerů. Přeji autorce hodně štěstí a inspirace do budoucna a netrpělivě očekávám další příběh.

gordon13
04.11.2017 2 z 5

Bohužel, těšila jsem se na ni, ale byla opravdu nudná a zdlouhavá

Iki1
03.11.2017 3 z 5

Vcelku slušně napsaný rádoby thriller dokáže čtenáře přitáhnout svým dějem, i když dost rozplizlým. Trochu krkolomnější je spojení zmizelých se sériovým vrahem a domovem pro seniory. Rozuzlení je vcelku překvapivé, takže to jsem přečetl na jeden zátah. Neškodilo by vynechat některé odbočky - zhuštění by knize nejspíš pomohlo.

Didi15
01.11.2017 4 z 5

Za mě docela dobré. Četlo se mi dobře a příběh mě zaujal.